Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg annyira fáj a szülés,...

Tényleg annyira fáj a szülés, hogy valaki sikit a fájadlomtól? Első babámat várom, és egy kissé aggódom, hogy hogyan fogom viselni a fájásokat.

Figyelt kérdés
2009. okt. 19. 13:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tudod elképzelni, mennyire fáj, és erre nem is ehet felkészülni. Szóval ne idegeskedj rajta, mire odakerülsz, csak arra fogsz gondolni, hogy legyél már túl rajta :-) Könnyű szülést neked!
2009. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát ezt előre nem tudhatod hogy milyen lesz :) én ugyanígy aggódtam mint te, aztán valahogy csak meg lett. Őszintén szólva volt egy pont amikor úgy éreztem már nem bírom tovább és majdnem behisztiztem, de arra gondoltam hogy ez tök gáz és szedjem össze magam mert hamarosan a kezemben lesz a lányom. így egy hang nélkül végig csináltam. Nem volt könnyű, de nem is lehetetlen.
2009. okt. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze:-)

Én nagyon higgadt, csendes személyiség vagyok, de a szülésnél úgy ordítottam állítólag, mint aki beszorult valahova:-)) Azért írom, hogy állítólag, mert Én más dimenzióban voltam, pedig nem is kaptam semmi fájdalomcsillapítót, de olyan homályosan emlékszem az utolsó 1 órára. Mert csak akkor sikítottam. Előtte szépen tűrtem 8 órán keresztül:-)

De túléltük:-) És már a másodikon gondolkodom, pedig még csak júl. elején szültem:-)

2009. okt. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
én a páromon láttam mikor szülni voltunk,és végighallgatunk egy pár szülést a szülőszobán,volt ott minden.láttam a páromon,hogy sajnál,és kicsit megijedt.hogy fogja elviselni,hogy ennyire szenvedni lát.ennek ellenére egy hang nélkül szültem meg.ösztönösen az járt az eszembe,hogy minden amit kifele adnék azt befele tolom,hogy minél hamarabb megszülessen.már a gondolat is fájt,hogy ő ott bent kuporog azon a szűk helyen és csak én tudok neki segíteni,ha minél erősebben,és minél nagyobbakat nyomok.Ha kiabálsz elfáradsz,nekem ez segített.20 perc egy végtelenségnek tűnik és azt hiszed sose lesz vége.annyira fáj,hogy nagyon.de egyszer vége lesz és végeredmény most itt szaladgál mellettem,szőke és kék szemű,és állandóan csibész.megérte.téged is ez éltessen.sok sikert.
2009. okt. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon félek tőle, sőt, egyre jobban. De az tuti, hogy ha fájni fog, akkot kérek gyógyszert. Én azzal nyugtatom magam, hogy annyian túlélték már, miért lennék én különb. Már vagy 2x álmodtam azt hogy szülök. Mi lesz még a végére?:( 26 hetes kismama
2009. okt. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

fájni fog az biztos.én alapból nem bírom a fájdalmat,már atű látványától is rosszul vagyok,a vérről nem is beszélve,ezért nagyon féltem attól hogy hogyan fogom bírni.már felkészítettem a párom hogy nézze el ha teljesen leüvöltöm a haját a fejéről.ezzel ellentétben 1 szó nélkül megszültem a fiam.anyu kinn volt a szülöszoba elött és az mondta 2 hatalmas nyőgést(erölködéstől)hallott és már hallotta is egyből utána sirni a fiam.de miközben vajudtam lenn az osztályon akkor sem volt egy hangom sem,sőt engem volt hogy fájás közepén megnevettettek pedig kemény fájásaim voltak.8 percessel kezdtem aztán hirtelen 2 percesek lettek és baromi fájdalmas volt némelyik.

olyan könnyű szülést kivánok mint az enyém volt

2009. okt. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj!!! Ne hallgass azokra, akik rémisztgetnek. Én 3 óra alatt megszültem (1. baba volt), és nem sikítottam. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem fáj, de ki lehet bírni. Túl leszel rajta, lesz egy gyönyörű babád, és hidd el, elfelejted a fájdalmat!

Gyors és könnyű szülést neked!

2009. okt. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is rettegtem és 1,5 óra alatt megszületett az első babám :)

Ez volt 3 hete és már nem fáj semmi sem. Amint meglátod a Picurt elfelejtesz mindent, ami rossz volt.

Lélegezz mélyen, lassan az sokat segit, illetve a fájdalomcsillapitók lassitják a szülés folyamatát.

Legyen neked is könnyű, gyors szülésed. Sok tejcit neked, a babának pedig hosszú boldog életet.

2009. okt. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg annyira fáj (bár van néhány szerencsés kivétel, akinek alig fáj), de félni nem kell tőle. Mindenki kibírja, túléli, és utána csodálatos érzést él át! Te is így leszel vele! Sok sikert hozzá!
2009. okt. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nyilván mindenkinek másképp fáj, ami biztos, hogy rettenetesen fáj. Ezt tényleg nem lehet elképzelni előre, de az a helyzet, hogy utólag visszaidézni sem tudom. Az az igazság, hogy amikor valami úgy isten igazából fáj, nyikkanni sem tudsz, nem hogy kiabálni. Amikor még nem jöttek folyamatosan a fájások, akkor se tudtam kiabálni, mert olyan erős volt, hogy ha akartam se jött volna ki hang a torkomon. Legfeljebb két fájás között tudtam volna kiabálni, de akkor meg minek? A végén meg örültem, hogy levegőt kaptam. De mint mindenki én is túléltem. És lebegjen majd a szemed előtt, hogy amint kicsusszan a baba, abban a pillanatban véget ér a fájdalom. Szó szerint mintha elvágták volna megszűnik.
2009. okt. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!