Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Farfekvéses babával minden...

Farfekvéses babával minden esetben császároznak vagy van aki így is megszüli?

Figyelt kérdés
Nincsen fogadott dokim szerintetek hagynak vajudni vagy császároznak majd?38,5h km
2009. szept. 1. 13:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%
Szia! Az én babám végig faros volt és császároztak, szó sem esett a természetes szülésről. Első gyermek. Én sem örültem a császározásnak, mert nálunk csak természetes szüléshez engedik be az apukákat és mi apás szülést szerettünk volna. Bíztattak, hogy a szülés alatt is megfordulhat, de nem tette, maradt a császár. Egyik kolléganőm mondta, hogy az ő babája is faros volt (25 évvel ezelőtt) és rendesen szült, mert picike volt a babája, "kinyomták" belőle a tolófájások alatt. Ez nekem durván hangzott és ezek után inkább a császár felé hajlottam. Sok orvos nem kockáztat, nem vállalják a természetes szülést ilyen esetben. Bárhogy is lesz, örülj, hogy nemsokára a karjaidban tarthatod. Kívánom, hogy minden úgy történjen, ahogy ti szeretnétek és jó egészséget!
2009. szept. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszoló nagyon kedves vagy!Már tényleg nagyon várom a végét nem igazán vagyok egy jó társaság mostanában,ha igy folytatom mindenkit elűzök magam mellöl:).Mi is apás szülést terveztünk és igenis ragaszkodtam hozzá eddig de most szinte mindegy csak legyen vége a terhességnek és megkaphassam a kislányomat:)
2009. szept. 4. 17:32
 13/21 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Én 24 hetes vagyok, és a doki azt mondta, hogy jelenleg farkekvésű a babám.Ha ez így is marad a 36-37-ik hétig akkor programozott császár lesz,mert utána már csak nagyon kevés esély van a megfordulásra a hely szűke miatt.De attól még nem hipp-hopp kiszedik a babát, hanem megvárják, hogy az oxitocintól és egyéb beavatkozástól meginduljon a szülés, és utána előkészítenek, majd megszülethet műtéti rásegítéssel a baba.Ja, és az első szülésnél a protokoll előírása szerint kötelező a császármetszés, többedik gyereknél választhat a mama a saját felelősségére.
2009. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg az orvosodat, hogy ő mit gondol erről? Hogy megpróbálja-e így is a természetes szülést vagy császár lesz belőle mindenféleképpen. Itt csak tippeket/tapasztalatot kapsz de a tényleges választás az orvosodtól függ.
2009. szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szerencsére nem császároznak automatikusan csak mert faros a baba.A kolléganőm az elsőt farral szülte simán,a második kp volt neki,azt mondta nem volt rosszabb a faros szülése sem.És egyáltalán nem mindegy,hogy megúszott egy császárt.

Nekem a 3 szülésemből 2 is az volt,hát vágatná magát a fene ha nem muszáj.

De szerencsére nálunk hagynak vajúdni akkor is ha császárra lesz szükség.Csak akkor vágnak,ha a baba vagy a mama életét egészségét kell menteni.És ez így helyes!!!

2009. szept. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%
Nekem Székesfehérváron azt mondták, hogy itt az a protokoll, hogy első gyereknél mindenképp császár. Hogy hagynak-e vajúdni, ez szerintem attól is függ, hogy van-e fogadott orvosod. Hallottam egy olyan hülyeséget, hogy a vajúdás segíti majd a tej beindulását, hogy érezze a szervezet, hogy szülni fog, ezért hagyják a császárosokat is vajúdni. De ez hülyeség, mert a méhlepény leválása indítja meg a tejet.
2009. szept. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
a kérdés alatt írtam hogy nincsen fogadott orvosom.ha lenne tőle kérdezném.mindenkinek köszönöm a válaszokat
2009. szept. 4. 20:25
 18/21 anonim ***** válasza:
46%
Hogy lehet valaki aki gyereket vár ennyire tudatlan tájékozatlan,hogy fogalma sincsen miért van szükség a vajúdásra a szüléskor????Engem 2x császároztak,de nem egyeztem volna bele a prog császárba csakis ha komoly egészségügyi oka van!!!Örüljön mindenki akinek akkora szerencséje van,hogy vajúdhat a gyerekével,mert ez nem csak a gyerek de az anya érdeke is,és főleg annak,ha megszülheti simán!Hihetetlen mennyi buta nő van.
2009. szept. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ez teljesen kórház- és orvosfüggő.

Székesfehérváron szültem és nekem (egy előző hozzászólóval ellentétben) azt mondta az orvosom,h. csak akkor császároznak faros babánál, ha a becsült súlya 3,5kg felett van vagy harántfekvésben van. Első baba volt és 4 kg felett született...Végül a 38.héten megfordult, de a nagyon rossz szívhang miatt császár lett.

Szerintem ha legközelebb mész vizsgálatra, kérdezz rá vagy próbálj meg olyan anyukákat keresni, akik abban a kórházban szültek, ahol Te fogsz!

2009. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is faros a kisfiam. Második baba, az elsőt simán szültem, kopnyvégű volt, de 3750 g és 59 centi volt. Előtte másfél nappal 3200g-nak saccolta a gép.

Én x helyen lakok, és sztks dokihoz járok y városba. Ez a doki z városban dolgozik a kórházban. De a kórház, ahol szülni fogok, w helyen van. Szóval, én hiába kérdem meg a dokit, hogy a kórházban mi a protokoll, nem tudja, mivel nem ott dolgozik. És igen, ez elég fura helyzet, de sajnos felénk ilyen a terhesgondozás. Egy doki sem rendel a kórházból ott, ahova a kismama gondozásra jár.


Még annyit hozzátennék, hogy én olyant is olvastam a neten, hogy akkor császároznak, ha a baba becsült súlya 3500 fölött van, és a ha fiú! Mert állítólag a fiúk fütyije sérülhet a faros szülés közben.

2009. szept. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!