Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is érezte szülés kapcsán...

Más is érezte szülés kapcsán a kiszolgáltatottságot, hogy néha nagyon megalázó a helyzet?

Figyelt kérdés
Utólag folyton eszembe jut, hogy olyan nagyon kiszolgáltatott, megalázó helyzet volt az egész, kiterítve a szülőágyon, ágytálazás, pelenkázás, az érzéstelenítés miatt...sosem bírtam az ilyet, zavar. Pláne, hogy a férjem is ott volt, és szülés után, hosszú órákig ő ápolgatott, tett-vett körülöttem. Nem kellemetlen másnak is ez?
2009. okt. 26. 16:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Igen, nagyon sz.r!Nekem! Ha én még szülök harmadikat, inkább otthon megszülöm, vagyis megbeszélem előre, hogy én úgy szülök, ahogy én akarok, és én fogok irányítani! Csak akkor még nem mertem.

A férjed csak jobban szeret, a miatt ne zavartasd magadat. legalább nem voltál egyedül.

Én biztos, hogy ha lesz harmadik, előre kikötöm az irányítást. Támogatás mellett persze, de megnézem, ki lesz az.


Most már ne törődj vele, koncentrálj a kicsire. Végül is , értük végigmennénk a főutcán meztelen, nem igaz?

2009. okt. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Nekem nem volt ilyen élményem, a legcsodálatosabb közös élményünknek tartom azóta is. Igaz ugyan, hogy érzéstelenítést egyáltalán nem kaptam, csak fájáserősítőt.
2009. okt. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nekem is csodálatos élmény, és szeretnék még kistesót, csak néha eszembe jut ez a része is, a valóság, hogy milyen kényelmetlen helyzetbe kerülünk, mi anyukák. Hiába "természetes" mégsem az....amikor idegenek takarítanak utánad meg mit tudom én... :( hááát...ezt szívesen kihagynám
2009. okt. 26. 16:45
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Hát én egyáltalán nem éreztem magam sem kiszolgáltatottnak, sem megalázottnak. A szülészorvosnak és a szülésznőnek ez a dolga, ezért kapják a pénzüket. A szülés a legtermészetesebb dolog, és ilyen "csúnya" dolgokkal jár. Gondolom a férjedet nem zavarta különben nem vett volna részt benne. Nem tudom egyesek miért gondolják, hogy otthon szebb élmény szülni? Ott is folyni fog belőleg a vér, a szar, minden... aztán takaríthatja majd fel a kedves férj!
2009. okt. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
Ezzel jár,ha gerincérzéstelenítést kapsz?Akkor miért kérted?Természetes szülésnél nincs szükség pelenkázásra!
2009. okt. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Biztosan sokmindenkinek eszébe jut a sok szép élmény mellett egy-egy kellemetlenebb pillanat is. Ez így természetes, benned marad, mert ezt is átélted, nem törlődik ki csak úgy. Én is így vagyok ezzel. Viszont a kórházban dolgozók ezt szinte észre sem veszik, annyira természetes és mindennapi nekik, úgyhogy ezen ne aggódj. Én császárral szültem, nem volt ott aférjem, de ha simán szültem volna sem szerettem volna ha ott van pont emiatt, ő amúgysem olyan típus, aki ezt szívesen végignézné. Attól még ugyanúgy boldog, hogy gyreke van és ugyanúgy szereti.
2009. okt. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Ezzel jár,ha gerincérzéstelenítést kapsz?Akkor miért kérted?Természetes szülésnél nincs szükség pelenkázásra!"

Szerinted miért kellett érzéstelenítés?!? Amúgy nem pont úgy értettem a pelenkázást, mert azt szerencsére nem kellett, csupán a természetes tisztulásra gondolok szülés után...de látom nagyon sok laza anyuka van aki imádja az ilyen helyzeteket....jó nektek

2009. okt. 26. 17:44
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

En soha nem voltam meg ennyire megalazo helyzetben! Kulfoldon elek, 2 napig korhazban voltam, amig meg nem szuletett a baba, a fajasok meresenel volt, hogy en is szemtanuja voltam egy-egy szulesnek. Ahol is bent volt kb 30 ember, koztuk mindenfele gyakornok. Nem is a szulestol feltem, hanem attol, hogy vegnez mindenki, mikozben mondjuk en odakakilok.

Raadasul mindig egy helyes fiatal orvos vizsgalt (szerencsere nem o volt amikor szultem es a gyakornokokat sem fogtam ki).

Viszont kifogtam a csapatot, amikor a korhazat keszultem elhagyni. Le kellett etkoznom csupaszra elottuk (es a szobatarsaim elott).

Meg most is felall a hatamon a szor, ha erre gondolok.

2009. okt. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 babát szültem,de egyik esetben sem volt ilyen érzésem.Az elsőnél kértem EDA-t,de én nem voltam kiterítve,és nem is ágytálaztak.4 óra alatt szültem meg.A 2.babámat bő 2 óra alatt szültem,se gátmetszés,se érzéstelenítés nem volt,és egész idő alatt egy labdán ültem.A szülés után 2 órával már ágyaztam...lehet,h nekem szerencsém volt,de én tényleg csak pozitív dolgokat tudok mondani.
2009. okt. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem volt semmi kellemetlenségem, mondjuk én nem kértem érzéstelenítést. Szülés után 3 órával már zuhanyoztam, járkáltam, kutya bajom sem volt.

Ami a szülőszobán zajlik az meg természetes. Mondjuk ha kifogsz egy paraszt nővérkét vagy orvost, akkor érezheted magad megalázva.

Nekem nem volt zavaró, hogy mindenki az altestemet lesi szüléskor, vagy hogy vérzek, ne adj isten odakakilok, majd kicserélik a lepedőt alattam. Végülis szülni mentem be, nem barátokat szerezni vagy wellnessezni :)

2009. okt. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!