Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magyarországon jelenleg van...

Magyarországon jelenleg van olyan szülésznő aki vállal otthon szülést?

Figyelt kérdés
Azt nyilván tudom hogy a Geréb ügy miatt gondok voltak és hogy azután lecsökkent az otthon szülések száma de én semmiképp sem szeretnék kórházban szülni!
2013. márc. 8. 10:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
51%

Hàt remélem nincs!!!! Szerintem ez nagy felelőtlenség!!!!

Ha bàrmi baj van veled vagy a picivel akkor meg rohanny a kórhàzba! Màrha beérsz időbe!!! Bocsi! De ez csak az én véleményem!!! 14hkm

2013. márc. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

hivatalosan nem lehet otthon szülni, így szerintem szülésznőt sem találsz, aki vállalná a kísérést

megkérdezhetsz néhányat, hátha megy ez fű alatt, de pont a Geréb-ügy miatt szerintem nem fog összejönni

van valami rossz élményed a kórházakkal kapcsolatban?

2013. márc. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%
Egyetértek az elsővel! Gondold át ezt még! Nagyon veszélyes!
2013. márc. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Egy jó szülésznő pontosan tudja, hogy a megfelelő eszköz és baj esetén orvosi háttér nélkül ez nem biztonságos. Nem mondom, hogy a kórház az egyetlen megoldás. Jó lenne, ha lennének szülőotthonok, ahol nincsenek betegek és csak szülések mennek, és mindenre fel vannak készülve. De jelenleg nincsenek. Ezért azt gondolom, hogy a választás két dolog között zajlik. Az otthoni nappalink és a kórház között. Magánkórházakban megtalálod a hangulatot és a zavartalanságot, csak ki kell fizetni! Én épp ezért választottam magánkórházat. Nem akarok plusz beavatkozásokat, olyna pózban akarok vajúdni és szülni, ahogy én akarok, és az orvos arra kell, hogy a vészhelyzetet megoldja, ha lenne, nem azért, hogy a reflektorral a lábam között parancsokat osszon, mikor nyomjak és mikor vegyek levegőt. Vannak olyan kórházak, ahol ezt ma meg tudod oldani. De a józan ész azt diktálja, hogy ne a nappalit/fürdőt válaszd otthon, mert nincs meg sem az a felszerelés, sem a műtéti vagy vérpótlási háttér, amire szükséged lehet!
2013. márc. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Mérlegeltem igen és ezt találtam a legjobb megoldásnak.

Nem szeretnék 6-7-800 ezret kifizetni azért (magánklinika) ami alapvetően alanyi jogon jár nekem.

Ha találnék olyan kórházat ahol milliók nélkül úgy szülhetnék akkor boldogan mennék de mivel erre nincs lehetőség így az otthon szülés maradt ami zavartalanul történhet, nem vágnak feleslegesen, nem adnak ilyen-olyan hormont amivel felgyorsítják a szülést és így a baba a saját ritmusában tud megszületni.

2013. márc. 8. 11:07
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Igen. De mérlegelni kell azt is, hogy ha baj van, akkor baj van, és azt meg kell tudni oldani. Én vagyok az a válaszadó, aki azt írta, hogy megérti a fenntartásaidat a kórházakkal kapcsolatban. De ne feledjük, hogy még a tökéletesen egészséges terhesség esetén is meg van a kockázata annak, hogy baj történik. Tény, hogy sokkal több az orvosi beavatkozás a kórházakban, mint amennyi szükséges lenne, de ezek vannak olyan helyzetek, amikor ezek a beavatkozások életmentőek! Az otthonszülésnek is megvannak az előnyei, és a hátrányai, de a kórházaknak is. Úgy gondolom első a biztonságunk, második az igényeink, minden más ezután következik. Ezért mondtam azt, hogy a magánklinikán, ahol fizetsz, megkaphatod, amit kérsz. Ha pedig nem ezt választod, akkor a remény marad, hogy nem lesz szükséged segítségre. Mert lehet melletted egy szülésznő... ha nincs megfelelő háttér mögötte, ugyanolyan ember, mint te meg én.
2013. márc. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
67%

Lehet otthon szülni, hivatalosan is, van ismerősöm aki bábákkal szült, otthon.


Viszont ha jók az információim, az István kórházban sok orvos a természetes szülés, születés híve, érdemes lenne konzultálnod eggyel, nekünk nagy szükségünk volt a szülés után az orvosi jelenlétre!

2013. márc. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem kell magánklinika ahhoz, hogy az ún. természetes lassú szülést válaszd! Mindenben jogod van dönteni! Az utolsó szuritól a gátmetszésig! Ha nem akarsz nem kérsz Oxytocint, burokrepesztést és megmondod, hogy nem egyezel bele a gátmetszésbe. Ennyi. Gondolj bele oké ez durva példa de a daganatos beteg is mondhatja, hogy nem kell neki a kezelés, mégha ez az életébe kerül is. Azt meg a végén nem rosszból mondják mikor és hogy nyomj a baba feje olyankor általában a szülőcsatornában van és nyomódik, ami leviszi a szívfrekvenciát, így szerintem, ha otthon szülnél sem engedni a bába hogy kitolási szakban ne nyomj, mikor szükség van rá. Amúgy az otthonszülést nem tiltja törvény, de szerintem is inkább menj kórházba.
2013. márc. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%

Feleőtlenség lenne...mi van ha ugy jársz mint én hogy sos császár az utolso pillanatban?

Nem kell magánkórházba menned,alanyi jogon jár a "sima" kórház,pár napot szerintem kibírsz a babád érdekében.

2013. márc. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Csak egy dolgot kérdezz meg magadtól! Mi a fontosabb? A te igényeid, vagy a babád biztonsága?

Az hogy kapsz hormont, hogy vágnak-e, hogy beleszólnak-e mit csinálsz, az csak a következő pár napodra hat ki, esetleg pár hétre. Ha a döntésed miatt a babádnak baja lesz, az egész életed oda. Gondold végig. Én is legszívesebben otthon szültem volna, de a kislányaim egészsége sokkal fontosabb volt.

2013. márc. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!