Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érett Cervix mit jelent és 1...

Érett Cervix mit jelent és 1 ujjnyi tágulás? Mennyi idő lehet még vissza?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap voltam dokinál és ezeket mondta, de hogy mit jelent és hogy még mennyi lehet vissza azt nem. Vannak időnként derékfájos tüneteim és menstruációs jellegű fájásaim is de ezek nem rendszeresek. Viszont tegnap mikor hazaértem a dokitól akkor véres volt a hüvelyváladékom ami jelenleg is fenn áll csak annyi a változás hogy most már csak barnás-rózsaszínes. Ez mi lehet és mit tegyek?

Azt mondta hogy akkor menjek be ha elfolyt a magzatvíz vagy még nem folyt el de erősek a fájások.

Előre is köszönöm: 37 hetes kismama


2008. jún. 27. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:

sziaa, ez a váladékozás az a nyákdugó távozása. Innentől kezdve bármikor szülhetsz, most már ne is fürödj. Amint rendszeressé válnak a fájásaid (alhasi húzó fájdlamak, vagy mensi görcsök) és már egy ideje tartanak, de nem feltétlenül percnyi pontossággal, akkor már vajúdsz. Ha a derékfájásod lehasít a combodig, akkor már csak órák vannak hátra :)

Boldog babavárást!

egy 2 hós baba anyukája

2008. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jaaa, cervix az a hüvelyt jelenti, hogy már megérett a szülésre... gondolom én arra :)
2008. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megint én, és 5 ujjnyi kell a szüléshez :) Én bő 3ujjnyival mentem kórházba, és mivel én gyorsan tágultam, egy óra alatt már a kezemben volt a baba. De ez mindenkinél változó, na ggódj, tudni fogod, hogy ITT AZ IDŐŐŐŐŐŐ!!!

puszi

2008. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak:

Igen a derekamból a combomba olyan hasítóan éle fájdalmak vannak néha hogy a vakolatot le tudnám szedni a falról.

Kedden Szúrkálós fájdalmaim voltak a hasam aljában erre azt mondta hogy jósló fájások, és 2111-es volt a cervix. Tegnap kellett menni nst-re és vissza hozzá. Ekkor már Érett cervix-et és 1 újjnyi tágulást irt a papirra.

Azóta vannak fájásaim hogy tegnap megvizsgált, de hol elég erőteljes, hol meg órákra elmúlik.

2008. jún. 27. 11:50
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem tágulgatsz szépen :)
2008. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik válaszolónak...a cervix nem a hüvelyt, hanem a méhszájat jelenti.

Amúgy igen, azt jelenti, amit írtak neked...készül a tested, kezd nyílni a méhszáj. 5 perces rendszeres fájásokkal, amik kb egy órája már tartanak irány a kórház (nekem ezt szülésznő mondta), vagy ha magzatvíz elfoliyik, azonnal. A véres izé meg lehet attól is, hogy nyílik a méhszáj.

2008. jún. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!