Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normalis, hogy 4 hettel...

Normalis, hogy 4 hettel csaszarmetszes utan ujra ugyanugy faj a csaszarmetszesnel?

Figyelt kérdés

Amikor mar alig ereztem, hirtelen ujra ugyanaz a fajdalom. Majd ujra jobb, megint ugyanaz a fajdalom...stb, tehat periodikusan ujra es ujra visszater. Nincs különbseg, hogy kevesbe faj, mint az elözö "peridosus", hanem ugyanugy. Az erzest ugy tudnam körülirni: mintha kest forgatnanak ott bennem. (Nekem bal oldalon lent.) Ilyenkor 1-2 napig ugyanolyan fajdalmas a köhöges-tüsszentes, mint az elsö napokban, emeles (baba sulya is) ugyanugy, ill. hajolas is ugyanugy fajdalommal jar.

Lehet, hogy valami megerltetestöl, vagy masnal is igy van?

Gondoltam arra is, esetleg a sebgyogyulas nem oke, mert a ferjem szerint itt-ott piros-lilas, de szerinte nem gyulladt. (En nem latom.) A seb amugy erintesre mindig fajdalmas.

Ha ez az egesz normalis, meddig normalis meg, ha igy visszater a fajdalom?


2013. máj. 31. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális. Nekem folyamatosan enyhült a fájdalom és 4 hét után már egyáltalán nem fájt. A heg sem volt lila.
2013. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem a dokim azt mondta, hogy 6 hétig minden fájdalom normális, mivel a 2. császárom volt.(minél több, annál fájdalmasabb) Ehhez képest sokkal jobba viseltem, mint az elsőt. Nem voltak olyan nagy fájdalmaim, igazából a felkelés ment nehézkesen az első 2 hétben. Betadinnal kellett kennem a sebet, bár nagyon szép a vágás. Nekem nem voltak ilyen visszatérő fájdalmak, nem is gondoltam, hogy ilyen hamar talpra állok. Ha félsz, menj vissza a dokidhoz, uh-ra! Nehogy a varrat lazuljon fel, vagy a baba emelésétől szétnyíljon a seb! Megnyugszol legalább és mond rá valamit. Nekem mindenesetre nem voltak ilyen fájdalmaim. Nekem a seb körül volt érzéketlen sokáig, ez ami furcsa volt
2013. máj. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy hónapja volt császármetszésem,de már egy hete kb,hogy egyáltalán nem fáj a sebem.Szerintem menj vissza a nôgyógyászodhoz és mutatsd meg neki,nehogy belsô gyulladásod legyen.
2013. máj. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is császárom volt lassan 4 hónapja. Én azt tapasztalom mostanáig is h a sebem csíp mintha vágnák újra fel. vagy bele-bele hasít sokszor. Érdekes. A hajolással nincsenek gondjaim de a heg maga nekem is lilásan gyógyul és végképp nincs begyulladva. Sokáig még csomót is éreztem a varrés környékén de arra azt mondták h a belső varratok szívódnak. El is simultak azóta.

Ismerősömnek akinek császárja volt 6 hónap után is eléggé fájt. Mondjuk ő neki be is volt gyulladva. De mai napig emlegeti fájdalma van.

2013. máj. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem normális, én már rég dokihoz mentem volna...
2013. máj. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem is 4 hete volt császárom először nagyon fájt a hasam alja mint mindenki másnak 3 het utan szinte semmit nem éreztem elmúltak teljesen a fájdalmak most 2-3 napja nekem is újra fáj a varratnal és nyilallik nekem a baloldalon elég kellemetlen érzés. A varratom nagyon szép nincs semmi színe szóval nemtudom én se mi az oka hogy újra fáj ezért én időpontot kértem az orvoshoz hogy megnyugodjak.remelem ez egy gyógyulási szakasz
2016. márc. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha segit valakinek, az azota törtenetek: a szüles utani ellenörzesen emlitettem az orvosnak, es azt mondta, a megeröltetes okozhatja, ne eröltessem meg ennyire magam... (A haztartasi munkak engedelyezettek es allitolag nem lehetnek megeröltetöek, ezt a ferjem elött kihangsulyozta szüles utan az orvos, igy erre ez alol ezutan sem volt kifogas, meg hat amugy sincs, aki helyettem megcsinalja...) Nekem is a 2. csaszarom volt, es az elsö sokkal szebben, nem lilasan es nagyon hamar begyogyult - allitolag ez meg a varratoktol függ: ha szepen varrja be, akkor szep lesz a seb.
2016. márc. 25. 22:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Hátha valakinek segítség, ugyanígy voltam, 1 hónappal a császár után visszajött a fájdalom, pedig 2 hete már nem fájt. A doki azt mondta, hogy engednek a belső varrataim, semmi gond vele, de sajnos fáj.
2019. szept. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!