Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit mondjak neki a szülőszobán...

Mit mondjak neki a szülőszobán? Hogyan kezeljem és hogyan viszonyuljak hozzá?

Figyelt kérdés
19 éves (lány) vagyok. Nővérem szeretné ha bemennék hozzá mikor születik a kislánya.De nem tudom hogy ilyenkor mit kell mondani, meg mit csináljak vele? Azt tudom hogy simogatni kell meg beszélni hozzá de mit mondhatnék még neki?
2009. okt. 19. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a lányom szülésénél voltam ott, a fejénél ültem vagy álltam,de beszélt hozzá a szülésznő meg az orvos,szerencsére viszonylag könnyen szült,de szerintem ezt nem lehet előre megtervezni,mit mondj neki. Az úgyis a körülményektől függ. A simogatás és nyugtatgatás is személyfüggő,mert én pl. ha fáj valamim,kifejezetten utálom,ha hozzámérnek,vagy nyugtatni próbálnak , de van,aki meg a simogatást szereti. Szóval ne félj,jön az magától, mit csinálj,mit mondj.Én pl kameráztam meg fotóztam a picurt,miután megszületett,meg mindkettőjüket,mikor a kezébe adták,meg ilyesmi. Szóval mejd meglátod,hogy lesz,adja magát. Neked van már gyereked?Mert ha még nincs,és esetleg nehéz lesz a szülése,fiatal lányok könnyen elriadnak a szülés gondolatától,hallottam már ilyet nem is egyet.
2009. okt. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, illetve amíg tudtok majd úgy is beszélgettek mindegy miről..:)) aztán később meg úgy is minden jön magától...és nem kell, hogy beszélj hozzá csak olyan jó ha valaki ott van az emberrel én asszem belehaltam volna ha a férjem nincs velem!

3 hós anyukája

2009. okt. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

velem a párom volt benn.mikor még csak lenn az osztályon vajudtam,akkor simogatta a hasam, maszírozta a hátam,mérte a fájások közti időt.fenn a szülőszobára meg vittem be egy pici kéztörlőt amit megvizeztünk és azzal törülgette az arcom a homlokom.fogta a kezem mikor jöttek a kemény fájások.beszélgetni nemigazán beszélgettünk már fönn,lenn meg mindenről ami éppen eszünkbe jutott.

könnyű szülést a nővérednek.

7 hetes kisfiús anyuka

2009. okt. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Első válaszolónak: nincs még gyerekem, de a közeljövőben még nem is tervezem majd olyan 25év környékén. Én is hallottam róla, hogy elundorodhatok tőle, de én imádom a piciket és tudom, hogy egyszer biztosan szülni fogok. :) Ez az "élmény" nem fog visszatartani :)
2009. okt. 19. 21:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha adhatok én is egy tanácsot: szerintem elég, ha ott vagy, ha ő ezt szeretné. A hormonok, fájdalom hatására úgysem lehet megjósolni, milyen hangulatban lesz. Hogy akar-e majd beszélgetni, szeretni fogja, ha fogod a kezét, jól esik majd neki a borogatás ..... stb. ez úgyis mind ott fog kiderülni. Én inkább arra hívnám fel a figyelmed, hogy ne bántódj meg, ha időközben mégis meggondolja magát és előtte vagy közben nem tart igényt társaságodra. Ezt biztosan nem azért teszi, mert nincs veled megelégedve, hanem mert szülés közben tényleg ennyire drasztikusan tud változni a nő hangulata. Én három szülésen vagyok túl, szültem a párommal is és nélküle is. Szüléskor, pláne a végefelé annyira a saját testére koncentrál egy nő (legalábbis a legtöbb nő), hogy sokszor a külvilág teljesen kiesik, csak marad az orvos, a fájdalom és a saját teste. Itt már valszeg nincs további figyelme másra, ebbe beleértve téged. Ilyenkor talán jobb, ha csak a közelébe valahol hátrébb állsz, s figyeled a fejleményeket. Azt ezt megelőző korábbi vajúdási időszak alatt, pedig lehet, hogy szívesen elfogadja a masszírozást, borogatást, beszélgetést stb. Hiszen ekkor még vannak fájdalommentes percek.

Mindenesetre azért szerintem kérdezd meg őt, mit gondol, mit szeretne tőled. De ne bántódj meg, ha végülis nem pont úgy fog alakulni, ahogy elképzeltétek. Sokat változhat ilyenkor a szülő nő igénye, mint amint már fent említettem.

Szurkolok nektek! :-)

2009. okt. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdezuő!


Azt tudom mondani, hogy ott, akkor, élénken fognak jönni az érzések, nem lehetne előre megtervezni, hogy mit mondjunk.

Éppen elég, ha azokat az érzéseket megosztja a nővérével, de nem a szülés közben, mert minél háborítatlanabb a szülőnő, annál kevesebb a fájdalma.


Nem fog elundorodni. AZ ÉLETTŐL, az élet legnagyobb CSODÁJÁTÓL, ugyan. Én inkább arra tippelnék, hogy RENDKÍVÜL BÜSZKE LESZ MADJ A NŐVÉRÉRE, és arra az érkező Angyalra is. Valószínűlég a picivel a későbbiekben nagyon közvetlen és meghitt kapcsolatra van esélye. Emberi és családi kapcsolatot mélyíthet el azzal, ha bemegy.

Amennyiben úgy érzi, hogy nem elég erős az idegzete az eseményekhez, dönthet bárhhogy másképp is.


További szép napot kívánok: E.

2009. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a férjem volt bent,de engem rettenetesen idegesített ha beszélt hozzám,vagy ha hozzám ért.

De ez típus függő.

2009. okt. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!