Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magyarországon jelenleg van...

Magyarországon jelenleg van olyan szülésznő aki vállal otthon szülést?

Figyelt kérdés
Azt nyilván tudom hogy a Geréb ügy miatt gondok voltak és hogy azután lecsökkent az otthon szülések száma de én semmiképp sem szeretnék kórházban szülni!
2013. márc. 8. 10:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Januárban 2 bába kapta meg az engedélyt. Menj a mamamira, ott kérdezz, olvasgass. Sokan szültünk otthon.

Egy 3 gyermekes, mindet otthon szülős édesanya

2013. márc. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%

Magyarországon legális az otthon szülés, igen komoly megkötésekkel.

Bábák:

[link]

[link]

2013. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
32%

Az osszes valaszolo egy kivetelevel hulyesegeket beszel.Pont a korhazi hatter es beavatkozasok a termeszetes szulesbe a gondok kkozoja.

15 eve praktizalok kulfoldon nagyon sok otthonszulest vezettem le.

Termeszetes folyamat nem kor nem betegseg a szules nem kezelni kell hanem tamogatni.

Igazad van kerdezo nincs annal szebb ha a baba a sajat agyadban pihen szules utan es az egesz csalad bekeben van.

Eszkozok minden van nalam ami kell a baba es mama ellatasahoz.

Ti nok akik valaszoltok egy agymosott kultura termekei vagytok akikbe belesulykoltak az orvos isten csak Vele szulhetsz es rajta mulik az anya sorsa.

Na ez nem igaz Ti nok elfelejtetek szulni a sajat tested hasznalni es hallgatni ra.Sajnalom

Otthon nincs eda de szivhang leeses sincs nincs szuri de nem lelegzo vaba a kaba meg az sincs nincs borotva beontes eroszakos vizsgalat es gatmetszes Ami van apa anya baba dula es szuleszno csend nyugalom es beke.

Majd talan kishazam noi is eljutnak oda hogy ezt megertik es megtanulbak ujra szulni es nonek lenni doktor ur es halapenz nelkul.

egy kulfoldi midwife

2013. márc. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
92%

nekem semmit nem adtak a szülésnél, se hormont se oxitocint se semmit.

Simán nyugiban születem

igaz gátmetszés volt, de ha fogadsz szülészt azt is elkerülheted.

Miért kéne otthon szülni? ha a babának baja van hosszú percek mire ellátják, és esetleg azon múlhat az élete.

szülőotthon nincs itthon? talán azt megpróbálhatod.

2013. márc. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem meg neked nincs meg minden kereked, de látom, szeretsz veszélyesen élni, hogy így dolgozol! Nem lehet nálad minden eszköz, ami BAJ esetén kell, ezt meg én mondom tapasztalatból, mert én sem egy szülést láttam már. Fizikai képtelenségről beszélsz. Nem mondom, hogy az orvos Isten, mert nem az, nevetségesen messze van attól. De azért egy műtő nem jön rosszul, amikor szorult a helyzet, a vérpótlásról már nem is beszélve. (Egy itthon élő, itthon dolgozó, nem agymosott mentős)
2013. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Kedves 16-os válaszoló, ha te a szülést a mészárlással egy lapon emlegeted akkor ott gondok lehetnek..
2013. márc. 8. 15:40
 17/23 A kérdező kommentje:

Oké látom a moderátorok már törölték is a hozzászólást amire reagáltam. :-)

És légyszi ne essetek egymásnak, nem vitát akartam generálni csak érdeklődtem.


Nem nézem le az orvosokat, tiszteletben tartom és becsülöm a munkájukat, nem egy ismerősöm életét mentették már meg.

Ennek ellenére a legutóbbi szülésemnél (kórházban) a doki a 10 órás kőkemény vajúdásból 35 percet volt mellettem, ezalatt semmi mást nem csinált csak szétvágta a gátam és öszevarta, persze a fix, előre megbeszélt tarifáját pofátlanul felmarkolta. Ebből pedig többet nem kérnék ha nem muszáj.

2013. márc. 8. 15:46
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak az utolsó bejegyzésedre hivatkozva nem szeretnél kórházban szülni akkor egyszerű a megoldás: ne fogadj dokit! Hidd el, nem bántásnak írom!

Leírom az első fiam születését:

Teljesen probléma mentes terhesség, utolsó nap még a maratonra is képes lettem volna annyira jól voltam. Éjjel elfolyt a magzatvíz. Hívtuk a mentőt, kórház. Semmi gond, úgy vajúdok ahogy akarok. 9 óra lassú vajúdás után (hozzáteszem semmit nem kaptam, mert mire kértem volna addigra nem lehetett) jöttek a tolófájások. Nyomhattam egyből, gátvédelemmel szülünk,közölte a szülésznő (oké, gondoltam annál jobb). Harmadik nyomásnál elakadt a fiam a szülőcsatornába, szívhang esik, műtőbe márnincs idő menni. Vákum lett a vége, de ha ott és akkor nem teszik meg halott a gyerekem. Utána 1órás varrás, rengeteg vér vesztéssel. Oké, ez nem lett volna, ha nincs a vákum, de ha nincs ott az orvos lehet a gyerekem se és én se élem túl.

Most várom a másodikat, fel sem merült bennem az itthon szülés gondolata, az elsőnél nekem is felmerült, de nem mertem kockáztatni és jól tettem. Tudom, így is lehettek volna gondok, de nagyobb lehetett volna ha itthon szülök.

Ja azt még hozzá tenném, hogy vajúdás alatt senki nem zargatott, néha bejött a szülésznő megnézni hogy tágulok és kész.

2013. márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyit, hogy senkinek nem adtam egy fillért se!
2013. márc. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
54%

Kedves mentos ez a szakmam ere kepeztek ki hogy hivatalossan is az allam az orvosi es a babakamara altal kiadott mukodesi engedelyel otthonszulest vezessek le.Mint sokan itt Hollandiaba.Itt ez egy elfogadott es normalis dolog.

Ne haragudj de szulest ..latni..es evekig levezetni ket kulonbozo dolog.En ezt tanultam.Tudok gatat metszeni es ezt ellatni infuziot bekotni es gyogyszert adni ill surgossegi esetben mindent megtenni.

Ha korhazba kell mennunk idoben elindulunk sajat kocsival es a korhaz mar var akar azonnal mutobe mehetunk .2600 evi szulesbol 98% siman zajlik.Az a ket %pedig idoben felismerve a gondokat hiszen erre kepeztek siman idobe nem panikba bemegyunk a korhazba.

De ez mas kultura ehez jo szulesznokepzes es kivallo egyutmukodes kell a korhaz es a korzet kozott.

Termeszetessen a vandementum szerint szelektalva van ki szulhet otthon es ki a korhazban de ugyancsak a korzeti sznovel.

Vagy szerinted hollandia egy elmaradott orszag??

2013. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!