Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után lehet...

Császármetszés után lehet tampont használni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Közvetlen császármetszés után érdekelne. Ez lesz a 4. császárom, és sajnos messze a kórház, valószinü, hogy vonattal kell hazajönnünk, az út pedig minimum 3 óra. Csak az utazás alatt használnám, tampont is és betétet is, mert nem akarok tiszta vér lenni, mire hazaérek. Szerintetek? ( bocs a hibákért, nincs hosszú i-m és ü-m )
2013. máj. 22. 10:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
71%

Na, azért kedves utolsó neked sincs sok mindenről fogalmad.

Aki gyereket vállal, az nyilván nem nulla bevétellel és nulla megtakarítással teszi ezt. Ha valaki babát vállal, az tegye alapos mérlegelés után.

És nem hiszem, hogy az az 5-10 000 Ft olyan sok pénz lehet ahhoz képest, hogy anyukának mondjuk hazafelé baja esik, lehet mentőt hívni, mehet vissza a kórházba. Vagy a baba szinte immunrendszer nélkül ki van téve egy csomó fertőzési veszélynek, ami miatt szintén kórházi kezelésre fog szorulni esetleg.

2013. máj. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
47%

11: de naiv vagy....


Kérdező, merre laksz? Mikorra vagy kiírva?

2013. máj. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
69%

12-es.

Nem hiszem, hogy naiv vagyok.

Csak nem akartam senkit megbántani, ezért nem írtam le, amit valójában gondolok.

Nyilván tisztában vagyok vele én is, hogy ki mire vagy inkább mire nem vállal gyereket, de csak azért leírtam, ha anyuka vagy a baba fertőzést, kinyílt sebet, stb. összeszednek, az sem olcsóbb vagy egyszerűbb, mint autót fogadni. Ezért írtam, hogy sok mindenről annak a bizonyos hozzászólónak nem volt fogalma. Hogy bizony mérlegelni kell, hogy mi a fontos. És ez egy olyan dolog, amin baromira nem kéne spórolni.

2013. máj. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
96%

Ha megkéred a szomszédot hogy benzinpénz fejében vigyen haza, akkor csak megteszi, nem?

Egy 8 litert fogyasztó autóval is (aminél a legtöbb azért kevesebbet eszik) 3000 Ft 100 kilométer. Ennyitek csak van rá. Hány kilométert kéne gyalogolni?

Ez nagy felelőtlenség, az összes gyerekeddel szemben. Felelősséggel tartozol értük, hogy egészségesen haza érkezz.

2013. máj. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
91%
Egy újszülöttel nem utaznék vonattal.
2013. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
21%

Jézusom, szerintetek kizárólag autóval lehet csak hazajutni egy újszülöttel a kórházból? Akkor ti marha szerencsés emberek lehettek. Abba meg ne menjünk már bele, hogy ki mibe és hogyan vállal gyereket, mennyit tesz félre.

Kb. úgy festitek le, hogy el se induljon vonattal, mert nem ér el hazáig... Én is császáros voltam és iszonyat sokat mentem, gyalogoltam a nagyobb lányommal, takarítottam és senki nem hurcolászta a fenekem autóval, úgyhogy nem kéne ennyire kényeskedni. Egy mózeskosárban egy légáteresztő kendővel letakarva akár mennyivel nagyobb az esélye egy babának betegséget elkapni, míg aki autóban viszi az újszülöttjét, aztán beszáll egy előzőleg teleköhögött liftbe?

Nem autó ellenes vagyok, és én is a legjobbat akarom a kicsimnek, csak szerintem marhára nem kéne a bűntudatot beletenni egy anyukába, mert nem tud autót szerezni.

Nem tudhatjátok, hogy ennek mi az oka, de egyesek már a pénztárcájába turkálnak meg azon filóznak, hogy ha gyereket vállal, akkor mégis mennyit rakott félre. Ez undorító. Vagy szerintetek aki szegény, az ne is szüljön gyereket, mert nem tud 100 ezer forintos babakocsit alárakni, vagy nem tudja taxival vitetni magukat?

2013. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
26%
Ja, amúgy meg ha már szóba került az immunerősítés, nézzétek meg a kis cigánygyerekeket, hogy azok miben és hogy nőnek fel, az újszülöttel is fűtetlen szobában alszanak tized magukkal, mégis fele annyira nem betegesek, mint sok tökéletes anyuka gyereke.
2013. máj. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
84%

Hát, kedves utolsó, nem kell senkinek a pénztárcájában turkálni, de tudod, amikor az ember olyan dolgokat olvas, hogy a szülőnek a gyógyszert nincs pénze kiváltani, mert ilyen is van, meg ebben az esetben valaki jóhiszeműen tanácsot ad, hogy inkább a kellemetlenségek, a fertőzések elkerülése és az egyszerűség kedvéért utazzon haza autóval, akkor ott nem hiszem, hogy el lehetne menni a mellett, hogy megmagyarázza az ember egy olyan választ feltevőnek, aki azzal jön, hogy nem mindenki teheti meg...Így van, nem mindenki teheti meg, hogy 100 000 Ft-os babakocsit vegyen meg, de aki vállal egy babát, az felelősséggel tartozik a saját és a babája egészségéért. Már pedig ebben az esetben itt szó lehet arról is. Nem lehet előre tudni, hogy anyuka és babája hogy fogja viselni az utat. Főleg ha 30 fokban megy haza anyuka a babával másfél órát gyalogolva. És 5-10 000 Ft, ebben az esetben nem 100 000 Ft. És nem ablakon feleslegesen kidobott pénz.

Nekünk sem volt pénzünk 100 000-es babakocsira, nekünk sem volt pénzünk 80 000 Ft-os autós gyerekülésre, nekünk sincs pénzünk több 10 000 Ft-os játékra, hogy vegyünk a gyerekünknek, de 5-10 000 Ft nem pénz, hogy megóvjam a családot és főleg egy kisbabát ilyen dolgoktól!

És lehet lepontozni!

2013. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
36%

Nézőpont kérdése, ki hogy látja ezt a helyzetet. Te úgy látod, hogy lehet 30 fok melegben kell a tömegnyomorban utazniuk és fertőzést kaphat a baba, meg az anyuka belerokkan a sok gyaloglásba.

Én meg úgy látom, hogy akár egy kellemes tavaszi napon szépen felszállnak egy intercityre, ahol kulturált körülmények között haza tudnak jönni, utána meg sétálnak egy nagyot hazáig, amíg a baba alszik.

Nekem csak ez a mérhetetlen korlátozottság tűnik fel, ami a soraidból lejön, hogy autó nélkül már haza sem lehet jutni. Akinek több gyereke van, szerinted ők is mindenhova autóval mennek az első hetekben például? Elárulom: nem.

Hanem az újszülött babájával együtt bemennek reggel és délután is az óvodába a testvérért, ahol ezermillió bacilus van, mégis túlélik, esetleg hamarabb erősödik meg a kicsi.

Nem kell vészmadárkodni, mert ez nagyon nem szimpatikus. Szerintem a tanácsosztás helyett inkább arra kéne törekedni, hogy adott helyzetből hogy lehet a legtöbbet kihozni.

2013. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
70%

Hát utolsó, kérdezz meg egy gyerekorvost vagy egy védőnőt, hogy újszülött babát miként kell levegőre szoktatni! Meglepődnél.

Egy újszülött babát ugyanis 2 hétig nem ajánlott kivinni és utána is csak fokozatosan, először 5-10 percekre, majd többre ajánlott kivinni.

A másfél óra vonatozás és másfél óra séta nem igazán felel meg ennek.

Amúgy meg nem igaz, hogy autó nélkül nem lehet meglenni. De meglehet! De te nyilván úgy gondolkodsz, hogy ó, hát ha az anyuka rosszul lesz, kit érdekel? Majd megpihen, azt jobban lesz, nem kell kényeskedni. Vagy ó, hát a kisbaba beteg lesz, kit érdekel? Majd meggyógyul! Ja, csak egy betegséget és egy rosszullétet sokkal könnyebb megelőzni, mint kezelni. És inkább szavazok az autó mellett ebben az esetben, minthogy utána heteket kórházban töltsek, mert esetleg mégis gond lett...

2013. máj. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!