Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elvileg 2 hét és szülök. De...

Elvileg 2 hét és szülök. De nincs fogadott orvosom akihez idáig jártam nem maszek alapon azt már két hónapja nem láttam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Pedig nála szerettem volna szűlni. Nagyon meg voltam vele elégedve. Már 3 alkalommal mindig más volt amikor vissza mentem. Az elsőt amikor szültem volt fogadott orvosom. Most meg nem lesz ez hátrány? Nincs szülésznőm sem.
2008. jún. 27. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem sem volt és semmiben nem éreztem hátrányát. Ne aggódj szerintem . A párod bent lesz? Az nagyon sokat számít szerintem,hogy melleted legyen.
2008. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én még csak a 24. hétben vagyok, de ugyanebben a cipőben járok. Sztk-s orvosom van (nagyon kultúrált sztk. és tündér, alapos orvos), aki már nem vállal szülést. Ergo majd ügyeletesnél fogok szülni. Szerintem, azért nem marad majd bent! :-) Ha végig minden rendben a terhességeddel nem lesz semmi baj..
2008. jún. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
szia. a kérdést mintha én tettem volna fel. szintén két hét múlva szülök, és nincs fogadott dokim. sokan megvetnek ezért de szerintem nincs hátránya ha nincs fogadott orvosod, az a baba igy is úgy is kibújik amikor itt az ideje. És akkor is ha olyan doki van ott akinek már százezreket raktál a zsebébe, akkor is ha életedben először látod végezni fogja a munkáját hogy neked és a babádnak a megfelelő körülményeket biztosítsa. Szerintem kérdezd meg a recepción, vagy a nővérkét hogy mikor rendel az a doki aki neked szimpi
2008. jún. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Másodok vagyok! Örülök, hogy van még, aki nem azon méri le, ki milyen anya lesz, hogy mennyi zsozsit rakott a nődoki zsebébe! Ha valaki megvet azért, mert nem perkálsz, hát tegye! Én inkább a babóra költöm majd azt a rengeteg pénzt. A párommal megtehetnénk, hogy fizetünk, de elvi okokból nem tesszük. Persze, ha veszélyeztetett lennék, más lenne a helyzet..
2008. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
mi is elvi okokból nem akartunk fogadni dokit, de miután nővérm a tavasszal szült ügyeletesnél, mi inkább nem reckírozunk.ez a kérdés szerintem kórház függő is.
2008. jún. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Ismerősömék 200 000 forintot fizettek ki a fogadott orvosuknak előre (!), csak a szülésért, mert a kedves doktor úr minden hónapban leakasztott róluk 20 000 forintot a vizsgálatokért... Aztán amikor beindult a szülés, koppantak, mert a doki szabadságon volt két hétig, és hát Mauritiusról nem egyszerű egy-két óra alatt hazaérni... :P

Tehát maradt az ügyeletes orvos, aki minden probléma nélkül levezette a szülést, nagyon rendesen viselkedett, és később hálapénzt sem fogadott el! (!) Akkor és ott azt mondták az ismerősömék, hogy a második babánál (ha összejön) már nem is gondolkodnak fogadott orvosban. :)

2008. jún. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Igen, mi is igy vagyunk, mert beleférne ha akarnánk, de minek? Szerintem az emberek ronltják el a dokikat azzal hogy tömik a zsebüket. Ők ezt a szakmát választották, az a dolguk hogy világra segítsék a babáinkat. Persze ha valami gond lesz szülés közben, lehet meggondoljuk magunkat ... de remélem nem lesz semmi:) 3. válaszoló
2008. jún. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Olyan jó hallani, hogy ilyen sokan hasonlóan gondolkodnak...Mi is megtehetnénk, de szintén elvi okokból nem. Engem is "lenéznek", h nem fogadok orvost, de kit érdekel? Elmagyarázom nekik, h röhögök rajtuk, h a semmiért százezreket fizetnek ki...Hajrá, csajok!
2008. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én azért sem fogadtam most orvost mert ez már a második babánk lesz. Az elsőnél volt de nagyon megbántam. Ott sem volt mert el kellett éppen utaznia. Én is az ügyeletes orvoshoz kerűltem. Reggel inditották meg a szülést és délutánig semmit nem tágultam. Akkor mondta a doki hogy megcsászároz. De a fogadott orvos nem engedte neki azt mondta majd ő hazaér és eldönti hogy lesz e császár. Este 11 kor ért oda már minden bajom volt és azt mondta hát ez bizony császár lesz. Szenvedtem feleslegesen majdnem 5 órát. Na én akkor megfogadtam hogy többet nem fogadok orvost. A varratszedésnél meg meg sem ismert a tesómhoz ment oda hogy kiszedné a varratokat mikor én ott voltam hállóingbe a tesom meg utcai ruhába. De a pénzt azt elrakta.
2008. jún. 27. 11:39
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Én elhiszem,hogy mindkét példánál vannak jó és rossz tapasztalatok egyaránt,de azt is érzem,hogy sokan akinek nincs orvosa aggódik,hogy mi lesz vele..pl a kérdező is szivesen szülne a szimpi orvosnál akit nem talál ugya.na most ugye bár ez lenna fogadott doki lényege sztem,hogy olyan dokinál szülök aki szimpatikus és megbízok benne..persze ha az mber nem talál ilyet joggal mondja,hogy ráfázott.Nem értem azokat akiknek szabin van a fogadott orvosa én kb 25hetesen tisztáztam a dokimmal mikor megy szabira és mondta augusztusban-én július 16ra vagyok kiírva és megnyugtatott,hogy ő nem megy el úgy szabira,hogy szülése van-egyszerűen úgy vállalja el a kismamákat.Dehát ehhez az kell,hogy az ember kommunikáljon az orvosával ugyebár.Én egyáltalán em ítélem el azokat akik nem fogadnak orvost de nem értem ők mért teszik azokkal akik igen.Ennek lehet több oka is sztem,hogy valaki dokit fogad.Az egyik válaszoló pl már úgy nyilatkozik,hogy ha veszélyeztetett lenne akkor más lenne a helyzet-mért?Honnan tudod mikor vállsz azzá??Nekem pl.semmi gondom nem volt egészen a 32hétig,enm is kellett csak havi egyszer menjek a dokimhoz amikor is kiderült,hogy megrövidült a méhnyak és gyógyszert kellett szedjek,hogy a baba bennt maradjon még.Innentől kezdve fekvére lettem intve.veszélyeztetett lettem és nem gondoltam volna,pedig nem éreztem,hogy lenne valami válltozás.Szval ez nem egy olyan dolog sztem amit ki lehet számítani.Azt meg,hogy ki mire költi a pénzét.Én úgy fogom fel,hogy mert saját dokim van ezt ugyan úgy a babára költöm és magamra ,mert engem megnyugtat az a tudat,hogy mindig minden rendben van ,pontosan megyek a vizsgálatokra és bármi bajom van felhívhatom a dokimat.nem kell plussz köröket rohannom és nem kell várjak órákat sehol,mert rögtön bejutok mindenhová.Sztem ez ugyan úgy az én érdekem.VAn akinek ez nem fontos,de ez egyáltalán nem elítélendő sztem.37hetes kismama
2008. jún. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!