Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyit illik adni az orvosnak...

Mennyit illik adni az orvosnak abban az esetben ha császár vagy ha sima szülés? És a szülésznőnek? Kell még másnak is adni?

Figyelt kérdés
Tenácstalan vagyok...
2008. jún. 7. 13:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia, én 3X szültem császárral. Az utolsónál csak a dokinak adtam, mert nálam nem volt szülésznő. Mivel nagy a kórház és futószalagon mennek a a szülések, a csecsemős nővéreknek sem adtam, mert semmi extra dolgot nem csináltak a babával. A 2. éjszakától már nálam volt a babó, mindent én csináltam, kívéve a fürdetést. A dokinak nyolcvanezret adtam. Mellette jártam hozzá 4-6 hetente terhesgondozásra a magánrendelőjébe.

A sima szülésről nem tudok infóval szolgálni.

Sok szerencsét!

2008. jún. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én a fogadot orvosnak 30-40 ezret tudok adni plusz ajándékcsomag a nővéreknek.De igazából meglátom milyenek lesznek!39 hetes vagyok remélem közel van már!
2008. jún. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Miért ennyire pénzorientált mindenki???

El sem lehet azt képzelni,hogy azért a nem kevés pénzért amit tb-re fizetünk ellássanak normálisan?

Már lassan a portásnak is fizetnek egyesek,meg minden szembejövő fehérköpenyesnek akivel összefutnak a kórházba.

És nem ezek a kóros fizetők rontják el ennyire az eü dolgozókat?Te pl kedves kérdező kitől kapsz még pénzt ami után nem adózol,csak mert ellátod normálisan a munkádat??

Hacsak nem ilyen helyen dolgozol,akkor valószínű senkitől.

De én ha magamból indulok ki,meg a mi kórházunkból,akkor ha ennyire érdektelen bunkó lennék a munkahelyemen,mint sok kórházi dolgozó nem bónuszt,hanem seggberúgást kapnék.

Ha fogadtál orvost,akkor max annak adjál amennyit gondolsz,nem mintha megérdemelné,ez a munkája de szerintem aki nem csak miattad van ott,annak nem kell fizetned.Miért kéne??Tudom,hogy a rosszhírű kórházakban az ember félelemből fogad dokit akinek fizet,én is így vagyok ezzel,de nem kell túlzásokba esni.

Én ha nagyon-nagyon meg leszek elégedve,akkor max 30ezret adok,de ezt sem szívesen mert undorítónak találom.Csakis azért,mert különben nem érzem magunkat biztonságban.

Elég mélyre süllyedtünk.

A magánvéleményem egyébként,hogy a sok pénzeszsák,aki nem tudja hová szórni a pénzét szüljön magánklinikán,ott fizethet kedvére.Én inkább a gyerekeimre a családomra költöm.

2008. jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%

Az utolsó válaszolónak: a magánklinikán egy szülés 500000 ft.

Üdv.: Egy pénzeszsák

2008. jún. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó válaszolónak!


És?Aki mindenáron fizetni akar,fizesse ki.

Sőt,adjon még ugyanennyi jattot is.

De sajnos sem egészséget,sem komplikációmentességet nem tudnak garantálni semennyi pénzért sem.

2008. jún. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%

Hát kedves "nem pénzeszsák"

Igen igazad van, tényleg túlzás, hogy le kell fizetni a dokikat és egyéb kórházi dolgozókat, de sajnos ezt elvárják. És igen ezt a betegek cseszték el, de nem a mi korosztályunk, hanem az elődeink. Viszont ha hórházba kerülsz, mindegy miért, szeretnéd magadat és főleg a születendő gyermekedet a legnagyobb biztonságban tudni. És mivel elvárja mindenki, a "zsebpénzt" ezért fizet az ember amennyit tud. Én amúgy fogadott orvosnál szültem, aki nem pénzéhes és nagyon nagy a szakmai alázata. Hüvelyi szülésem volt, de nem egyszerű.... A lényeg én 70.000 Ft-ot adtam a dokimnak azon felül amennyit a terhes gondozás alatt már kifizettem. És képzeld el nem bántam meg, mert mindazt amit vártam megkaptam tőle. Sőt..... Szülésznőm is volt, aki színtén az elvárásaimnak megfelelően cselekedett, neki 25.000 Ft-ot adtam plusz ajándékot, és ezt sem bántam meg. A csecsemős nővéreknek is vittünk csomagot, mert kiemelt figyelmet fordítottak a gyermekünkre pedig senki sem kérte rá őket. Tehát ők is megérdemelték. Nagyon jóravaló emberek vettek körül és örökké hálás leszek nekik. Amúgy nem vagyok pénzeszsák, csak hitelt vettünk fel. Tehát aki tud az adjon valamennyit annak akiről úgy gondolja, hogy megérdemli, ezzel inspirálja őt, hogy nem hiába való a munkája még. De nem muszály pénzt adni, mert aki nem várja el az a kicsinek is örül, aki meg elvárja ahhoz meg nem érdemes menni szülni. Egyébként én Szigetváron szültem pedig pécsi vagyok és ez volt életem egyik legjobb döntése. Sok sikert a szüléshez mindenkinek aki még nincs túl rajta.

2008. jún. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Kedves "nem pénzeszsák"! Azt gondolom, hogy én nem azért fizetek, hogy jobb ellátást kapjak, márcsak azért sem, mert a végén fizetek, hanem azért, mert hálás vagyok azért amit értem tettek.... Nem rég volt egy méhen kívüli terhességem... majdnem belehaltam... az orvosom "megmentett", megműtött és neki köszönhetem, hogy lehetnek még gyerekeim és élek, és igen adtam pénzt (40 000 Ft-t és a nővéreknek ajándékokat) hozzátennm, hogy mindenki borzasztóan kedves, aranyos, hozzáértő volt végig (egy hét), amíg kórházban voltam! a nővérák, bár nagyon nagyon kevés fizetést kapnak, egy fillért sem fogadtak el..... Szóval én azt gondolom megér nekem rengeteg pénzt az én egészségem és a majdani babámé is! a kérdést csak azért tettem fel, mert kiváncsi voltam rá, hogy mennyit szoktak mások adni, nehogy keveset adjak,mikor ha tehetném bármennyit adnék....

2008. jún. 7. 22:15
 8/20 anonim ***** válasza:
32%

Szomorú, hogy azt hiszed az életedet a pénznek köszönheted...Kár, hogy ezzel közben mások helyzetét nehezíted meg, akik talán nem lesznek olyan szerencsések mint te csakazért mert nem tudtak fizetni...

Tényleg így gondolod???

Eszerint mindenki beteg lehet és belehalhat azért mert nincs pénze külön megfizetni egy olyan segítséget, amit egyébként már megfizetett(Tb)???

Tényleg ennyire embertelenek lennének orvosaink???

2008. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%

Hihetetlen hogy mennyire deformáltan gondolkodnak az emberek.Az orvos dolga a gyógyítás,az életmentés.Megkapja érte a havi fizetését,mint bármelyik tisztességesen dolgozó állampolgár.És mielőtt elönt a sajnálat benneteket,hogy szegények mennyire keveset keresnek,ebben az országban más sem keres többet tisztességes munkával.Erre esküdtek fel,és nem hinném,hogy külön hálálkodni kellene nekik a normális ellátásért.

Ez beteges a páciens részéről mikor túlzásba viszi.

Még abban sem találnék kivetnivalót,ha a hálapénz valóban hálapénz lenne.De már nem az,sőt a legtöbb helyen egyenesen elvárják,és még a pénzéért sem biztos,hogy normális ellátást kap a beteg.Adjon,ki mennyit tud,de nagyon elszaladt a ló etéren.Aki meg ezért képes kölcsönt a nyakába venni,hát úgy kell neki,megérdemli.Miért nem egy autót vett a kedves dr úrnak,És nyögi évekig.Azért ez már szánalmas.Nem csoda hogy semmibeveszik a beteget,csak a pénzt látják benne.Na,hát ez az undorító.


Üdv,nem pénzeszsák,és eü dolgozó.

2008. jún. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%

Kedves nem pénzeszsák!

Te még mindíg nem érted a lényeget és ezek után azt gondolom nem is fogod, pedig én is és a kérdező is elég világosan fogalmaztunk. Pusztán a háláról van szó és ennyi. Mindenki maga érzi, hogy a háláját milyen módon fejezi ki. Sajnos pénzcentrikus világban élünk, hiszen lassan már a levegőt is pénzért szívhatjuk csak be. Természetesen egészséget nem lehet pénzért vásárolni, de ha valaki megmenti az életét, vagy a gyermeke életét, és úgy érzi, hogy ezt pénzben honorálja, akkor miért ne tehtné meg? Gondolom te még nem kerültél hasonló helyzetbe. Hát kívánom hogy ne is kerülj. De ha valaha esetleg te is pénzben fejezed majd ki a háládat akkor gondolkodj majd el egy kicsit az előző soraidon és addig ne ítélkezz. A TB egy kötelező jelleggel kirótt közteher. A hálapénz pedig mint ahogy a nevében is benne van a hálát fejezi ki. Amúgy attól, hogy megszülsz még nincs vége az orvos-beteg kapcsolatnak. Én szülés után is visszajárok az orvosomhoz. Rá már 17 éve számíthatok. Még a tengerparton is felveszi nekem a telefonját nyarlás alatt és ezt kevés orvos teszi meg! Tudnék még számtalan példát említeni de úgysem tudlak és nem is akarlak meggyőzni. Te soha ne adj orvosnak pénzt, de ne is csodálkozz, ha nem úgy foglalkoznak majd veled ahogyan esetleg szeretnéd, hiszen egy hálátlan emberrel senki sem úgy bánik, mint egy hálással. A hálát pedig nem csak pénzben lehet kifejezni.



És kedves kérdező!


Te pedig tégy belátásod és szíved szerint. Az ösztöneink sohasem csalnak, ezért ha te pénzt szeretnél adni az orvosnak tedd azt. Nem az a lényeg, hogy menniyt és mit ad az ember, hanem hogy szívből adja azt: Tina

2008. jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!