Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is érezte szülés kapcsán...

Más is érezte szülés kapcsán a kiszolgáltatottságot, hogy néha nagyon megalázó a helyzet?

Figyelt kérdés
Utólag folyton eszembe jut, hogy olyan nagyon kiszolgáltatott, megalázó helyzet volt az egész, kiterítve a szülőágyon, ágytálazás, pelenkázás, az érzéstelenítés miatt...sosem bírtam az ilyet, zavar. Pláne, hogy a férjem is ott volt, és szülés után, hosszú órákig ő ápolgatott, tett-vett körülöttem. Nem kellemetlen másnak is ez?
2009. okt. 26. 16:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a "kedves" nővérek miatt éreztem magam megalázva. Vajúdáskor, amikor fájások közepette, felmásztam a vizsgálóasztalra (annyi esze nem volt,h. talán segíthetne), képes volt leparancsolni onnan, mert a hálóingemet nem tűrtem fel a fenekem alól és idézem: "ha véres lesz vagy ráfolyik a magzatvíz, nem tudok másikat adni". Ugyanezt eljátszotta, amikor lefeküdtem az ágyra és nézték a szívhangot. Örültem,h. végre le tudtam ülni és erre állított fel onnan is...Na azt nem is mondom, amikor a magzatvizem elfolyt, volt ám hiszti...Egy rémálom volt az a szuka (már bocsánat).
2009. okt. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon görcs anyuka vagyok, nem laza. Viszont a szülésnél annyira boldog és büszke voltam a babára, magamra, a férjemre, hogy ez nem érdekelt. Kedvesek is voltak, természetesnek vették -ezért én is- a történteket. Hozzáteszem, hogy elfelejtettek beöntést adni, mégis minden tiszta volt körülöttünk.
2009. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Én teljesen szégyentelen lettem szülés közben + utána még vagy egy hétig. Más látogatói előtt szoptattam és fejtem, szülés közben meg csak az érdekelt, hogy kijöjjön a baba, semmi más nem számított. Ráadásul teljesen szőrösen mentem szülni, mert hamarabb jött a baba, az epilálást meg halogattam... És eléggé mediterrán típus vagyok. Utólag meg már mindegy :)
2009. okt. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt ilyen élményem, pedig nem szültem elit kórházban. Igaz, cserébe az orvosom és a szülésznőm választott volt, akikkel előre összecsiszolódtunk, megvolt a bizalom, amíg nyomtam, nem azon gondolkoztam, hogy van-e rajtam bugyi és ki mit lát, én két kedves embert láttam, akik segíteni akartak, és tudtak is, és a maximális előzékenységet részükről. Az ügyeletes szülésznő bejött közvetlen a tolófájás előtt valamit kérdezni, de őt is szépen kiküldték, hogy most senki ne zavarjon. Engem a szobatársaim harmincfős rokonsága zavart inkább utána. De a szülőszobában még a saját betétemet is én raktam be a lábam közé, a pisit meg állva oldottam meg magam a wécén. És amint kibújt a bébi, és megnézett az orvos, hogy minden rendben, illedelmesen betekart a szülésznő, és senki semmit nem látott tovább.
2009. okt. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
34%

"Nagyon sok laza anyuka van..."

Mi nem lazák vagyunk,hanem normálisan gondolkodunk.A szülés ezzel jár,ez egy természetes folyamat,ahol a babán kívül más is "kijön".Ezt az orvosok és szülésznők is tudják!

Ha meg nem pelenkáztak,akkor minek írod le azt?!

2009. okt. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszul fogalmaztam! és nem azt kifogásoltam, hogy a szülés ezzel jár, hanem csupán azt kérdeztem , ki hogy élte mindezt meg. Imádom hogy annyi tökéletes okostojás van ezen a fórumon...akármit kérdez az ember, nem válaszolnak érdemben, hanem okoskodnak és leoltják a kérdezőt. Miért nem lett volna annyi elég, hogy: nem, én nem éreztem megalázónak, vagy engem ez nem zavar. kész, pont.
2009. okt. 27. 16:32
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azokon az embereken múlik, akik a szülőszobán vannak. Hogy emberileg hogyan bánnak a kismamával. Nem szabad így gondolni rá, hogy megalázó, mert nem az, csak akkor, ha úgy bánnak velünk. Ilyen esetben segítséget elfogadni természetes.
2009. okt. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Pozitív élmény maradt kisfiam születése, pedig nem volt egyszerű, bár nem tartott sokáig. És ezek az érzések is csupán utólag jutottak eszembe....akkor, ott nem ez foglalkoztatott. Amúgy a szülésznőm, aki ellátott mindvégig, végtelenül rendes és kedves volt. Párom is, utólag sosem hozta fel.
2009. okt. 28. 13:33
 19/19 anonim ***** válasza:

Ezért nem kell a gerincérzéstelenítés.

Persze ha orvosi oka van,akkor mindenképp,de csak azért h nekünk ne fájjon....fölösleges.

Ez a világ legtermészetesebb dolga,h az ember szül és sok csúnya dolog távozik belőle.

Nekem nem volt kellemetlen semmi,bármikor újra meg újra végigcsinálnám.

Csodálatos dolog a varrással,"kiterítéssel" együtt.


Imádtam!!!

2009. okt. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!