Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tervezett otthonszülésnél...

Tervezett otthonszülésnél igénybe vennéd Geréb Ágnes segítségét?

Figyelt kérdés
A mai hírek között olvastam, hogy megint egy tervezett otthonszüléssel kapcsolatosan került a képbe Geréb Ágnes neve. (A kismamát és a babát komplikációk miatt kórházba kellett szállítani.)
2009. szept. 18. 20:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem szülnék otthon, mert a babám élete a legfontosabb, és komplikáció esetén nem szeretném majd utána magamat hibáztatni, hogy miattam lett valami baja. Első gyerek pl nem fordult be végül a szülőcsatornába, és császározni kellett, akkor már aktiv tolófájásokkal, vajon meddig birta volna a baba, magzatviz nélkül, mire kijön egy mentő, és kórházba visznek. Lehet, nincs bennem elég vállalkozó szellem ;)
2009. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
64%
NEM szülnék otthon előre tervezetten. Azt a sarlatán rossz r.bancot meg szemétszállításra se venném igénybe.
2009. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Régen otthon szültek a nők, és mennyi eset végződött azzal hogy vagy a baba vagy a mama esetleg mindkettő "ottmaradt". Nem jó még akkor se otthon szülni, ha ott egy doki. A fél ambulanciát nem viheti magával, pedig mi van akkor ha pl. legyengül a babaszívhang és császározni kell ? A Geréb Ágnesnél meg remélem még jópár évtizedig nem szül senki. Amikor x éve meghalt az a baba miatta, elvették a bába címét , most meg nőgyógyászként asszisztált.....???

2009. szept. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%
Soha az életbe nem szülnék otthon. Lehet, hogy kórházban is meghalhat a baba ha van komplikáció, de otthon meg biztos.ki fog segíteni? Nincs meg a háttér, hogy x percen belül odaér a mentő és be is visz a kórházba áhh....
2009. szept. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
69%

1.) Semmi pénzért nem szülnék otthon "tervezetten"!!!


2.) Geréb Ágnesre még a kutyáma sem bíznám rá, főleg nem a gyerekem illetve a saját életemet!!!


Nem értem : miért nem lehet börtönbe zárni egy ilyen nőt, aki már több kismamát sodort életveszélybe, több baba halála szárad a kezén???... Mire várnak még?...

Hány embernek kell még meghalni ahhoz, hogy ezt az elmebeteg nőt bezárják???... 8-o

2009. szept. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, nem vagyok az otthonszülés lelkes híve. Geréb Ágnes közreműködésével meg pláne nem szülnék.

Esetleg olyanok válasza is érdekelne, akik tervezetten otthonszültek, esetleg pont Geréb Ágnes segédletével, hogy miért döntöttek e megoldás mellett?

2009. szept. 18. 21:10
 7/30 anonim ***** válasza:
77%

Felelőtlenségnek tartom az otthonszülést. Ha nem kórházban szülök, most nem pötyögtetnék ide ilyen vidáman, és a kislányom nem szuszogna nyugodtan az ágyikójában.

Ki garantálja előre, hogy nem lesz komplikáció? Hisz' az én szülésem is simán indult!

Való igaz, hogy régen otthon szültek, de 300 éve meg eret vágtak minden bajra!

Azt a nőt meg már régen ki kellett volna vonni a forgalomból!

2009. szept. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
87%
Én sem szülnék itthon. Hogy lehet egy szülés "tervezett"?! Ez nem egy házépítés, bármi közbejöhet! Aki rászánja a pénzt (gondolom Geréb Ágnes sem a két szép szemükért vállalja), inkább menjen magánklinikára, ott is otthoniak a körülmények!
2009. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
75%

Sziasztok!

Nem szülnék itthon. Főleg nem azzal a kuruzslóval...

Egyébként ez nagyon fura számomra, hogy még van az országban olyan nő, aki pont az ő segítségét kérte??

A másik az, hogy más embereket egy piti csalási ügyért börtönbe zárnak, ez meg éli a világát és minden évben minimum egy család életét megkeseríti? És hogy az után a tragédia után nem vették el az összes létező dokumentumot tőle, amivel praktizálhatott, ez nekem gyanus.

Annak a nőnek még a szeme sem áll jól!

2009. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
74%

SOHA! Nem bíznám rá a gyermekem életét valakire, akinek nem makulátlan a híre!

Otthon se szülnék, mert nem tudnám megbocsájtani magamnak, ha baj történne. Nem hiába volt annyi halva szülés és pár órásan meghalt baba régen. (falusi anyakönyvekben ijesztő a arány)

Bár gyűlöltem a kórházi kiszolgáltatottságot, mintha elszenvedője lettem volna a szülésemnek, nem pedig a szülő nő, akkor is jobb, mint...

2009. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!