Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél lehet választani,...

Szülésnél lehet választani, hogy természetes úton, vagy császárral akar valaki szülni? Illetve szerintetek melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 15:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%
Én császárral szültem, mindegy hogyan születik meg, csak egészséges legyen. Indított szülésem volt, de nem tágultam oxira, fájásom sem volt csak összehúzódásaim. 8 óra szülőszoba és változatlan méhszáj után született császárral a fiam. Fájdalommentes, csodálatos élmény volt,az orvosommal igaz könnyek között, de végig beszéltünk a szülés alatt, végig tudtam, mi történik. Ha lenne tesó, ilyen szülést kívánnék megint :)
2013. máj. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
50%
Én természetes úton szültem a fiamat. 3,5 hónapos ikreimet nem engedték, 37 hetesen(!) kiemelték őket, számomra indokolatlanul ... csodálatos volt az első szülésem, fájdalmas és hosszú, de utána nagyon büszke voltam magunkra, hogy együtt a kisfiammal megcsináltuk! ehhez képest a Lányok fél óra alatt 1 perc különbséggel "születtek" meg, nagyon hiányzott a sikerélmény, az utána következő dolgokról nem is beszélve ... egy csomó hátránya van a császárnak, egyszerűen természetellenes, én inkább megszültem volna őket 2x is, csak a császárt kerültem volna el ...:(
2013. máj. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%
Én is tavaly, 21 évesen szültem a fiamat. Túlhordtam, már a kórházban feküdtem. Akkor bármit megtettem volna azért, h betoljanak a műtőbe és kiszedjék a gyereket belőlem. 20 órát vajúdtam, azt hittem ott maradok... Persze nagyon fájt, szülés után 2 hónapig azt mondtam h soha többet nem szülök. De végül sikerült simán megszülni, mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül, amire nagyon büszke vagyok a mai napig. El sem tudnám képzelni hogy esetleg császár legyen a következő szülésem.
2013. máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sokszor hallom ismerősöktől, hogy "császárral fogok szülni". Csak érdekelt volna, hogy lehet-e ezt csak úgy választani, mert tőlük azért ilyet csak nem kérdezek meg.

Egyik ismerősömnél kellett volna a császár, de nem engedte, és nagyon beteg lett a baba, majdnem bele halt.


Külön köszönöm azoknak, akik saját élményeiket, tapasztaltaikat is megosztották néhány sorban véleményük mellett.

Csak azt nem tudom, miért kellett őket lepontozni??

2013. máj. 20. 07:20
 15/24 anonim ***** válasza:
No igen, a lepontozás... sokan elfelejtik, hogy itt nem azt kell pontozni, hogy tettszik-e vagy egyetértek-e, hanem azt, hogy a feltett kérdésre hasznos volt-e a válasz! Az, hogy én természetellenesnek ítélem a császárt az evidencia. Akár tettszik, akár nem :)
2013. máj. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

akkor legyen komoly egy legujabb tudomanyos kutatas.

A csaszarmetszes noveli a kovetkezo terhessegben a halvaszules eselyet 23%!!!!!

Ugye ez nem semmi

Akik jol nyomjak az orvosi angolt itt talalhato az eges kutatas egy nagyon neves egyetem tobb evig vegezte.

[link]

2013. máj. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Nekem simán van 10 ismerősöm, aki az első babáját császárral szülte, de minden második baba makk egészséges....
2013. máj. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

kedves utolso

Szerinted ha 3 ismerosod egeszsegessen szult akkor ez szamodra tudomanyos bizonyitek.

Szerinted a kutatok hulyek a Marcsi Julcsi esete a mervado.

Tudomanyos kutatas nem jatszoteri pletyka szintu es komolyan kell venni 20% korul az nagy kockazat ha ennyi eselyem lenne a lotton tuti vennek minden honapban meg akkor is ha 2-4 iosmeeerosom nem nyert.

2013. máj. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
73%

Imádom a császárt, mert az mentette meg a gyerekem életét! És le sem sz.rom,hogy erről más mit gondol!

Nem hinném, hogy azért mert másnak a lába között jött ki, jobban szeretné a gyerekét, mint én az enyémet!

Nekem meg az a természetellenes, amikor a szomszéd szobában lévő csaj elhúzódó szülés miatt (amit főleg ő erőltetett), enyhén oxigénhiányos gyereket szült!

2013. máj. 22. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
32%
Ezért van olyan orvosom, akiben megbízom. 8 óra alatt alig tágultam, érezhető fájásom nem volt, csak összehúzódásom az oxi ellenére. Mivel a szívhang jó volt, más doki hagyott volna addig vajúdni, amíg valami nem történik (ezt a szülésznőm, és a dokim is megmondta és jó néhány kismama az osztályról). Ő tolt a műtőbe én pedig boldog vagyok az egészséges fiammal. Mivel csak pozitív élményem van a császárról, ha lenne 2. baba, csak így szülném.
2013. máj. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!