Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik egy csaszar?

Hogyan zajlik egy csaszar?

Figyelt kérdés
2008. jún. 22. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Császármetszés során a szülőcsatornát mintegy megkerülve, a has, valamint a méh megnyitásával segítjük világra a magzatot. Bár rutinműtét, mégis komoly beavatkozás, mely jelentős megterhelést ró a terhes nőre a legoptimálisabb körülmények között is.A császármetszés műtéti okait érdemes csoportosítani: anyai, magzati állapotok, illetve összetett javallatok. A műtétet végezhetjük sürgősséggel, tehát a szülés folyamán fellépő szövődmények esetén, valamint általunk kijelölt időpontban, még a szülés megindulása előtt.

Anyai javallattal végzünk császármetszést, ha az édesanya betegsége a hüvelyi szülést nem teszi lehetővé, vagy a hüvelyi szülés során az anya egészségi állapota tovább romlana. Ilyen állapot például az anya szívbetegségének súlyosabb foka, a súlyos rövidlátás (általában 7-8 dioptriánál súlyosabb).

Magzati javallattal végzünk császármetszést minden olyan helyzetben, ahol a magzat gyors és/vagy kíméletes világra segítése elengedhetetlen. Ilyen helyzet például szinte minden magzati oxigénhiányos állapottal járó szituáció, a magzat egyes veleszületett rendellenességei.

Összetett javallat esetén mind a magzat, mind az anya egészsége érdekében szükséges a császármetszés elvégzése: klasszikus példa erre a harántfekvésben elhelyezkedő magzat, mely esetben a hüvelyi szülés - érett súlyú magzat esetén legalábbis - kizárt.Érzéstelenítés

A műtétet végezhetjük altatásban (ma már ritkábban és döntően sürgős esetekben, vagy ha a beteg nem adja beleegyezését a gerincközeli érzéstelenítéshez), illetve napjainkban egyre gyakrabban úgynevezett regionális érzéstelenítésben. Ez gerincközeli érzéstelenítést (spinális vagy epidurális blokádot) jelent. Előnye, hogy altatószer nem jut a magzatba, így megszületéskor állapota jelentősen jobb lehet, mint altatás esetén, valamint a szülő nő éberen is részese a születés élményének, megérintheti, kézbe veheti újszülöttjét már a műtét során is. A has megnyitása kétféle metszés útján történhet: hosszanti metszést végzünk, amikor a magzatot sürgősen vagy különösen kíméletesen kell világra segítenünk. Az ún. bikinimetszés (Pfannenstiel-metszés) végzésére csak megfelelő helyzetben célszerű vállalkozni: a has megnyitása némileg hosszabb időt vesz igénybe, valamint a műtéti terület feltárása, s így a magzat kiemelése is nehezítettebb lehet. Alternatív eljárások

Sokat hallani mostanság az ún. kíméletes technikával, "alternatív" módon végzett császármetszésről. A műtét lényege, hogy a bőrt a szokásos módon szikével bemetszve a zsírszövetet tompán választják szét. Az izom bőnyéjének megnyitásához éles eszközt (többnyire ollót) használnak. Ezt követően a hasizmokat tompán választják szét, majd a hashártyát is az ujjak segítségével, tehát nem élesen nyitják meg. A magzat és a lepény kiemelése után a méh sebzését többnyire egy rétegben egyesítik (az eddigi elfogadott két rétegű varratsor helyett). A hasfal rétegei közül egyedül a bőnyét (fasciát) és a bőrt egyesítik. A műtét előnyeként emlegetett tompa szövetpreparálást, tompa szövetszétválasztást a szokásos módon végzett műtét esetén mindenben teljesen hasonló módon végezzük. Az alternatív módon végzett császármetszés valódi előnyei megkérdőjelezhetők. A korábban elfogadott technika szövetbarát jellegét a mesterségesen szétválasztott szövetek teljes helyreállításának szándéka adta. Ennek tükrében nehezen érthető az alternatív műtét esetén elmaradó szövetegyeztetés filozófiája. Hitem szerint az operáló orvos felelőssége az általa "megrongált" szövetek lehető leggondosabb helyreállítása. Különösen igaznak tekinthető ez az állítás egy olyan műtét esetén, melynek megismétlődése egy következő terhesség esetén nagy eséllyel várható. A gondos szöveti preparálás, a szövetek megfelelő egyeztetése meghálálja magát egy következő műtét esetén: kevesebb hasi összenövéssel, bél-letapadással kell számolnunk, így a szövődmények kockázata is jelentősen csökkenhet.

2008. jún. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt röviden saját szempontból tudom leírni.

Betolnak a műtőbe, áttesznek a műtőasztalra és még ülve beadják az érzéstelenítést, majd lefektetnek és amikor már rendesen hat az érzéstelenítő akkor eltakarják a hasadat, hogy ne lássál semmit, majd elkezdik a vágásokat amiből semmit nem érzel (ha az érzéstelenítést jól csinálták). Pár perc (legalábbis nekem annyinak tünt) és kiemelik a babát akit elvisznek lemosdatni, bebugyolálják majd visszahozzák és odateszik a mellkasodra egy picit, majd elviszik a csecsemő osztályra és megvizsgálják. Mindeközben összevarrnak, majd ha kész vagy levisznek a szülészetre. Lehet, hogy valahol nem egyből visznek le, de engem egyből levittek. Az egész kb. 40 perc.

2008. jún. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem programozott császármetszés volt.

A szülőszobán kellett feküdnöm ott kaptam infúziót , katétert. Majd vittek a műtőbe,ahol megkaptam az érzéstelenítőt.

Ezután jódos oldattal lekentek köldöktől combig.

Addigra már nem is éreztem semmit.

Utána letakarták a hasam .A többit nem láttam nem éreztem.

Nekem 50 perc volt.

És a végén a megfigyelőbe vittek 24 órára.

2008. jún. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 8 hete szültem császárral, az első 2-3 nap elég nehéz, nagyon

nehéz mozogni, kikelni az ágyból, fürüdni stb. Minden este és reggel

kap az ember egy injekciót a popsijába (méhösszehúzó és

fájdalomcsillapító hatása van). A műtét alatt tesznek be katétert (nem

lehet érezni, mert már az epidurál alatt teszik be). A műtét után

felvisznek egy megőrzőbe ahol rád tesznek egy nagy zacskó valamit,

hogy összehúzódjon a méhed, többször megnéznek, menyomkodják a hasad,

megnézik mennyire vérzel.Ja, az epiduráltól nagyon remeg az ember

műtét után, erre is tudnak adni valamit.A fejet csak óvatosan szabad

mozgatni. Aztán fel kell állni (miután kimegy az érzéstelenítő), ami

nagyon-nagyon nehéz és elég fájdalmas, úgy érzed nincs semmi erőd és

szétszakad a hasad. De minden egyes lábra állással könnyebb lesz.Majd

a császáros örzőből el kell menni a baba-mama részlegre, ahol a többi

simán szült anyuka is van. Másnap kiveszik a katétert (nem fáj), el

kell menni pisilni, plusz kakilni is , ha nem megy kapsz egy kis

itókát attól beindul a bélműködés. Aztán kb. 3 hét és az ember rendbe

is jön. Bár visszamardhat egy kis pociérzéketlenség (az alhasnál), meg

olyan érzés mintha fájna a bőröd az alhasadnál. Merthát ez ugye mégis

csak egy hasi műtét...

2008. jún. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!
2008. jún. 24. 15:51
 6/6 anonim válasza:
100%
Nekem sürgöss császár lett előtte kb.1 órát vajúdtam.Arra emlékszem adtak inekcíót tágítónak mondták.Gyenge,kábult voltam tőle.A baba szívhangja leállt és vittek azonnal műteni elaltattak.A baba nyakán szorossan volt a köldökzsinór.A sürgöss császár miatt hosszan vágtak.Igy zajlott 2,5 éve kibirtam.
2008. júl. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!