Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Margit kórházról véleményetek?...

Margit kórházról véleményetek? Illetve a Sote 2 ről?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy első gyermekem a Sote 2. számú női klinikán szültem most ismét várandós vagyok és érdekelne a Margit is, mert a Sote 2.n van a magánorvosom de nem volt az igazi sem a körülmény sem a hozzá állás ezért gondoltam megkérdezlek titeket illetve aki szült a Margitva hogy mondjon nekem tapasztalatokat. Előre is köszönöm
2013. ápr. 26. 09:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mikor szültél a SOTE II.-n?

Mert Én febr.27-én (8hete)szültem meg a pici fiamat, fogadott orvosom, és fogadott szülésznőm volt, és mindennel megvoltam elégedve!

A szülőszobák felújítottak, és a gyerekágyas osztályt is ki lehetett bírni!Szerda hajnalban szültem, és szombaton már jöhettünk is haza!Minden ok volt!

Nyugodtan szüljél a SOTE II.-n, jó kezekben leszel!Ki az orvosod?Van szülésznőd?Érdemes fogadni!

2013. ápr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Részemről a Margit felejtős, két barátnőm is nagyon rosszakat mesélt!

Sotet nem ismerem, én a Péterfyben szültem és csak ajánlani tudom!

2013. ápr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sote 2.n fogadott dokim volt Dr Tahy András, szülésznőm nem volt fogadott 2011.06.26. án született a lányom most várom a második babám, igazából akkor is fel volt újitva a szülőszoba nagyon korrekt volt viszont a babás részleggel nem voltam megelégedve, koszos volt pókhálók lógtak a falakon ami valószínű nem az nap keletkezett, végigmentem zokniba a földön és tiszta kosz lett, fel mostak minden reggel de kicsit szeritnem többször kéne főleg hogy újszülöttek vannak ott.
2013. ápr. 26. 11:15
 4/16 anonim ***** válasza:
2 éve is a Margitban szültem, és ott fogok megint 1-2 héten belül, én a csecsemősnővérek kivételével mindenről és mindenkiről csak jót tudok mondani. Az orvosok mind nagyon profik, a szülésznők is, szülőszobák 1 személyesek, pár éve újították fel őket, a szülőszobán belül van zuhanyzó is wc is, külön császárműtő van a szülőszobák folyosóján, ha valami gond lenne 1 perc alatt műtőben vagy. Mondjuk ha nagyon alternatív igényeid vannak esetleg akkor nem ajánlom, mert nincs kád meg ilyesmi a vajúdáshoz, labda van. Fájdalomcsillapítás-párti az egész szülészet, kb. csak akkor nem kapsz fájdalomcsillapítást ha tiltakozol ellene. EDA bármikor rendelkezésre áll, és nem kell hozzá aneszteziológus, mindegyik szülész beadja, szóval ha kérsz akkor garantáltan kapsz is (persze csak ha nincs eü. ellenjavallata, vagy nem úgy esel be a kórházba hogy már teljesen kitágultál és csak a kitolás van hátra). Apuka (vagy más kísérő akit akarsz, de max. 1 személy) végig veled lehet, vajúdás alatt is, szülés utáni megfigyelés alatt is (hallottam hogy vannak kórházak ahol közös vajúdó van és ott nem lehet bent senki, na itt ilyen nincs, onnan kezdve hogy felvesznek szülni kapsz külön szülőszobát és első perctől ott vajúdhatsz). Szülés után 2 órás megfigyelés a szülőszobán, utána hoznak ételt-italt (reggelit/ebédet/vacsorát attól függően mennyi az idő), ott megeheted, lezuhanyzol (szülésznő segít), átöltözöl, áttolnak az osztályra. Van 1 ágyas fizetős szoba is, amúgy 3 ágyasak a kórtermek, de ritkán vannak 3-an egy szobában mert nem szülnek annyian. Illetve ha császáros vagy akkor egy 6 ágyas szoba van császárosoknak, de értelemszerűen itt sem szoktak ennyien lenni, és itt hiperszuper állítható ágyak vannak. Az osztályra nem lehet bemenni látogatni (kivéve az 1 ágyas fizetős szobát), üvegajtóig kitolhatod a babát, te pedig kimehetsz a látogatókhoz (addig csecsemősökhöz betolhatod a picit). 3 éjszakát kell bent tölteni ha nincs semmi gond, ha du. 3-4-ig szülsz akkor annak a napnak az éjszakáját is beszámítják, ha utána akkor már nem. Nem tudom, konkrétan mire vagy kíváncsi, kérdezz nyugodtan.
2013. ápr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, közben olvastam a kommentedet: a csecsemősrészleg a gyermekágyas osztály folyosóján van, 1-3 ajtó választ el tőle attól függően melyik szobába kerülsz. Első éjszaka bent kell hagyni a babát, amúgy veled van egész nap, kétszer kell "leadni, egyszer egy reggeli vizsgálatra, akkor kb. 7-9-ig vannak bent, utána meg délután valamikor, akkor elég rövid időre. A részleg tiszta (az egész gyermekágyas az, egy takarítónő egész álló nap ott sertepertél és most fel meg töröl át mindent). A csecsemősök közül a legtöbb nem túl kedves, de mondjuk sokat nem kell velük úgysem kommunikálni, 1 volt aki kifejezetten bunkó, beszólós, a többi olyan átlag illetve volt 1-2 kedves. Az osztályon a nővér szerepét a szülésznők töltik be, ők mind nagyon kedvesek és segítőkészek.
2013. ápr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor úgy hiszem meg esett a választásom a Margitba fogok szülni, az hogy a csecsemősök bunkók azon meg se lepődök nem fizetik őket halálra akkor minek kedveskedjenek, persze azokon kívül akik a szakma szenvedélye miatt azok :D

Igazából azért is állt hozzám közelebb margit mert nem kell anyit utazni egy vizsgálatért Békáson lakok és a margit a 160 as busz vonalán van bár mikor 20 perc alatt ott vagyok. Köszönöm mindenkinek :) szép napot!!!

2013. ápr. 26. 11:35
 7/16 anonim ***** válasza:
Nincs mit, tényleg kérdezz ha valami konkrétan érdekel. Ja, a terhesgondozó is egész jó, külön van terhesgondozós labor, így nem kell annyit várni mert ott csak a kismamákat fogadják, elég flottul megy minden. Van amúgy honlapjuk is, azt hiszem www.margit-szuleszet.hu, de ha google-ba beírod akkor biztos kiadja. Ott a dokik is fent vannak, meg infók és képek a szobákról, osztályról, szülőszobáról.
2013. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nekem Dr. Magyar Attilát ajánlották hogy ő legyen a terhes gondozás alatt a dokim nem szeretném megfogani mint ahogy senkit de akkor hogy kell? hozzá kell kérnem az időpontot? vagy hogy megy ez a dolog?
2013. ápr. 26. 13:51
 9/16 anonim ***** válasza:
A kórházban a terhesgondozóban van sima TB-s rendelés, minden nap több doki is rendel, ott kellene telefonon megkérdezi mikor rendel ő, és akkor odamenni (azt is kérdezd meg mikorra érdemes odamenni hogy ne kelljen sokat várni, mert vannak dokik akikhez nagyon sokan járnak, és ott bizony nagy lehet a tumultus). De biztos van magánrendelése is, szerintem ha oda mész akkor sem kell őt felfogadnod a szülésre.
2013. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Innen le tudod tölteni a terhesgondozási tervet, ezen nagyjából minden tudnivaló és elérhetőség ott van:

[link]

2013. ápr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!