Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyit illik adni az orvosnak...

Mennyit illik adni az orvosnak abban az esetben ha császár vagy ha sima szülés? És a szülésznőnek? Kell még másnak is adni?

Figyelt kérdés
Tenácstalan vagyok...
2008. jún. 7. 13:03
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Csatlakozom az előttem szólóhoz (Tina), és még egy utolsó próbát teszek arra, hogy a korlátoltabb válaszolókkal megértessem, hogy nem azért fizetünk, hogy jobb ellátást kapjunk, hanem az ellátás után (amivel elégedettek voltunk) hálából pénzt a adunk az orvosnak! Ezért hívják hálapénznek! Szóval ha kedves "nem pénzeszsák" és társai nem vagytok hálásak ne adjatok pénzt, nem kötelező (márha olyan helyre jártok), de valóban, ha így gondolkodtok, fordítottan se várjátok el az orvosoktól, hogy esetleg a szabdnapján, éjjel stb bemenjenek egy műtétre, vagy szülésre.... Hiszen az már nem a dolga, hogy munkaidőn kívűl segítsen neked... Ott az ügyeletes... ha viszont bemegy és segít, akkor meg benned legyen annyi tisztesség, hogy ezt meghálálod!


Kedves Tina!

Köszönöm a hozzászólásodat, azt hiszem sokat tanultam az előzőző sorokból... Én természetesen fogok adni pénzt, mert az eddigi tapasztalataim alapján biztosan meg leszek elégedve!


És még annyi, ahhoz, hogy rossz a kórház és az ellátás, hogy mindenkinek szive joga új orvost, kórházat stb választani....!

2008. jún. 7. 23:39
 12/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Kedves kérdező!



Én azért kezdem el ide írni, mert segíteni szerettem volna, és soraidból azt olvasom ki, hogy ez sikerült is! Ennek szívből örülök. A "nem pénzeszsáknak" pedig üzenem, hogy ez itt nem a vita helye. Itt segíteni "szokás". Te nem segítettél a válaszoddal, csak ítélkeztél sokak felett. Ez a viselkedés téged minősít. Tina

2008. jún. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Tina,és kérdező!


Hát persze,hogy engem minősít,mint ahogy titeket is ez a pénzközpontúság,ami számomra már nagyon undorító.Nem tudtok másra gondolni csakis a pénzre.,hogy mindent csakis azért kaphattok meg.Pedig,ha csak a pénzen múlik,hidd el a

az orvos sem tud mit tenni.Ha meg tud,az nem a pénzen múlott,csakis a kapzsiságán,pénzéhségén.Én ilyen orvoshoz nem mennék soha.

Közben pedig eléggé ellentmondásos amit leírsz."Nem a pénz fontos,a hála"Akkor miért nem fejezed ki egy szál virággal,egy üveg itallal,vagy bármi mással a háládat ami nem pénz????

Mert a dokid csak a pénzeszsákot látja benned,de jól is teszi,igaza van.Csak az a sajnos,hogy ezt várják mindenkitől,attól is aki nem így gondolkodik.De nem is a gondolkodáson múlik talán sokszor,hanem azon,hogy a nincsből nem lehet adni.Akkor azok a betegek nem érdemelnek normális ellátást,bánásmódot???

Talán az ő egészségük,életük nem ér annyit mint a hálából fizetőké?Dehogynem,sőt....

El kellene már kicsit gondolkozni ezeken a dolgokon.

A legegyszerűbb az lenne,ami sajnos sosem lesz így,hogy csakis magánklinikákon lehessen fizetni,aztán ott csak hálálkodjon aki így gondolkozik.

Adja oda az utolsó fillérjét is.


Ja,és ide bárki leírhatja a véleményét,hisz azért kérdeznek a kérdezők.Azt gondolom belekalkulálja,hogy nem biztos,hogy mindig azt olvassa,amit akar.


Üdv

2008. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek az előttem szólóval, tényleg jó lenne, ha a kérdező és társai elgondolkodnának azon, mit jelent a hála...

Ti tényleg azt hiszitek, hogy pénzen megvehetitek az egészségeteket??? Kíváncsi lennék, vajon mi történne veletek, ha a "kedves" agyonpénzelt dokitok egyszer lebetegedne, vagy elutazna???

2008. jún. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%

Kedves előttem szólók!


Szerintem meg a szarrágásotok az undorító! És a hálámat kifejeztem már egy üveg borral is a dokim névnapján. Ez csak egy apró figyelmesség, de jól esett neki. Ő nem pénzsóvár, de nekem a gyermekem és a magam egészsége és biztonsága volt a fontos. Tehát biztonságban éreztem magunkat és megbíztam maximálisan az orvosomban. A nincsből valóban nem lehet adni, de aki tényleg annyira szegény az sajnos nem tud fogadni orvost sem. Viszont ha már fogadott orvosod van, talán illik neki valamilyen módon kifejezni azt, hogy mit érzel. A szegényebb embereknek is megjár ugyan az az ellátás mint a gazdagoknak de ez sajnos csak elvileg van így. Legalábbis nekem ez a személyes tapasztalatom. Ez természetesen elszomorító, de mint tudjuk"egy fecske nem csinál nyarat" Amúgy mint már említettem mi is hitelt vettünk fel és abból finanszíroztunk mindent ami a babával és a szüléssel volt kapcsolatos. Tehát én sem vagyok gazdag. Amúgy ti akkor ne menjetek fogadott orvoshoz, mert meglesz rólatok a véleménye az biztos! Mint ahogyan nekem is megvan a véleményem az ilyen szarrágó alakokról, akik még a saját gyermekük születésével kapcsolatosan is sajnálnak egy kis pénzt attól az embertől aki világra segíti a gyermeküket, vagy ne adj isten meg menti a baba és mama életét. A továbbiakban nem kívánok reagálni a soraitokra mert nem tartalak méltónak benneteket arra se, hogy vitatkozzunk. Üdv: Tina

2008. jún. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Mielőtt nagyon eldurvulna a vita, szeretném megkérdezni a "nem pénzeszsákoktól", hogy miért undorodtok annyira a hálapénztől- a leírtakon kívül persze?

Szültetek már és a doki tartotta a markát, vagy valamelyik rokonotok nem kapott rendes ellátást, csak ha pénzt kapott az orvos stb...Ezt most komolyan kérdezem, minden cinizmus nélkül.

Az én történetem csak annyi, hogy olyan országban szültem a leg, ahol nincs egyáltalán hálapénz, viszont a terhesgondozás és a szülészet katasztrofális, és majdnem

2008. jún. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
52%

Bocsi, véletlenül elküldtem...szóval majdnem nem élte túl a babám. Igaz, egy fillérembe sem került, de egy nyomorult orvossal sem találkoztam a 9 hónap alatt. Fogadhattam privát dokit is, de az annyira drága, hogy biztosan nem tudtuk volna megfizetni.Ott volt igazán olyan eü. rendszer amit ti sem szeretnétek. Igaz a hálapénzt még hírből sem ismerték, viszont, ha volt pénzed, akkor összehasonlíthatatlanul job ellátást kaptál. Szóval ezek után "boldogan adtam" a magyarországi orvosomnak annyi pénzt, amit ki tudtam fizetni, cserébe nagyon jó ellátást kaptam. (lehet, hogy pénz nélkül is kaptam volna, de a rossz tapasztalatok után a köv. 2 szülésemet nem bíztam a véletlenre).

Én ezért adok hálapénzt!

2008. jún. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ezt a kerdest en is feltettem mar ismeroseimnek. Az terjed "szajhagyomany utjan" hogy a dokinak a 10*-set illik adni mint amit a maganrendelesen adsz. Szuleszno kb 15-20 ezer, a novereknek ajandek. Van doki, aki nyiltan megmondja mennyiert vallal/szoktak masok adni. Ja a csaszar miatt a dokinak nem kell tobb de ott az altatoorvos is beszall a "buliba".


Amugy ez a halapenz egy nevetseges megnevezes. Ugyan a szules(mütet/ellatas) utan adja az ember igy ugy tunik hogy hálákodok kozben meg meg akarom vasarolni a figyelmet hogy a kovetkezo alkalommal is "VIP" paciens legyek. Mert ugye azt gondoljuk az a biztos ha adunk pedig mennyire utalom a szituaciot. A bizonytalansag hogy elegedett-e az osszeggel plusz az a szerencsetlen helyzet hogyan is adjam oda. Brrr....

2008. jún. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
50%
Most olvastam végig ezt a sok "választ",aminek fele nem is neked szólt és ez sajnálatos,hiszen te vagy a kérdező. Én is ebben a dilemmában voltam a férjemmel mint te. Azt hiszem 80 ezertet fogunk adni az orvosomnak,de nem azért mert sok pénzünk van,hanem azért mert én mindenféle szempontból nagyon meg vagyok vele elégedve és tényleg úgy érzem,hogy a saját "kismamájaként" kezelt végig. Szülésznőt nem fogadtunk,de ha lesz,akkor sem fogok neki adni semmit. A csecsemős nővérek,ha kedvesek és segítőkészek lesznek,akkor nekik az anyuval készíttetek ajándékcsomagot. Bombon,csoki,kávé,tea,pezsgő,stb... Azt is hallottam már,hogy a fogadott orvosnak a maszek rendelésen az egyszeri vizsgálatért fizetett összeg 10 szeresét szokták adni. Én 7ezret szoktam fizetni egy vizsgálatért. Remélem tudtam segíteni,de igazából szerintem nem is az összeg a lényeg,hanem a gesztus. Könnyű szülést és jó egészséget kívánok!!! Üdv.40 hetes kismama
2008. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

nagyon szépen köszönöm a valóban hasznos válaszodat! :)

Tényleg sajnos a fenntiekben inkább egy vita indult el arról, hogy ki mit gondol a dologról és nem kaptam közelebbit az összegekről!

számomra az nem kérdés, hogy adok, csak szerettem volna tájékozódni, hogy kb mennyit szokás...

Sajnos még csak most estem át egy méhen kívüli terhesség miatti műtéten, de remélem hamarosan újra összejön a baby és ezuttal szerencsésebbek leszünk és szeretnék már előre tájékozódni minden fontos dologról és egy ilyen a hálapénz is!

Köszi mégegyszer neked és a korábban érdemben válaszolóknak is!

2008. jún. 9. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!