Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés=aranyér=vérzés!?...

Szülés=aranyér=vérzés!? Nagyon félek.

Figyelt kérdés

Szülésem óta van egy külső aranyarem..kb mogyorónyi

És.van hogy ha nagyon nehezen sikerül vécéznem akkor vérezni kezdek...de mint megfigyeltem nem a külső aranyarem az.

Valahonnan belülről jön

De honnan ?? Ilyenkor mi van?? belül is lenne aranyerem ? Az pattanna meg és amiatt ?

Félek hogy esetleg nem múlna el a vérzés...

Már bevagyok jelentkezve magán dokihoz,mert a külső aranyeremet megműttetném..de csak decemberre adtak időpontot..


2013. okt. 24. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp hívd fel, és mondd el, hogy vérzik is elég gyakran, nézze meg legalább előbb...

belső aranyér is van...

Próbálj sok gyümit zöldséget enni, sokat inni, ésa száraz ropit, chipset, kekszeket mellőzd.

2013. okt. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj el egy dokihoz minél előbb, egy rutin ellenőrzés nem árt. Ha nem tud fogadni a magándoki előbb akkor legalább egy SZTK-ssal nézesd meg. Friss vér igazából csak az aranyérből tud jönni, ha máshonnan jön akkor az már nem friss piros színű ha nem fekete és igazából nem feltétlenül veszed észre a székletedben. Nekem is volt egyszer ilyen vérzésem, és akkor monta a doki, hogy friss vér szinte soha soha nem utal "nagy" problémára. Az a rosszabb ha széklet ellenőrzésen derül ki, hogy a székletben vér van , de ezt szabad szemmel nem feltétlenül látod, mert feketés színű.
2013. okt. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Friss vér...ettől is ijedtem meg

Mert mondom mi van ha ez nem áll el ??

Megpróbálok előbbi időpontot a dokitól kérni

Köszi a segítséget

2013. okt. 24. 19:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Biztosan az aranyered okozza a vérzést, nincs olyan, hogy nem áll el, ne idegeskedjél. Majd ha még is előfordul, hogy nem áll el akkor szólsz valakinek (férj, anyós, anyuka, barátnő stb.) és be mész vagy bevisznek a körzeti kórházba. Honnan jönne a friss vér ha nem sérültél meg frissen?! Nyilván ha egy balesetet szenvedsz akkor fenn áll az esély, hogy a beleid véreznek, de az sem a végbeleden keresztül távozna. De így, hogy tudod, hogy arany ered van, egészen biztosan abból jön a vér. Menj dokihoz, ha lehet minél előbb, vagy a háziorvoshoz is lemehetsz ő is megtud vizsgálni, de megnyugtatni biztos meg tud. Ne idegeskedj mert attól csak az emésztésed lesz még rosszabb, amitől fájni fog a gyomrod, szorulásod lesz és még többet fog vérezni az aranyered még nehezebben fogsz majd kakálni, és még idegesebb leszel mert már nem csak vérzel, de még hasi panaszaid is vannak. Érdemes valami széklet lazító teát, szirupot szedni, hogy minél kevesebbszer forduljon elő a vérzés, ebben is tud segíteni a házi orvos. Sok sok gyümölcs, zöldség, rengeteg folyadék ezek segítenek a lazább székletben. Kevés cukor, csoki, krumpli (feltapad a bélbolyhokra és szorulást okozhat). Úgy alapból próbáld kerülni a ragacsos, tömény ételeket. Személy szerint nekem a joghurtok, tej is szorulást okoz, de van akit pont az hajt meg. Még lehet kapni szilvát, eszegessed a sokat segít a lazább székletben, reggelente éhgyomorra eszegethetsz vízbe áztatott szilvát, 24 órát vízbe áztatott lenmagot is lehet inni (nem a lenmagot kell megenni, a kocsonyás vizét kell meginni, kb fél bögre lenmag, felöntve 1 bögre vízzel)

amik még jók lehetnek: Tamarinlax lekvár , Laevolac szirup , de vannak receptre kapható széklet lazítók is azt a háziorvos fel tudja neked írni.

2013. okt. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Judy11 válasza:
Az aranyér nagyon trükkös dolog, mielőtt a műtét mellett döntesz nézd meg ezt a honlapot: www.hemor-rite.hu, nekem a szülés után ez a termék segített, igaz nem volt olyan komoly az aranyerem mint a tiéd (csak külső volt és vérzett)de kétszer használtam és azóta semmi panaszom nincsen. Azért jó, mert a külső és a belső aranyeret egyaránt kezeli.
2013. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!