Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyit szedtetek fel terhessé...

Mennyit szedtetek fel terhesség alatt, mennyi ment le a szüléssel?

Figyelt kérdés
2013. febr. 22. 08:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
5%

Nem bántásból de akik 20-30-(...) kilót szedtek fel azok végigették a terhességet? Vagy hogy lehet ennyit hízni ilyen rövid idő alatt? Kb napi 6-7ezer kalóriát kellene bevinni ahhoz hogy 9 hónap alatt ilyen jelentős súlygyarapodás következzen be.

(Ami mellesleg a terhességi cukorbetegség ill. magas vérnyomás kockázatával jár.)

A nőgyógyászotok nem szólt semmit?

2013. febr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
8 és fél kilót szedtem fel, szülés után pár nappal szinte nyoma sem volt.
2013. febr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

10:02 vagyok,30 kiló plusszal mentem szülni


Rengeteg viz volt rajza,de nem tagadom,rengeteget ettem is.Ha éjjel kivántam meg a csirkecombot,akkor akkor.

Nődokinak megmondtam az elején,nem kell lecseszés,kivánós vagyok,én dolgom.

Család többi tagja is ilyen volt,terhességkor 20-30 kiló fel,ugyanennyi le 2-3 hónapon belül.

Rólam is lement,tudtam hogy le fog menni hamar,30 kiló nagy része pocakon,mellen volt.

És nem maradt túl sok csíkom se,egyik barátnőm kerek 5 kilót hizott,mégis háromszor annyi csikja maradt terhesség után.

Rajtam minimális csik,semmi narancsbőr.

2013. febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
én 78 kg-ról indultam és most 98kg vagyok, 30 hetesen ikrekkel, és nem eszek egyfolytában már az elejétől só meg füszerszegény diétán vagyok kevés tészta meg ilyesmi, alig eszem valamit és hízok az utolsó három hónapban 6kg híztam az elején volt sok. de nem hiszem hogy dagadt lennék mondhatni a hasam meg a melleim vannak nem kicsit nőttek meg, szerintem ez alkati kérdés is, a sogornőm is most terhes 4 héttel jár előrébb mint én egy babával 12 kg-t hizott de kétszer annyit eszik mint én, nem kell 6000 kcal megenni hogy valaki ennyit hizzon, van aki ránéz egy sütire és már attól hizik, első babánál 23 kg plusz volt rajtam szülés után már csak 10 ami szoptatásnál és sportolásnál le is ment
2013. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
mivel vizesedtem 23 jött fel, 21 ment le 1 hét alatt.
2013. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Én is vizesedtem, ez volt a legnagyobb problémám. A 6. hónaptól már nem láttam a bokámat. A nődokim só-és fűszerszegény diétát írt elő, de sajnos az sem segített. 1 éve szültem, azóta szépen lassan lementek a kilók, már "csak" 3 kg van rajtam.
2013. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Én 10 kilót híztam, szülés után rögtön 6 lement, 3730 gr volt a lányom, a többi meg szoptatás után. Most 20 hetes vagyok a fiammal, eddig + 1 kilónál tartok. :)
2013. febr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
46%

Na, a jelentős túlsúlyt felszedett kismamák egyből lepontozták azt, aki felhívta ennek a veszélyére a figyelmet, jellemző.. :D


Egyébként írta is hogy nem rosszindulatból kérdezte, nem is értem. Teljesen igaza van, én az egészségügyben dolgozok és ha tudnátok hány olyan szülés közbeni komplikációnál voltam jelen ahol az anyuka túlsúlyára volt visszavezethető a probléma. Persze erről az orvosok általában nem adnak tájékoztatást (protokoll) de csak egy kis megvilágosodás érdekében ajánlanám, hogy olvassátok végig ezt a cikket [link] , különös figyelmet fordítva a hatodik-hetedik-nyolcadik bekezdésre.

Persze, le lehet pontozni engem is, ettől függetlenül még igaz az, hogy a terhesség alatti túlsúly veszélyes.

Gondolom kevesen tudtok a HELLP betegségről, ami terhesség alatt lép fel és általában a jelentős túlsúlyra vezethető vissza. Ez egy ritka betegség, de létezik és ha fellép akkor az anyai halálozás 50%, a magzati halálozás pedig 60-70%. És akkor ott van még a magas vérnyomás, a magas vércukorszint, az érelmeszesedés stb.


Az orvos nem véletlenül javasolja azt hogy ne tömjék a kismamák magukat éjjel-nappal és ha valaki csendre inti a dokit azzal hogy "kívánós vagyok" akkor az nagy butaságot csinál, már elnézést.


Nekem a nagybátyám orvos és amikor megtudta hogy én is annak tanulok akkor azt mondta, durva dolgokat fogok megtudni ha bekerülök az egészségügybe, olyanokat, amikre nem is gondolnék.

Hát ha egyszer egy hónapot eltöltenétek egy szülészeten, ti sem így gondolkodnátok erről a témáról, látván, hogy miket okozhat.

De ugye "boldogok a tudatlanok mert övék a mennyek országa".


(A vizesedés természetesen más téma, én most kifejezetten a zsírból fakadó túlsúllyal kapcsolatban írtam ezt! A "ránézek egy sütire és máris elhízok" témát meg ugye nyilván senki nem gondolja komolyan?;)

2013. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Pont ma halt meg az egyik ismerősömnek a babája, HELLP miatt az 5. hónapban meg kellett császározni, majdnem az anyuka is ottmaradt.

Ő is túlsúlyos volt..

Én amúgy 9et híztam, végig figyeltem az étkezésre, le is ment egyből:)

2013. febr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én 15kilót híztam összesen és a szülés másnapjára 12kg.ment le én is iszonyúan vizes voltam már a csizmába sem ment be a lábam,a baba 3900g volt és 48 centi hatalmas pocakom volt ami mára már el is tűnt (15hónapos a lányom) szoptatás alatt vissza jött 6 kg elkezdtem okt 1-én a Dukan diétát és -11kilónál tartok még 4 kilót szeretnék fogyni hogy vékony legyek de már elértem a terhesség előtti súlyomat csak úgy érzem nem elég. :)

én nem törődtem annyira a hízással(igaz nem vagyok nagy evő :) de szeretem a finomat :) )ki akartam élvezni a terhességet úgy is tudtam hogy le adom majd :)

2013. febr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!