Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amíg csak lehet otthon vajúdni...

Amíg csak lehet otthon vajúdni, gondolkozott így vki már a többedik szülésénél (2.3. stb. )?

Figyelt kérdés

Első terhességemnél ahogy jelentkeztek az 5 perces fájások, egyből mentem be ahogy az le van írva. Mondanom se kell onnantól még 8 órát vajúdtam a kórházban ráadásul éjjel illetve hajnal volt, segíteni nyilván nem tudtak, viszont feszélyezve éreztem magam abban a környezetben (utálom a kórházakat a szaguktól is rosszul vagyok) zuhanyozni elmehettem, de aztán semmi egyéb nem volt. Senki rám se nézett eleinte pár órát a vajúdóban voltam, ahova a férjem se jöhetett be de rám se nézett senki, feltettek a ctg-re amitől csak feküdnöm lehetett (egyébként mikor a szülőszobára kerültem akkor is csak feküdhettem). A második babámnál megfogadtam csak akkor megyek ha már nagyon muszáj. De ott pedig délelőtt 10kor mikor megvizsgált az orvosom akkor nyitva voltam már elég rendesen így ő azt mondta csak a holmimért menjek haza és jöjjek is vissza (fájásom egy darab nem volt).

Megint jópár órát töltöttem ott és szinte valósággal éreztem ahogy pszichésen leblokkol engem az a környezet.

Most a harmadik babámat várom és nem akarok bemenni csak már a legvégén, csinálta valaki így hogy alig kelljen a szülőszobán időt töltenie? Mikor indult el ?

Mennyi időt volt ott?


2013. márc. 22. 16:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%
POnt ezt akartam írni. Eü-s vagyok így kcist belelátok ebbe hiába nem nőgyógyászaton dolgozok. Az, hogy te azt hiszed hogy a kutya sem figyel az nem feltétlenül van így. A szülőszobán a nővérpultba van egy monitor és ott tudják figyelni a szívhangot és a méh tevékenységet. Sokszor nincsenek a gépek lenémítva így ha bármi van a gép csipog és azt lehet hallani.
2013. márc. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

1. nem voltak a nővérpultban ezek a gépek ősrégiek és sehova nincsenek így bekötve hogy 3 helyiséggel arrébb látnák egy monitoron. Ezt az orvosom mondta nem én találom ki.

2. miért nem szólal meg bennem az anyatigris?? Első gyereknél azt se tudtam minek van az rajtam úgy értem hogy nekem mondjuk figyelnem kellene milyen a frekvencia (később aztán persze kiokosítottam magam).

Illetve az első és második gyereknél is kb. rám dörrentek ha el mertem mozdulni mert olyan jó minőségű volt a ctg gép szalagja hogy nekem kellett ráfognom a hasamra hogy érzékeljen vmit és ne mozduljon el!! Én voltam a hülye izgága anyuka aki nem képes rendesen feküdni hogy a gép rendesen mérjen...hát ezek után nem csattogtam oda még kötözködni.

Köszönöm a válaszokat egyébként.

2013. márc. 22. 18:40
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

Én is hasonlóan éreztem, mint te.

Első szülésemnél már 2 órája 5 perces fájásaim voltak, amikor bementünk. Igaz nem voltak erősek, de pontosak. 1 órán át keresztül azt hallgattam, hogy nem szülök, hanem hazaküldenek. Aztán szerencsére elfolyt spontán a magzatvíz és 4 órára rá megszületett a lányom mindenféle "siettetés" nélkül. De az az egy óra szörnyű volt.

A másodiknál már 2-3 perces fájásokat megvártuk. 2 órát töltöttem a szülészeten, de az hamar elröppent. Sokkal jobb volt így. 5 percre van tőlünk a kórház.

2013. márc. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Első babánál hajnal 1-kor keltem 5 perces fájásokra.Hajnal 3 körül amikor már nagyon erősek voltak,de még mindig 5 percesek akkor keltettem fel a férjem hogy indulni kéne.Az ügyeletes megvizsgált,de még egy kicsit sem voltam kitágulva,majd hipp-hopp hajnal 5-kor nézett a szülésznő és mondta hogy mindjárt szülünk eltűnt a méhszáj!Jöttek a toló fájások is,de a baba nem mozdult,nem jött lejjebb ezért 9-kor toltak a műtőbe ... császár!Téraránytalanság és beilleszkedési rendellenesség,nem tudtam volna megszülni :(

Ezt csak azért írtam neked,mert én már elsőnél sem rohantam fejvesztve mégis még 6 órát szenvedtem...Ha kifér akkor a doki szerint hamar meglett volna 6-7 óra körül.

2013. márc. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nekem első baba volt, de mennem kellett volna reggel mindenképp, egy hetes túlhordás miatt indították volna délután, de magától is fájásokat éreztem reggel és mentem volna ha kell ha nem. Tusolás után go. Én nem mernék otthon várni, pedig nekünk is 10 perc a kórház.. Főleg ha nem az első baba, nagyon gyorsan tud jönni. Hidd el, aki a kocsiban szült, az sem úgy tervezte.... :D

Na meg sztem válts kórházat ha ennyire feszélyez a környezet. Az én szülésznőmmel, a férjemmel és egy ideig anyummal voltam és nem egyedül!!! Kádban, ágyon, bordásfalnál, és labdán is lehettem volna, de nem egyedül!! Szóval érdeklődj, mert nem mindegy milyen körülmények között szülsz! Én a Bajcsyban szültem, de csodás emlékek azok a kórházi napok, pedig a végén atóniás vérzésem volt de megmaradtam. :)))


Könnyű szülést és jó egészéget!

Egy 10 hónapos tündérke anyukája! :)

2013. márc. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos amiket írsz. én ma reggel 7 óta folyamatosan keményedek de az nst semmit nem mutat. annyi hogy a méhszáj ellapult. összesen annyi hogy már 2 ujjnyi a méhszáj. de az már vagy 3 napja. nyákdugó is elment de megvárják a konkrét fájásokat amibõl a naggyal volt 3.... szóval én már félek. hol fogsz szülni egyébként?nem az imre'ben véletlenül?ott is ilyen ezer éves te fogdd oda nstk vannak.
2013. márc. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem vagyok budapesti felénk ez az egy kórház van, a következő 30 kmre van. Na oda tényleg nem mernék itthon vajúdni egy percet se hanem nekiindulnék mert az nem 5 percre van.

Igen nagyon jó lenne egy ilyen barátságosabb lazább környezet de nem változott semmi ott pár év alatt.

2013. márc. 23. 06:49
 18/20 anonim ***** válasza:

5ös vagyok! Annak válaszolok aki írta, hogy hol az anyatigris? Hát kíváncsi lennék, te hogy pattogtál volna, miután beraktak 4 abortuszos közé vetélni, (de persze terhesség nem bizonyított) nekem kellett elmagyarázni, hogy de igen biztos, hogy terhes vagyok, mert az előtte levő missed ab-omra fogták a pozitív tesztet, és hiába mondtam, hogy de azóta már nullázódott a hcg-ém mert voltam vértételen.. ez a kutyát nem érdekelte... azt hiszed nem próbáltam védeni a gyerekemet, akit el se ismertek? Én is kérdezgettem a nővéreket, hogy mi van velem, mi történik, de egyik se válaszolt, csak hogy majd az orvos tud valamit mondani... Na és a 3 benntöltött nap után végre jött egy normális doki, akinek el tudtam magyarázni, hogy de igen terhes vagyok.. és ő végre meg is értette amit beszélek, mert odafigyelt rám!!.. és hál istennek nem tartott bent tovább...

Szerintem a két helyzet azért különbözik egy cseppet.. és biztos lehetsz benne, hogy én se úgy érettem hogy már a kitolás közepette rohanok kórházba.. hanem hogy megvárom amíg sűrűsödnek kicsit a fájások...

Azért egy nagyon korai vetélést ne hasonlítsunk össze egy szüléssel.. mert ott már valószínűleg én is máshogy reagálnék, ha le se szarnák a fejemet...

Én is csak a bent fekvés végett hoztam fel, mert tudom milyen amikor valóban le se szarnak...

2013. márc. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kulfoldon elek. Itt alapbol sem fogadnak ha pl elfolyik a magzatviz es nincs fajas... De meg csak 5 percesekkel sem. 10 perc alatt minimum 3 -nak kell lenni. Masfel orat ultem otthon 3 percesekkel mert aztmondtak meg mindig ne induljak csak ha naon muszaly es nagyon faj... Hat en inkabb bementem mert elegge bepanikoltam h megszulok azonnal,pedig nem is nagyon ereztem fajdalmat,csak a derekam fajt. Beertunk es lecsesztek h ilyen fajdalmakkal nem lehet szulni... 7-re mar nyitva vtam. Beerkezes utan 2 oraval megszultem. Orulok h bementunk annak ellenere h meg nem kellett volna.
2013. márc. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem tudod előre, hogy milyen gyorsan fog lezajlani. A sógornőm is így gondolkodott mint te (egyébként ő orvos ráadásul), a 2. gyereknél mikor hajnalban beindultak a még nem túl gyakori fájásai felkelt, elment zuhanyozni, tett-vett, aztán 10 perceseknél keltette a férjét, hogy menjenek. A kórház kb. 40 perc. Néhány km után a férje látta rajta, hogy bizony nem fogja kibírni a kórházig, úgyhogy hívott egy mentőt, útközben átszálltak az autóból a mentőbe, és még a kórház előtt a mentőautóban megszületett a baba. Na én ezt tuti nem kockáztatnám meg, bármi komplikáció adódik azzal a mentőben nem tudnak mit kezdeni.

Úgyhogy én biztos, hogy inkább korábban bemegyek és bent vajúdok, de nem kockáztatom sem a mentőben, ne adj isten autóban szülést, sem azt hogy ne kapjak idejében fájdalomcsillapítót (sajnos az én fájdalomküszöböm jóval 0 alatt van, első babánál is már 1 ujjnyi tágulásnál beadták az EDA-t mert látták, hogy nem fogom bírni különben a végéig, nem ordítoztam meg semmi ilyesmi, halkan nyögdécseltem és rohamosan gyengültem le a jó kis oxitocinos fájdalomtól).

2013. márc. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!