Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3. gyerekemet várom és rettege...

3. gyerekemet várom és rettegek. Ez normális? Nektek mennnyire fájt a szülés?

Figyelt kérdés
7 hónapos terhes vagyok és az eslőző szülésemre azt mondta az orvosom, hogy még nem látott nőt így szenvedni, és ekkora fájdalmakat,fájásokat-

2013. febr. 24. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Na, nezzük csak realisan a dolgokat:

1. Nyugtasson meg, hogy nem mindenkit latott szülni az orvosod. :)

2. Minden szüles mas. Ugyanaz 2-szer nem nagyon törtenik velünk. :)

2013. febr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet garantáltan nem mond egyetlen orvos sem, mert akkor már nem élnél.


Ha mégis modnta, akkor keress másikat, mert nem alkalmas arra, hogy szülö nökkel foglalkozzon.

2013. febr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt kicsit gúnyosan mondta vagy őszintén? Mert értelmezhető 2 féleképpen is. Egyébként mennyire fáj, hát nagyon nekem a legrosszabb szülésem volt eddig a harmadik, állandóan elakadt ahogy jött lefelé a fejét nem jól tartotta, folyton visszacsúszott. Vágtak is repedtem is, hetekig gyógyultam, de most várom a negyediket:D Szóval úgy vagyok vele, a babáért mindent. Ha ez az ára, akkor ez.
2013. febr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Jégtánc ***** válasza:
3-ik szülésnél én is nagyon rettegtem,előtte 12 évvel szültem második gyermekem.Sétagalopp volt ahhoz képest a mostani szülésem.Mondjuk én a gátmetszéstől és varrástól féltem nagyon,mert az elsőnél sürgősségi császár lett a vége,így azt megúsztam.Másodiknál meg szülés után elaltattak megvizsgálni a heget és akkor össze is varrtak altatásban.Hát most megismertem minden velejáróját:) Kérhetsz érzéstelenítést is ha ennyire rettegsz.
2013. febr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Furi amit a dokid mondott..kezdő?Nekem nagyon fájt(mint általában mindenkinek szerintem)de itt vagyok)mint ahogy sok sok millió nő is.Nekem mindhárom gyors volt(az első fájástól 4,3,illetve 2 óra)és gátmetszés se kellett(nem is sérültem).Én nagyon vártam,éss úgy álltam hozzá,hogy minden egyes fájással közelebb leszek a végéhez.Igaz,én nagyon gyorsan szültem.
2013. febr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szsuzs ***** válasza:
ezt csak az érti meg, aki átmegy ezen... én ugyanebben a cipőben járok... 3. baba és nagyon félek. az elsőbe azt hittem hogy belehalok, a második könnyen ment, de ki tudja a 3. milyen lesz?...
2013. febr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na, nezzük csak realisan a dolgokat:

...

3. A fajdalom szubjektiv, egy azt at nem elö hogyan is tudna összehasonlitani valojaban a szülö nök fajdalmat??? Ahhoz mindegyiket egyesevel at kene elnie, hogy erröl velemenyt tudjon mondani. Az orvos nem tudja/erzi, amit erzel, ez csak a latottak alapjan a velemenye.

4. Öszinten, hallottal mar szülesi "remtörteneteket"? Komplikaciokkal...stb. Nem lehet, hogy az orvosnak inkabb "rossz napja" volt, egy meggondolatlan kijelentes kicsuszott a szajan?

5. Miert az orvos szavai alapjan iteled meg önmagadat?


1.

2013. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát én eddig egyet szültem, nem mondom hogy nem paráztam előtte,de ha még egyet fogok szülni, én is rettegni fogok. Hiába olvastam utána és képzeltem el milyen lehet, minden képzeletemet felülmúlta az a 22 óra vajúdás. Egy gondolatba lehet kapaszkodni,ha annyira rossz volt az első,(második) hátha könnyebb lesz a következő.

Vagy beszéld meg az orvosoddal hogy milyen fájdalomcsillapítást ajánl,EDA,akármi..

2013. febr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tanácsot.Az orvos váltáson elfogok gondolkodni....A lényeg,hogy a babámért mindent meg kell tennem.
2013. ápr. 2. 10:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!