Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha magánrendelésre járok, a...

Ha magánrendelésre járok, a szülés után kell (illik) fizetni?

Figyelt kérdés
Magánrendelésre járok gondozásra. Minden alkalomal fizetek 6000 ft-ot. Szülni ugyanennél az orvosnál fogok, de rendes kórházban (UH-ra is ide járok). Szülés után szoktak adni pénzt ilyenkor is? Ha igen, akkor mennyit?
2008. jún. 2. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Igen szoktak adni szülés után.Általában 10-szer annyit amennyit magánrendelésen fizetsz.Tehát minimum 60000ft-ot.
2008. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Ha megfogattad az orvost, azaz megkérted, hogy a szülésedet ő vezesse le, akkor illik adnod, ált. a 10-szeresét, azaz 60 ezret. Ha nem fogattad meg, csak a terhesgondozásra jártál hozzá, akkor ha elfolyik a magztatvíz, szépen becsattogsz a szülészetre és megszülsz az ügyeletes orvosnál, neki nem kell fizetned.
2008. jún. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen,szoktak adni pénzt,ha van fogadott orvosod.Én is 6000 fizetek havonta(Kecskeméten)és megkérdeztem a dokit mennyibe kerül a szülés,azt mondta,hogy 30000.Szerintem orvosa válogatja,ki mennyiért vállalja el,de ha nála akarsz szűlni,jó előre megkérdezni.üdv.:30hetes kismama
2008. jún. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem. A terhesgondozás 10000ft, a szülés pedig 50000ft. Így (elején vagyok nagyon!)eltudom dönteni valóban ez a dokit akarom vagy sem. Így a legtisztább, nem kell görcsölnöm, hogy keveset-sokat adtam. Kérdezz rá kerekperec te is, vagy megmondja vagy rádbízza, de akkor már tényleg csak a pénztárcádtól függ!
2008. jún. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sztem meg pont hogy nem kell túlzásokba esni..Én 8000 fizetek alkalmanként és az orvosom azt mondta hogy mivel az elejétől kezdve magánra járok ezért a szülésért külön nem kér pénzt.Szóval teljesen korrekt!Ami mondjuk nem jelenti azt hogy nem fogunk adni neki külön de nem 60 ezreket, max 20at.Tudom mire költeni a "megmaradt" pénzt.
2008. jún. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez orvosa válogatja.szerencséje van az előttem írónak,hogyilyen az orvosa.Én is ebben bíztam.Én 8000ret fizetek és 60at mondott a doki,teljes megelégedettség mellett.Finoman fogalmazott.Vannak olyan dolgok amiket máshogy képzeltem így sztem max 50et adunk-már most tudom pedig még a szülés odébb van.Ha nem a saját khodban szülsz és nincs fogadott orvosod,lehet a kh nyújtja be a számlát.De ha a sajátodban leszel akkor nem muszály megfogadni,csak akkor mi értelme volt eddig magánba járni.Én pont,hogy azért mentem mert más khba szülök majd és,hogy viszonylag ismert legyen a dokim-mármint én ismerjem.De ha megfogadod,illik megkérdezni mibe kerül nála a szülés.Jobb esetben rád bízza.34hetes kismama
2008. jún. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én dokimnál a terhesgondozásban benne van a szülés is. Alkalmanként fizettem 5000 Ft-ot. A szülésért nem kellett külön fizetni. És a 6 hetes kontrolon megint 5000 Ft. Ezt előre megbeszéltük. Jobb, ha kerek perec rákérdezel.
2008. jún. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én a magánrendelőjében 9.000 ft-ot fizettem minden alkalommal, a szülés után pedig 50.000 ft.-ot adtunk a varratszedéskor. ő nem mondott árat. ránk bízta.

minden jót. egy 14 napos kisfiú anyukája

2008. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

csajok,ha újra kezdhetném nőgyógyásznak tanulnék!!!!csak úgy repkednek a több tízezrek!őrület mennyire ki vagyunk szolgáltatva!

puszi

2008. jún. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!