Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van ha épp vásárolni...

Mi van ha épp vásárolni vagyok és elönt a magzatvíz? Mire van időm? Mi történik utána?

Figyelt kérdés
38 hetes 3 napos kismama.. :) Van időm még haza gyologolni? és erőm? Vagy mit tegyek ha ilyen szituba kerülök esetleg?
2008. jún. 9. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy ne ess kétségbe, és ne kapkodj!!!

Lesz időd mindenre! Nekem reggel 6-kor elfolyt a magzatvizem, elindítottam reggel a nagyokat suliba, letusoltam és 9-re értem a kórházba.

14-kor lett meg a baba, úgy hogy még oxitocint is kaptam!

2008. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Szia. Nekem azt mondta a védőnő, hogyha elfolyik a magzatvíz azonnal be kell menni a kórházba, mert onnantól kezdve, hogy nincs magzatvíz veszélybe kerülhet a baba. Ha kocsival vagytok irány a kórház, ha nem akkor pedig mentőt kell hívni. A holmidat meg majd beviszi utánad valamelyik családtagod.

Üdv, 35 hetes kismama

2008. jún. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
én úgy tudom akkor még van idő lezuhanyozni, összekészülni, majd elindulni a kórházba. lényeg hogy ne pánikolj be, mert abból viszont lehet baj.
2008. jún. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy van időd még lezuhizni,mondjuk arra figyelj,hogy ne menj messze az otthonodtól,hogy haza tudj érni ha gond van.A mentő csak a saját khba visz be azt azért tudd.Csak azért mondom,mert én pl nem a körzeti khamban szülök,tehát nem is hívhatok mentőt,mert nem oda visz ahová a dokim tartozik.Mindenképp legyen telefon a kezd ügyébe,hogy haza tudj szólni valakinek,vagy ,hopgy menjenek érted.Vagy ha messzebb vagy és a magzatvízen kívül nincs más panasz azonnal ülj taxiba és vitesd magad vagy haza vagy a khba-te érzed mia szitu.Ha teheted azért most már ne cipekedj egyáltalán,mert az is beindíthatja a szülést.Könnyű szülést kívánok és nem ilyen szitut hozzá:)35hetes kismama
2008. jún. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és hogy felkészülhetek minden eshetőségre a válaszaitokon keresztül. Mindenkinek könnyű szűlést aki még előtte van :)
2008. jún. 9. 14:21
 6/7 anonim ***** válasza:

a mentö a hozzá tartozó korházba visz. ami a körzete. szóval ha még pesten is laksz de a város másik feén akkor tuti másik korházba visz.

nem kell kétségbe esni, mert a magzatvíz sokkal elöbb is elmehet ami azt jelenti akár elötte nap is. csak ilyenkor már nagy a fertözés veszély is. szóval nyugott legyél és ne´izgulj, inkább a fájásokat nézd onnan, ha nincs még sürü fájásod akkor tuti sokáig fog még tartani.

2008. jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a magzatvíz elfolyásától fél órám volt, pedig első baba 4,5 kg-val. Oxitocint nem kaptam. Még szerencse, hogy reggel befektettek, mert túlhordásos voltam.A doki azt mondta reménykedjek, hogy a másodiknál is a kórházban folyik el magzatvíz.
2008. jún. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!