Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után lehet...

Császármetszés után lehet tampont használni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Közvetlen császármetszés után érdekelne. Ez lesz a 4. császárom, és sajnos messze a kórház, valószinü, hogy vonattal kell hazajönnünk, az út pedig minimum 3 óra. Csak az utazás alatt használnám, tampont is és betétet is, mert nem akarok tiszta vér lenni, mire hazaérek. Szerintetek? ( bocs a hibákért, nincs hosszú i-m és ü-m )
2013. máj. 22. 10:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%

Nem.

Természetes és császáros szülésnél is egyaránt meg kell várni a 6 hetet a tamponhasználattal.

2013. máj. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%

nekem azt mondta a doki, hogy még az első menstruációnál is betétet használjak, ne tampont, utána lehet majd

szóval nagyon nem tanácsos...

friss császáros heggel meg egy újszülöttel 3 órát leszel kénytelen vonatozni? Tényleg nincs más megoldás? Ez nagyon durva

2013. máj. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én nem mernék és nem is sok értelme van, mert pillanatok alatt átázik. Egy vaskosabb Tena Lady azért kibír 3 órát is simán, amúgy meg veszel kézfertőtlenítő gélt, kimész a mosdóba és kicseréled félúton a betétet, csak vigyél magaddal egy zacskót, hogy abban dobhasd ki.
2013. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%

Első vagyok.

Amúgy ebben az esetben mindenképpen fogadnék autót, kerül, amibe kerül!

2013. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem.

A hat hetes kontrollig (amíg a tisztulás tart), addig nagy a felszálló fertőzés veszélye.

Ez nem függ attól, hogy császárod volt, vagy hüvelyi szülésed, a placenta helyén keletkezett nagy sebnek kell begyógyulnia.

A vonaton is van wc, tudom, nem a leggusztább, de ez van.

Senki nem tud autóval elvinni titeket amúgy?

2013. máj. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A vonat csak másfél óra, a többi séta, és sajna busz nincs!
2013. máj. 22. 11:05
 7/26 anonim ***** válasza:
97%

Másfél órát fogsz sétálni császáros szülés után egy héttel?

Mindenképp hívjatok taxit, vagy egy autós ismerőst, szomszédot, bárkit!

Rosszul is lehetsz ennyitől!

2013. máj. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%
Jézusom! Tényleg ne kockáztass, ennyit nem fogsz tudni sétálni császár után. Biztos nem tudtok kocsit szerezni? Anyagi okai is vannak? Nem tudna valaki segíteni?
2013. máj. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem jobb ha taxit hívsz!Nem szabad tampont használni!És tényleg ki tudod cserélni útközben is, bár ha egyedül mész... remélem nem egyedül kell hazamenned. Senki nincs aki hazavinne?
2013. máj. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
39%

Kedves válaszolók, sajnos nem mindenkinek telik autóra a mai világban, se taxira. 50-60 évvel ezelőtt még többet legyalogoltak az anyukák, ha nem volt más választásuk.

Én megértem, hogy akinek van autója, el sem tudja képzelni, hogy egy császár után akár két lépést is tegyen, vagy vonatra szálljon, de sajnos ma rengetegen rászorulnak erre. Azt az 5-10 ezer forintos benzinköltséget, vagy fuvardíjat meg inkább a gyerekre költi.

2013. máj. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!