Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után lehet...

Császármetszés után lehet tampont használni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Közvetlen császármetszés után érdekelne. Ez lesz a 4. császárom, és sajnos messze a kórház, valószinü, hogy vonattal kell hazajönnünk, az út pedig minimum 3 óra. Csak az utazás alatt használnám, tampont is és betétet is, mert nem akarok tiszta vér lenni, mire hazaérek. Szerintetek? ( bocs a hibákért, nincs hosszú i-m és ü-m )
2013. máj. 22. 10:57
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
95%

" inkább arra kéne törekedni, hogy adott helyzetből hogy lehet a legtöbbet kihozni."


Pontosan ez az.

Ha egy ismerős (benzinpénz fejében) haza viszi a kórházból, az jó eséllyel olcsóbb, mint egy vonatjegy. (Az IC-ről ne is beszéljünk!)


És nem a babáról van szó, neki textilpelussal betakarva tényleg mindegy hogyan utazik, az Anya az, akinek nagyon nem mindegy egy nagy hasi műtét után.

Főleg, hogy valószínűleg otthon sem pihengetni fog napestig, hanem ellátja a már hat tagú családját...

2013. máj. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
96%

Kíváncsi lennék, hogy aki ennyi kardoskodik a gyaloglás mellett, hogyan szült.

Sosem voltam a kényeskedő típus, a csecsemősök ki voltak akadva rajtam, milyen jól bírom a műtét utáni felkelést és napokat. 4. napon mentünk haza, örültem, hogy végre kikeringünk a kórházból, és elfáradtam, mire leértünk az autóig! A seb húzódik, feszül, fáj!

Másfél óra gyaloglás friss császáros sebbel, te tényleg azt hiszed, hogy kényeskedésből javasolják az autót?!

Szerinted a frissen műtött anyuka majd tudja órákon át cipelni a mózeskosarat?

Arról meg ne feledkezzünk meg, hogy a kórházban sem pucér seggel van az ember, onnan haza kell vinni a cuccokat, plusz a babát! Min. 3 órás úton a kicsi megéhezik, megszomjazik, anyuka szintén! Hogy tudnak felkészülni egy ekkora útra?!


Drága kérdező, túlestél már három császáron, tudod, hogy nem sétagalopp a gyógyulás belőle! Próbáljatok meg egy kedves szomszédot, rokont, valaki keríteni, aki hazaszállít benneteket!

Ne kockáztasd az egészségedet ezzel az úttal!

2013. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Jaj, ne vesszetek össze. A párom sógorának sajna csak 2 személyes kisbusza van. És egyedül kéne jönnöm. Amúgy Borsosberény-Balassagyarmat távolság, a séta olyan 2,5 km. Nem anyagi oka van, hanem ismeretség hiány. Most költöztünk ide. A védőnő azt javasolta, kérjem meg a szülészt, hivjon betegszállitót, mert sajna nem egyszerü mütét lesz, fennáll a veszélye, hogy "kipakolnak" egy most észrevett beágyazódott ciszta miatt.
2013. máj. 22. 17:11
 24/26 anonim ***** válasza:
Na ez is jó, szerintem is kérj betegszállítót!
2013. máj. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Nem vagyok amúgy felelőtlen. Tudom,hogy lehet baj, de a 2. manóval is igy kellett hazajutni,csak busszal. Ott azért apa ott volt, de most nem tud, mert a legkisebb csak 2 éves, bölcsi nincs,és még kutatok dadus iránt arra a napra. Uh szerint szept.26-ra vagyok kiirva, de lehet, hogy a ciszta miatt a doki előbb kiveszi őt. Ezért bizonytalan az autó, mert a nyári szünetben nem lenne gond, lenne, aki hazahoz.
2013. máj. 22. 17:27
 26/26 anonim ***** válasza:
90%

Szeptember azért még messze van! Addig simán összebarátkozhatsz bárkivel!

Még ha nem is lesztek ősbarátok, szerintem a szomszédságban bárki szívesen vállalja, hogy elmegy értetek.

Egyedül, egy újszülött babával, frissen műtve még cipekedj is?! Kizárt.

Akkor már inkább betegszállító.

2013. máj. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!