Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tervezett otthonszülésnél...

Tervezett otthonszülésnél igénybe vennéd Geréb Ágnes segítségét?

Figyelt kérdés
A mai hírek között olvastam, hogy megint egy tervezett otthonszüléssel kapcsolatosan került a képbe Geréb Ágnes neve. (A kismamát és a babát komplikációk miatt kórházba kellett szállítani.)
2009. szept. 18. 20:54
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
70%
Nem szülnék otthol, felelőtlenségnek tartom! Nem veszélyesztetném a kisbabám életét, mert akármi adódhat.
2009. szept. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
90%

Nem akartam itthon szülni, annál jobban féltettem a babámat, bármi komplikáció felléphet, a kórházban azonnal van eszköz, műtő, segítség, Geréb Ágnes pedig a legjobb tudásával sem tudja mindezt pótolni, amíg kiér (és mennyi időbe telik!) a mentő.

Mindazonáltal nem korrekt, hogy Geréb Ágnest így meghurcolják/tok:

1.)senkit nem kényszerít az otthon szülésre, aki ezt választja, végig kell járnia egy felkészítő "tanfolyamot", ahol nagyon korrektül elmondják az otthonszülés veszélyeit is, ezután még mindig dönthetsz (az utolsó pillanatig!), hogy otthon vagy kórházban éreznéd-e nagyobb biztonságban magad.

2.)a kórházakban nap mint nap történnek komplikációk, születnek fizikailag (értsd gátmetszésnél megvágott fej, szülés közben eltört csontok,stb) vagy szellemileg (oxigénhiány okozta agyi sérülések) sérült, vagy éppen sajnos halott babák; legalább ugyanennyiszer lép fel komplikáció a szülő nőnél, nemegyszer soha többé nem lehet gyermeke, és bizony ezeknek a töredéke sem jut el a nagy közönséghez.

Geréb Ágnest már azért is meghurcolják, ha - felelősséggel - úgy dönt, hogy a kismamának mégiscsak azonnal kórházi ellátásra van szüksége.

Szerintem a döntést a szülő nő hozza meg, bár kétségtelen, hogy jobbak az esélyek a kórházban.

2009. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
56%

"jobbak az esélyek a kórházban"

Lányok, akkor most miről beszélünk!? Itt most nem az a legfontosabb, hogy a baba és az anyuka rendben legyen? Ha 1 % -kal jobbak az esélyek én akkor is kórházban szülnék! Igen itt a nála szülő anyák felelősségét is vizsgálni kellene, főleg, hogy ennyi a komplikáció! Azért itt kiváncsi lennék a kórház kontra Geréb statisztikákra, a szülés közbeni problémák tekintetében! Arányokra gondolok!

2009. szept. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
85%
Abban egyetértek mindenkivel, hogy az otthonszülésnek megvannak a veszélyei, én sem vállalkoznék rá. De honnan tudja az ember, hogy annál az orvosnál akinél éppen szül, hány baba vagy anya hunyt már el. Valószínű átlagban kijönne ugyanannyi mintt Geréb ágnes esetében, csak a média azt nem közölte. Nem akarom védeni, de ez is csak a média támadása, sok más szülész nőgyógyász van akinél kórházban történtek hasonló esetek mégsincsenek megkövezve és csinálják nyugodtan tovább amit eddig. Nem biztos hogy rosszabb szakember az átlagnál, csak ezt a hírekben közlik, míg már orvosokról nem.
2009. szept. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

egyet kell értsek tegnap 12:09-cel és ma 17:14-gyel. Ne dugjátok homokba a fejeteket! Hát persze, hogy az otthonszülés veszélyes, hiszen nincs meg az a háttér (műszerek, műtő, segítő személyzet stb.), mint a kórházban. De azért ne csak nézzünk, lássunk is! Tényleg elhiszitek, hogy azért nem zeng a média a kórházakban történt műhibáktól, komplikációktól,mert ott nem történik ilyen?! Legjobb barátnőm kisfiának fejét megvágták a burokrepesztésnél úgy, hoyg a mai napig ott egy hatalmas heg a fejbőrén, még haj sem nő rajta! A szomszédunk 3. gyermekének már a szíve is leállt, mire a főorvos észrevette, hogy a beosztottja hibázott és császárral kikapták a gyereket. Visszahozták, de most hallás és beszédsérült,a mozgása jócskán lemaradva a korától. Folytassam, vagy elgondolkoztok végre?! Beszélgessetek a játszótéren, bölcsődében, stb. az édesanyákkal, meg fogtok lepődni, mennyi komplikáció történt/történik a kórházakban is!

Hangsúlyozom újra: az otthonszülés veszélyesebb mint a kórházi, de biztosan nem Geréb Ágnes miatt, hanem a technikai háttér miatt. Én sem szülnék soha, semmi pénzért otthon, de azért nyitott szemmel járok a világban.

2009. szept. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
41%
Azért azt nem értem, hogy aki semmi pénzért nem szülne otthon az miért védi G. Á-t. !? Én is nyitott szemmel járok a világban, de azért, hogy én elmondhassam otthon szültem, nem kockáztatnék. Gondolod mi nem találkozunk kisgyerekes anyukákkal? Én is hallottam kórházban-szülés közben történt komplikációkról (bár nagyon kevésről). Tudom ez is azért kap ilyen visszhangot, mert "különleges" eset. Persze meg kell vagy lehet reformálni a szülést, de ne gyerekek életén vagy halálán múljon ez! Főleg meg, hogy nem is legálisan csinálja. Először meg ellene teremteni a megfelelő feltételeket egy otthonszüléshez, nem csakazértis megmutatjuk alapon levezetni egy otthoszülést. Nem vagyok ellene, de ez nálunk még gyerekcipőben jár sztem.
2009. szept. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
83%
Én szívesen szülnék itthon. Geréb Ágnessel is akár.
2009. szept. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
61%

Még azért egy momentum hiányzik a képből. Ezt a nőt jogerősen eltiltották a szülész-nőgyógyász szakma gyakorlásától! Erre most, mint bába volt jelen egy tervezett otthonszülésnél. Mi ez, ha nem a bírósági ítélet, a magyar jog kijátszása?

Ettől függetlenül azt gondolom, hogy egy ilyen dologhoz minimum két ember kell: Geréb Ágnes (vagy ha úgy jobban tetszik Napvilág születésház) és a szülő nő, akit igenis ugyanúgy felelősségre kéne vonni.

A kórházi sztorikkal kapcsolatban: ma Magyarországon elképzelhetetlennek tartom azt a helyzetet, hogy egy jogerősen elítélt orvost alkalmazzanak, akármilyen minőségében.

2009. szept. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
92%

14:07 teljesen egyetértek veled, de sajnos azt is el kell ismerni, hogy ugyanilyen hibá(k)ért egy kórházi szülészorvost sohasem ítél(né)nek el és tilta(ná)nak el jogerősen.

Hangsúlyozom: sosem mernék otthon szülni.

2009. szept. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
55%

Láttátok már Geréb Ágnes honlapját??

[link]

Érdemes megnézni, mert tuti elmegy tőle mindenki kedve!!!

Nem tudom mitől otthonosabb és biztosnágosabb a lakásuk azon egyeseknek, akiknek a fotói fent vannak...

különben meg, úgy tudom, a szülés után nekik is kórházba kell menniük :)

2009. szept. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!