Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Követelhet úgy pénzt a szülésé...

Követelhet úgy pénzt a szülésért az orvos, hogy nem jött be levezetni a szülést?

Figyelt kérdés
2013. okt. 21. 12:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%
Pénzt maximum akkor követelhetne ha szerződésetek lenne, hogy te kéred xy szolgáltatásra, és ő ennyiért nyújt neked szolgáltatást. pl. magánrendelőben ki van írva x vizsgálat yFT ba kerül--> ebben az esetben kérhet pénzt (követelhet) De azért mert te felkérted és ő bement szülni a szabadidejében azért nem "követelhet" pénzt. (ez a nagy baj ezzel a fogadott orvos mizériával, hogy törvényileg nincs lehetőség felfogadni orvost, ezért marad a "törvénytelen" hálapénz) Így, hogy be sem ment szülni így meg aztán főleg nem jár neki egy fillér sem.
2013. okt. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy követelhet!


Sőt, a hathetes kontrollra sem kell hozzá menned.

2013. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
És igen mutassa meg a szerződést amiben szerepel, hogy te alá írod, hogy xFt ot fizetsz a szülésért és ő nyújt x szolgáltatást ezért az összegért. Ha ezt megmutatta (nyilván nem tudja) akkor a következő lépés, hogy adjon neked számlát is minderről. Huuuuuu iszonyat felháborító ez az orvosi viselkedés, nem is velem történt meg és még is iszonyat felháborít!
2013. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy forintot se adj neki.
2013. okt. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Remélem többször nem telefonál emiatt. 6 hetesre sem megyek hozzá vissza.
2013. okt. 21. 13:04
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Huh... ezen most konkrétan felháborodtam.

Elvileg ez az egész úgy működik, ha felfogadod, azért teszed, hogy ő, személyesen XY legyen ott a szülésnél. Ezért fizeted meg, benne bízol stb. A pénzért cserébe ő vállalja, hogy ott lesz, levezeti a szülést... Ott volt? Nem. Innentől kezdve szóba sem állnék vele!

Úgy tűnik, elégedett voltál az ügyeletessel, ezután inkább átpártolnék hozzá és a hat hetes kontrollra is hozzá mennék.

2013. okt. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy mely város dokijáról van szó? Az Alföld szívében is van egy, aki előrébb helyezi a társasági életet a hivatásánál.
2013. okt. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Én felhívnám és megmondanám neki, hogy köszönöm kérdését, a szülés rendben lezajlott. A baba és én is jól vagyunk. További jó kikapcsolódást kívánok "kedves" doktor úr. :D
2013. okt. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon érdekes hozzáállás. Ilyenkor sajnálom, hogy csak hálapénz létezik, bánatpénz nem, a gyakorlatban. Én bevezetném, hogy ha adok azért, hogy ott legyen, akkor fizessen ő nekem, ha cserben hagy. De hát amíg zsebből zsebbe megy a dolog, addig ez nem kivitelezhető, sajnos.
2013. okt. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 kíváncsicska ***** válasza:
96%

Én elmennék hozzá a 6 hetes kontrollra, de nem feküdnék fel az asztalra hanem kiosztanám ott a rendelőben.Nem szokásom patáliát csapni de a pofátlanságnak is van határa.Ez most egy újabb hóbortja az orvosoknak, hogy akkor is pénzt vár ha nincs ott.

És igen nem elég, hogy feketén csinálják mind ezt még követelőznek is.Na én amikor szülésznőt fogadtam (dokim nem volt) akkor meg főorvosi beleegyezés kellett mi?Milyen világ ez?

2013. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!