Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 32 hetes kismama vagyok....

32 hetes kismama vagyok. Szülés után, mikor már otthon van az anyuka tényleg nagyon gyenge és nehezen tudja ellátni a babát?

Figyelt kérdés
Nálatok hány hétig volt segítség a szülés után? Férjemnek is csak pár nap szabija van már az éven és decemberre várjuk a babát.Nálunk csak anyum van, anyósom már nem él meg apukám sem és anyum 10 napra tud jönni, külföldön élünk. Van olyan köztetek, akinek nem volt szintén sokáig segítsége?
2013. okt. 8. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem igaz.

Én már szülés másnapján fitt voltam.

amikor hazamentünk egyből mentem sétálni a kutyánkkal, majd este főztem végre finom vacsorát.

Ha császárral szülsz akkor biztos sokkal nehezebb, de hüvelyi szülésnél, pláne ha gátvédelemmel szülsz, akkor már másnap teljesen jól leszel.

2013. okt. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 mocsokmacsek válasza:

Szia, én sem voltam gyenge. Mondjuk van értelme a hagyományos hat hetes gyermekágynak, de manapság inkább a luxus kategóriájában van (sajnos). Az én babám 3 hetes volt, amikor költöznünk kellett, én pakoltam össze a lakást, személyautóval hordtam át a holmikat.

Anyukám egyébként 5 napig volt nálunk a hazamenetel utáni naptól.

Szóval ne aggódj, ezért igazán felesleges, menni fog minden, max. lassabban, de az meg normális :)

2013. okt. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne izgulj ezen előre. Menni fog minden úgy kell hozzáállni. Második szülésem után ott volt a nagyobb gyerekem, aki akkor még csak másfél éves volt. Szóval nem volt kérdés, hogy helyt kell álljak. Volt segítségem, de nem minden nap és nem egész napokra. Első a baba és a Te pihenésed legyen minden más ráér. Nem kell mindig tip topnak lenni a lakásnak. Minden rokonnak próbáld megbeszélni, hogy mindenki szóljon ki mikor jön látogatni és ha nehéz, akkor pár óránál többet ne maradjanak. És persze nem kell ezer féle kajával készülni nekik.
2013. okt. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem az első másfél hét horror volt. Hüvelyi úton szültem, de nagyon hosszú, elhúzódó nehéz szülés volt 2 órás kitolással. Nagyon megviselt és a gátsebem is isznyatosan fájt még 2 hétig. Én nem tudtam volna segítség nélkül létezni. Szerencsére férjem itthon tudott lenni. És nekünk is decemberi (16), így amikor hazajöttünk a kórházból, lényegében karácsony lett, amit midnenki nálunk töltött, így anyukám, húgaim is segítettek sokat. Én konkrétan fürdetni nem tudtam volna egyedül. Szerintem ezt embere válogatja.
2013. okt. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Decemberben volt a 3. császárom. Másnap a kórházban már éjjel nappal velem volt a baba, el tudtam látni, persze fáradt voltam, de nem okozott gondot. Mikor haza mentünk már semmi bajom nem volt, egy 4 és egy 1 éveshez jöttünk haza 3 napos csöppel. :D
2013. okt. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira leszel fitt,hogy el tudd látni a babát,emiatt ne izgulj! Nekem nem voltak fizikai fájdalmaim,pedig császárral született a kisfiam,hanem iszonyú álmos voltam,mert hetekig csak napi pár órát tudtam pihenni és ez az állandó álmosság,fáradtság lelkileg is kicsit hazavágott,de a 6 hét elteltével minden jobb lett.
2013. okt. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Anyukam maradt itthon velem egy hetig. Huvelyi szulesem volt, elhuzodott, nehez volt, gatmetszes ellenere szakadtam osszevissza. Igy nagy segitseg volt h o fozott stb. A gatam 3 hetig fajt, volt h sirtam mar. Nem tudtam leulni, nehez volt megmozdulnom, ugy mentem mint egy pingvin. Nem is tudom mi lett volna velem teljesen egyedul, az elso napokban. 10 nap eleg lesz, ne aggodj! :)
2013. okt. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű! Én pl. császáros voltam, de ahogy hazajöttünk, már szinte mindent meg tudtam csinálni. Bár mondjuk nem kellett, mert a férjem elkapkodta előlem a munkát! :) De tényleg, én pl. nem igazán feküdtem, mert nem éreztem,hogy kellene. Anyukák is csak annyit segítettek,hogy az első 3 napban hoztak enni. Emlékszem,hogy a 4. napon már én főztem egy könnyű ebédet!
2013. okt. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódjnormális esetben nagyjából ugyanúgy tudod csinálni a dolgodat. Nekem nem volt segítségem, nem is hiányzott. A férjem bevásárolt, gyógyszertárba ment, de minden mást tudtam csinálni.
2013. okt. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Julie S ***** válasza:
A lányom hajnali 3:45-kor született meg (utána még velünk volt egy jó ideig, de arra már nem emlékszem meddig), aztán aznap már délelőtt 10-kor mentem érte és onnantól kezdve velem volt. Jól voltam és bírtam mindent. Még kialvatlanul is. És alig vártam, hogy itthon folytathassam a megszokott dolgokat. A párom ugyan szabadságon volt egy hetet, de nélküle is el tudtam volna látni a lánykát, meg magamat is. De így legalább ő is beletanult a pelenkázásba, meg a fürdetésbe. :)
2013. okt. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!