Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tervezett otthonszülésnél...

Tervezett otthonszülésnél igénybe vennéd Geréb Ágnes segítségét?

Figyelt kérdés
A mai hírek között olvastam, hogy megint egy tervezett otthonszüléssel kapcsolatosan került a képbe Geréb Ágnes neve. (A kismamát és a babát komplikációk miatt kórházba kellett szállítani.)
2009. szept. 18. 20:54
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
74%

SEmmi pénzért.

SE otthon nem szülnék, és főleg vele nem!!!

Nem is értem, hogy miért van még olyan anya, aki megbízik benne...

2009. szept. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
73%
Én sem szülnék otthon, felelőtlenségnek tartom, mert bármi történhet. Geréb Ágnessel meg pláne nem. Nem is értem, ha egyszer eltiltották a szakma gyakorlásától és elég köztudott volt az előző rosszul végződött szülése is, akkor ki az aki ezek után rá meri bízni a gyermeke és a saját életét?!
2009. szept. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
79%

Sose szülnék otthon.


Geréb Ágnesről nem tudok nyilatkozni, és félreértés ne essék, nem védeni akarom, de lehet ő jó bába, csak a média jobban felkapja azokat az eseteket, melyekbe ő is belekeveredik. Ez is elképzelhető.


22 hetes pocis

2009. szept. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én úgy hallottam, hogy csak az anyánál léptek fel komplikációk.

Azt ne mértem, hogy valaki, akinek előreláthatólag nagy lesz a babája, miért vállaklozik az otthon szülésre? És főleg olyan, akinek ez a 4. szülése? 5100 grammal született a kicsi.

Én felelőtlennek tartom az ilyen anyákat, és úgy gondolom, hogy vállalják az saját döntésük következményeit, ne pedig vádaskodjanak!

2009. szept. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
61%
En siman szulnek nala. De ahol en lakom nem lehet otthon szuleshez babat valasztani, automatikusan az ugyeletes jon. Es TE szulnel olyannal pl., akinel a gatmetszes, hasbakonyokles, lekezelo banasmod rutin? Ha minden orvost bezarnanak akinel serult baba vagy anyuka szules alatt, akkor mehetnel a sarki henteshez szulni, nem maradna szinte mas.
2009. szept. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
86%

A védőnőm nagyon védi. Állítja, hogy a kórházban is igen sok a komplikáció, csak nem verik nagydobra. Neki szegénykének épp fogyatékos gyermeke van, orvosi műhiba miatt. Szerinte sokat segít az ellazulásban az otthoni környezet.

Hát nekem nem segítene, inkább aggódnék, hogy mi lesz ebből. Szerintem felelőtlen anya, aki ilyenre vállalkozik. Az édesanyát is felelősségre kell vonni, nemcsak Geréb Ágnest.

2009. szept. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
31%
Bár ilyen védőnőm lenne!
2009. szept. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
86%

Sziasztok !


1. Szerintem nem lehet elítélni Geréb Ágnest,mert nem ő keresi fel a kismamákat, hogy ugyan már, szülj otthon !

2. Ha őt eltiltják, lesz másik "Gerébági"

3. Az anyukát mégiscsak ellátták, szerncsére nem történt semmi baj. Bár a szerencsén van némi hangsúly.

4. Egyes európai országokban lehet " legálisan " otthon szülni, pl.: Hollandia.

5. A kórházban is vannak sajnos tragikus kimenetelű szülések. Nem tudom, hogy mennyit tudatnak a "néppel".

2009. szept. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
79%

Ha egyszerre próbálom küldeni, lefagy az oldal+ a gép...vagy mi. nem értek hozzá... :s szóval:


6. Nem Geréb Ágnesnek fizetnek, hanem az alapítványnak. Amúgy laikus vagyok és naív, de nem úgy tűnik, hogyG. Á. a pénzért csinálja..... Mi egyébként meg a kórházban fizetünk, khmmmmm....

7. Az egyik jóbarátnőm a héten szült nála, otthon egészséges kisbabát. Még csak röviden tudtam Vele beszélni,akkor sem az otthonszülésről, hanem a szülésről volt szó... :)

2009. szept. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
92%

8. Később, gondolom jó pár hét múlva majd többet tudunk beszélni (hol van most ideje erre, + 200 km-re lakunk egymástól.. ). Kíváncsi vagyok, hogyan fog vélekedni utólag az otthonszülésről és mindarról, ami ezzel jár (pl.: fájdalomcsillapítás hiánya)...

9. Én EDA-val szültem kórházban,így is elég volt, az utolsó másfél órában már nem kaptam f.csillapítást, fájásgyenge voltam, elakadt a 4100 grammos babónk is... Aztán minden rendben lett, de kellett az orvos ! A 2. babám is kórházban szülöm !!!

10. Nem az otthonszülés mellett kardoskodom, csak leírtam a gondolataimat. Én biztos nem szülnék otthon, és másnak sem tanácsolnám,de aki elhatározta, azt úgysem lehet erről lebeszélni...

2009. szept. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!