Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült mostanában valaki a...

Szült mostanában valaki a Székesfehérvári Szent György Kórházban?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalatokat tudtok mondani?Kinél szültetek?Orvosok,szülésznőkről?Meddig voltatok bent?Mennyi ideig tartott a vajúdás?Gyermekágyi osztály?Minden érdekelne....

2013. febr. 3. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia én 2hónapja szültem! Nem volt választott orvosom, se szülésznőm, ügyeletesnél szültem, nagyon kedvesek voltak,nem bántam meg, hogy nem fogadtam, szinte az összes orvost dicsérik! Nálam Szakács doktornő volt bent! 11órakor kezdett el folyni a magzatvíz, délbe vettek fel a szülőszobára, megvizsgáltak, adatfelvétel, majd mivel belekakált a pici a magzatvízbe fél 2kor oxitocint kötöttek be, 3tól voltak erős fájások, negyed 6kor megszületett a lányom! A szülőszobák nagyon szépek, barátságosak! Kísérő bemehet oda már veled, ha a vajúdóba kell menned oda nem! Éjszakára nem volt velem a pici, de reggel már 5kor hozták szopizni, onnantól végig velem volt! Csecsemősök között van kedves és nem, az éjszakások jófejek! Látogatók nem mehetnek be a szobába, csak a az ajtóban nézhetik a babát, te kimehetsz hozzájuk a folyósóra, ilyenkor a picit beviszed a csecsemősökhöz! Esténként mennek mindig fürdetni, ez a szobában történik, ruhát adnak, pelust, popsitörlőt, kenőcsöt, alkoholt, hintőport neked kell vinni! Nővérek sok vizet nem zavarnak csak a kaját viszik meg a gyógyszert ha kell vkinek! Kaja ehető, de voltak érdekes dolgok :D azért jobb, ha visznek neked otthonit, hűtő van a folyosón! Minden szobához külön fürdő-wc, korrekt, tiszta! Csütörtök délután szültem, vasárnap reggel jöhettünk haza! Hirtelen ennyi, ha kérdésed van írj nyugodtan privit, szívesen segítek bármiben! :) Mennyi idős terhes vagy, mikorra várjátok?
2013. febr. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt saját orvosom, szülésznőm viszont igen. Én császárral szültem, mert farfekvéses volt a Kisfiam. Az ügyeletes orvos Dr Imre Ruben volt, fiatal, szakorvos jelölt, a császárnál még Dr Csetényi Zsolt volt benn. Meg voltam elégedve az orvosommal.

Itthon este fél 11-kor kezdődtek a fájások. 3 után értünk a kórházba. Az ügyeletes szülésznők nagyon bunkók voltak, de úgy éreztem, hogy azért, mert van sajátom, de még nem ért be. Így csak a nagyon szükségeseket végezték el, adatok felvétele és kész, a többivel vártam a sajátomra. 5-kor vittek a műtőbe. Előtte az orvos mindent részletesen elmondott mi fog történni. Az altatóorvos nagyon rendes volt. Érzéstelenítést kaptam, benn lehetett a párom. Szombat hajnalban született a Kisfiam, és szerdán jöhettünk haza, de csak a császár miatt.

Az osztályon két ágyas szobában voltunk. Teljesen felújított, meg voltam elégedve vele. Viszont a csecsemős nővérek... hát ők aztán igazán bunkók tudnak lenni (tisztelet a kivételnek) csak akkor segítenek, ha kéred őket és némelyiken akkor is látszódik a "lelkesedés". Én éjjel egyszer sem vittem ki a babát, mindig velem volt, mert én akárhányszor mentem méretni az őrzőben lévő babák mindig ordítottak, volt, hogy nem volt ott senki. Aztán mikor megelégelték, ahelyett, hogy elvitték volna az anyukájukhoz szopizni megitatták cukros vízzel, attól aztán jól bealudtak. Nekem nem igazán indult be a tejem, állandóan ciciztettem, de épp, hogy csak volt valami, ezen is úgy ki voltak akadva, mintha én lennék az oka. Aztán az orvosom szólt nekik, hogy ők is nagyon jól tudják, hogy a császár után milyen nehezen indul, sőt valakinek nem is indul be... Hát nekem sem lett több, így tápszeres lett sajnos.

2013. febr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm nektek,hogy irtatok:)

Na,sorban reagálok.

Első válaszolónak:Nem vagyok kismama.De voltam:)2011ben szültem egy csodaszép kislányt Fehérváron.

Nekem sem volt orvosom.De többségében mindennel megvoltam elégedve.

Azért tettem fel ezt a kérdést.(több oka is van,végül is)

Érdekel mások tapasztalata is.Nagyon érdekel a szülésről a várandóságról minden,mióta én is átéltem.A mai napig minden élénken él bennem.Imádtam:)

És mivel ott szültem,így egyértelmű.Szép emlékek kötnek oda a Fehérvári szülészetre:)

És mert szeretnénk majd még egy kis babát:)Még nem most,mert a lánykánk most másfél éves.Picit még várunk.De már várom,hogy ura átéljünk mindent!Így nem ártanak friss információk.És szerintem jó más anyukákkal beszélgetni!


Másodig válaszoló:

Nagyon felkeltetted a figyelmemet.Hisz engem a faros szülés az ami még nagyon érdekel.Mert az én kislányom is faros volt végig a pocimban.És a szülésnél is popóval volt:(

Téged ,,automatikusan,,a műtőbe vittek?Vagy hogy volt?Nem adtak esélyt a normál szüléshez?


Nekem minden vágyam volt természetes úton szülni.De mikor kiderült,hogy faros a baba,egyre inkább aggódtam emiatt.Nem akartam,hogy császározzanak,nem akartam műtőbe menni,vágást a hasamra.Inkább szenvedni,és aztán szülni.De nagyon féltem,hogy valami baja lehet a picinek.Hisz nagy kockázata van a faros szülésnek.Így minden áron szerettem volna ha megcsászároznak.Nehogy esetleg oxigénhiányos vagy bármi baja essen a lányomnak.Úgy gondoltam,hogy majdcsak kibírom ami a műtét után vár rám.Hisz a baba egészsége a leglényegesebb nekem.

Indított szülésem volt.

2.ára voltam kiírva.3.án fektettek be.7.én indították.

Azt mondták,hogy adnak esélyt a természetes szülésnek.Oxitocint kaptam egész délelőtt,burkot nem repeszthettek(nehogy a lábai előresodródjanak).

Semmi fájásom nem volt.

Fél6kor sétáltam be a szülőszobára.Egész délelőtt feküdnöm kellet,infúzió fojt.Dél körül elfolyt magától a magzatvizem.2cm feküdtem be.És egész délelőtt nem változott.Így szóltak,hogy vannak a műtőbben és még lesz valaki,aztán mi jövünk.

Na de délben elfolyt a vizem.Pik pakk kitágultam.És 14:15perckor megszületett hüvelyi úton 3710grammal és 59cm-vel a kislányom.

Teljesen egészségesen:)

Nagy szerencsénk volt!

Hisz nekem nem voltak fájásaim.Onnan tudtam,hogy nyomnom kell,hogy éreztem az összehúzódásokat bent.De semmi fájdalmat.

Talán néhány percig volt csak egy két erősebb fájásom mielőtt elfolyt a magzatvíz.De ennyi.

Csodálatos élmény volt számomra:)

3doki volt a szülésnél.Sandl Károly,Kalamász Nikolett és valamilyen Andrea.És egy szülésznő.


A kórházi napok a szülés után nehezen mentek.Csütörtökön szültem vasárnap jöttünk haza.


Remélem nem gond,hogy megosztottam veletek ezt.

És remélem lesz még aki írni fog a kérdésemhez,nagyon örülnék neki:)

2013. febr. 4. 12:45
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok. A vizsgálatokon azt mondták a baba méreteitől, súlyától és alkattól függ engedik e a hüvelyi szülést.

Eleinte nagyon nehezen fogadtam el azt a tényt, hogy császár lehet belőle. De mikor már egyre biztosabb volt, hogy faros marad a baba, akkor nagyon reménykedtem, mert nagyon féltem, hogy valami baja lesz.

37. héten megindult a szülés. A kórházban az uh-n csináltak súlybecslést, ami 3800 körülire saccolta a babát, így azt mondták kizárt a hüvelyi szülés, császár lesz. Végül 3510-el és 55 cm-el született. Azt mondta az orvos, hogy 3500 felett nem igazán engedik a faros szülést hüvelyi úton, esetleg ha az anyuka alkata lehetővé teszi. Én viszont alacsony vagyok és vékony. Én egyébként nagyon izgatottan mentem a szülészetre, nagyon vártam, semmilyen fájás nem érdekelt és nem viselt meg, pedig a kórházban már 3 perces fájásaim voltak. A műtét közben is nagyon izgatott voltam, amikor kiemelték a babát az nagyon szuper érzés volt, látni a kis arcát, stb, de utána mikor elvitték és már a párom sem lehetett velem szörnyű lett minden... (csak az a tudat nyugtatott, hogy a kisfiúnkkal van és neki nagyobb szüksége van rá)


Jó olvasni, hogy neked milyen felejthetetlen pozitív élményben volt részed. Remélem a második is ilyen lesz.

2013. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)Én is remélem!

A te soraidat is jó volt olvasni.

Nekem is azt mondtak amúgy,hogy 3500gramm fölött nem engedik.

Még a szülés előtt ott a szülőszobán csináltak uh-t,és azt mondta a doki,hogy még belefér a normál szülésbe a mérete.

Néztek egyet mikor megmérték szülés után:)Most már mosolygok,hisz nem lett baj.De a félelmeim nem voltak azért alaptalanok,nem véletlenül volt bent 3doki is......

Ja,amúgy én magas vagyok.Nem kövér,de nem is vékony....

Azt mondta Kalamász doktornő a szülés után,hogy csak így lehet faros babát szülni hüvelyi úton:

jó adottságokkal(anya)

baba segítségével(az nálunk nagyon megvolt)

nem túl nagy baba(hát,kinek mi a nagy,mi 3500fölött voltunk)

gyors hirtelen tágulással(ez is meg volt nálunk)

nem túl nagy kimerültséggel(én egyáltalán nem voltam fáradt)

2013. febr. 4. 14:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!