Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magyarországon jelenleg van...

Magyarországon jelenleg van olyan szülésznő aki vállal otthon szülést?

Figyelt kérdés
Azt nyilván tudom hogy a Geréb ügy miatt gondok voltak és hogy azután lecsökkent az otthon szülések száma de én semmiképp sem szeretnék kórházban szülni!
2013. márc. 8. 10:09
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Király Ágira keress rá a neten, ő vállal otthonszülést. Könnyű és gyors szülést!
2013. márc. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, szerencsésen találtam egy kis csapatot akik elvállalták a felkérésemet. :)
2013. márc. 9. 20:40
 23/23 anonim ***** válasza:
52%

Ezt nagyon gondold át!!!! 2 ismerősöm is szült a közelmúltban kórházban mindenféle beavatkozás nélkül. Szülés után 1 órával olyan atoniás vérzése volt mindkettőjüknek, hogy azonnal altatás és műtét. Az egyiküknek olyan szintű volt a vérvesztesége, hogy a kórházban még 6 egység vért kapott, 2 órán keresztül műtötték és csak vérzett. És ez mind a semmiből. Ha otthon szül, már halott. A másiknak nagyobb szerencséje volt, "csak" műteni kellett, de azt azonnal!

Én kórházban szültem, ha fizetnének se szülnék otthon, sztem nem az én kényelmem az elsődleges, hanem hogy jó kezekben legyünk és legfőképp biztonságban.

De meg lehet találni szerintem azt a helyet, ami neked is megfelelhet. Én pl. Klinikán szültem, de még csak egy branült se kaptam, feküdnöm sem kellett, nem volt gátmetszésem sem! Végig azt csináltam amit akartam, volt zuhanyzás, kád, bordásfal, labda, bármi, a szülésznő és orvos nem jött, csak ha a férjem szólt, hogy hívom őket, félhomályban, csendben, zavartalanul vajúdtam. A kitolásnál le kellett ugyan feküdni, de nekem ez a 10 perc nem okozott nehézséget. Gyönyörű szüléseim voltak, 3 is! A műtő pedig egy karnyújtásnyira, ha bármi gond lenne. Babának szintén. És nálam a biztonság felül ír mindenféle kényelmi szempontot. Amúgy az fontosabb, ami utána történik! Ha nem szeretnél bent maradni keress olyan helyet, ahol meg tudod beszélni az ambuláns szülést, hátha. De a legtöb helyen már vannak privát szobák, ahol apuka is bent lehet veled azalatt a pár nap alatt. ;)

2013. ápr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!