Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van valakinek tapasztalat?...

Van valakinek tapasztalat? /Szeged Női klinika császármetszés/.

Figyelt kérdés
Valószínűleg 90% császárral fogok szülni.Valaki tudna segiteni?. Hogy bejöhet-e apuka a mütőbe? Meddig kell feküdni? Mikor állítanak fel? Mit kell vinni az örzöbe? Beengedik-e a párom az őrzőbe?Mikor láthatom a babámat Mikor kerülhetek le az osztályra? Minden érdekel.Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm.

2013. szept. 5. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak szemlélőként vettem részt császáros szülésben, úgyhogy 2 dologra tudok válaszolni:

-apuka a műtőbe nem mehet be

-de az őrzőbe igen

Sajnos a többit nem tudom.

2013. szept. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Apuka a műtőbe nem mehet be, de amíg téged varrnak meg ilyenek, kint a folyosón megmutatják Neki a babát, sőt az enyém még azt is hallotta, amikor kivették a pocakból és felsírt, ott lehet szinte az ajtó előtt!

Ha jól emlékszek 12 órát kell feküdni, nyugi kedved sem lesz felkelni! Engem du. 6 körül császároztak és másnap délelőtt jött egy kedves nővérke, hogy megyünk tusolni, segít felkelni!

A babádat 3 óránként láthatod. 6 körül császároztak, 9 órási szoptatásra már hozták is, bár szoptatni még nem tudsz, mert megmoccani sem, de kihozzák. Ja és császár közben, mikor kiemelik, szólnak hogy hova nézz és láthatod egyből és miután megvizsgálták odarakják a kezedhez egy percre és utána viszik a megfigyelőbe.Szóval, babát 3 óránként hozzák, kivéve első éjjel. Még este 9 körül hozzák, utána majd csak reggel 6 kor. 1 napot vagy a műtött osztályon, utána mész le az osztályra. Ott is eleinte 3 óránként hozzák, de ahogy 'javulsz', úgy kérheted, hogy többet veled legyen. sőt szobatársamnak úgy beindult a tejtermelés, hogy nem kellett pótolni tápszerrel a picit, így 2. nap már egész éjjel kint lehetett vele!

Egyébként az osztályon is 3 óránként hozzák, 1-2. nap még éjszakára beviszik őket az őrzőbe, nappal már huzamosabb ideig kint lehet veled, de 3. éjszaka már kérheted hogy kint legyen veled, persze ha kell segítség jönnek a nővérek, elég rendesek és ha kérdezel megmutatnak mindent.

én tavaly aug-ban szültem császárral szegeden, és most 36 hetes km. vagyok, valószínű még szept.ben lesz a császárom. Írj privit, ha bármi kérdésed van még.

2013. szept. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, én kicsit több, mint egy hete szültem császárral Szegeden. Természetes szülésnek indult, de máshogy alakultak a dolgok... spinális érzéstelenítést kaptam, reggel kilenckor született meg a pici, felmutatták, aztán megtisztogatták és odahozták a fejemhez egy fél percre. Utána apuka kapta meg a folyosón egy kis időre, ő nem jöhetett be a műtétre. A varrás után a posztoperatív osztályra vittek, másnap délelőttig kellett ott lenni. Ide jöhettek látogatók. Mozogni délutánig nem igazán tudtam, nem éreztem a lábamat, a fejemet nem emelhettem fel, de oldalra forgathattam. A kicsit hozták már délután és este is, persze szoptatni nem tudtam, odatették mellém az ágyra és ismerkedtünk. Este kellett volna elmenni tusolni, nekem nem sikerült, mert nagyon szédültem, de másnap már ment. Ja, ez alatt az idő alatt kórházi hálóing lesz rajtad, betét helyett papírvattát kapsz a lábad közé (kicsit kiszolgáltatott a helyzet, de túl lehet élni). Én a műtét után hosszasan remegtem a takaró alatt, ez az érzéstelenítő hatása. Enni a műtét napján nem kaptunk, viszont egy csomó infúzió lecsöpögött, kaptunk fájdalomcsillapítót, oxitocint, véralvadás gátlót. Másnap reggel hoztak először kaját. Ha sikerült elmenni tusolni, akkor mehetsz a gyermekágyra, engem dél körül vittek le, közvetlenül előtte vették ki a katétert is. A gyermekágyon (is) korai a kelés, 4:45 körül jön a nővérke, lázmérés, vérnyomás, gyógyszerek, oxitocin, aztán fél hatkor már jönnek a kicsik. 3 óránként hozzák őket, de ha elég erős vagy kérheted, hogy legyen nálad akár egész nap. Ha valami gondod akad (szoptatás, pelenkázás, akármi) menj, és kérdezz!!Ha dolgod akad, vidd be a kicsit a csecsemősökhöz, majd kihozod később (vendégek, tusolás idejére). Az osztályra be nem mehet be látogató, hazamenetelkor se, egy nővér fog segíteni kipakolni. Ha nincs elég tejed, tápszert fog kapni a baba. A hazamenetel feltétele pedig, hogy a kedves anyuka tudjon egyet kakilni... ezzel megszenvedtem, de adnak hashajtót, ami segít majd. Ha van még kérdésed írj!
2013. szept. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!