Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől, mi...

Nagyon félek a szüléstől, mi legyen?

Figyelt kérdés
Még most nem akarok gyereket, 20 éves vagyok.De nagyon félek a szüléstől,hogy küzdjem ezt le? Lehet nem is mernék teherbe esni:S Természetesen a fájdalomtól félek, no meg a szövődményektől:S

2013. jan. 14. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Várj még 6-8 évet, és addig se olvasgass szülési rémtörténeteket itt a GYK-n!

Mindenki fél a szüléstől amúgy, de úgy van kitalálva az a 9 hónap, hogy a végére ráhangolódj a szülésre és a babázásra - nemcsak testileg.

2013. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen még ne gondolkozz....lehet, hogy még akár 10 éved is van. A másik, hogy ez egy természetes dolog, persze vannak rossz példák, de elvileg egy tüdőgyulladásba is belehalhatsz.

Szóval nyugi, minden rendben lesz :-)

2013. jan. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Probléma hogy barátom 28 éves, sztem 8 évet már nem várunk, monjuk 4-5 öt. nem akarom öt emiatt elveszíteni.
2013. jan. 14. 13:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Amikor majd a gyerek utáni vágy legyőzi a félelmeidet,terhes leszel látni fogod,hogy ez egy olyan csodálatos folyamat,aminek beteljesülése a szülés lesz,a maga szenvedésével és hihetetlen boldogságával.Ebben osztozni fogtok a szerelmeddel,akivel várjátok a kis jövevényt.Mindannyian félünk,de úgy van ez kitalálva,hogy félretegyük,legyőzzük,ha eljön az ideje majd neked is sikerülni fog.Ne aggódj!
2013. jan. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, a baba utáni vágy egyszer majd nagyobb lesz mint a félelem!Én már nagyon szerettem volna babát, nem is foglalkoztam a szüléssel.Mondjuk én direkt nem olvasgattam róla,nem néztem videót,nem akartam magam stresszelni,mert tudtam hogy nagyon fáj!26 évesen szültem az első fiam és hát eléggé megviselt a dolog annak ellenére, hogy nem volt nagyon hosszú(8 óra kb).

Aztán tavaly megint teherbe estem és gyakorlatilag végig rettegtem a szüléstől,az első emlékek miatt.Ehhez képest 1 óra 45 perc alatt meglett 2.fiam, és ebből csak 45 percet feküdtem a szülőszobában mert előtte még otthon voltam:)Olyan gyorsan lement az egész, hogy én is csodálkoztam:)Most 7 hetes a kisfiam és míg a nagytesó után 1 évig nem tudtam a szülésre gondolni, most nincs bennem semmilyen rossz érzés.Igen, nagyon fájt, de abszolút túlélhető:)))

Szerintem ne agyalj ezen,éld az életed, tedd a dolgodat és lehet hamarabb fogsz babára vágyni mint ahogy azt most gondolnád:)

2013. jan. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ne értsetek félre, majd szeretnék gyereket párommal,de igen ahogy írtátok a félelem még nagyobb a vágynál:)

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

2013. jan. 14. 14:00
 7/12 anonim ***** válasza:
Én 35 évesen szültem, és én is féltem. Amikor a terhességi teszt pozitív lett, belesápadtam, és rögtön az jutott eszembe, hogy ezt most már meg kell szülnöm! De a 9 hónap többé-kevésbé elég a lelki felkészülésre. Én olvasgattam mindenfélét, köztük voltak jó és rossz élmények is, de legalább tudtam, mire számítsak. Én a legrosszabbra készültem fel, és ahhoz képest kellemesen csalódtam. Semmi kibírhatatlan nincs benne, hidd el, különben nem szülne annyi nő, és kihalt volna az emberiség! :)))
2013. jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A félelmedet le fogja győzni a baba utáni vágyad. És nyugi tényleg pont annyira fáj csak, hogy ne lehessen belehalni. Iszonyatos fájdalom, de már a szülőszobán mondtam apának, hogy jöhet a második :) Nagyon féltem én is és komplikált szülésem volt, 25 percig tartó kitolással a végén vákuummal és lepényleválással, de maximálisan megérte és a fiamért 100szor megtenném megint!
2013. jan. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálam nagyon hipochonderrel még nem találkoztam, de én is csak a 8. hónapban szembesültem azzal a ténnyel, hogy valószínű, hogy nem lesz olyan kellemes a baba kijövetele, mint ahogy bejutott :-) Nekem akkor egy stresszoldás segített. Után olyan voltam, hogy ide nekem az oroszlánt is, mit nekem egy kis szülés! Persze szülés előtt én is beparáztam és a vajúdás alatt folyamatosan bombáztam a dokimat a kérdéseimmel, hogy mi lesz, ha agyvérzést kapok a sok erőlködéstől, mi lesz, ha megáll a szülőcsatornában, stb. stb. A fájdalom...hát igen, az van, de rá kell hangolódnod és azt mondogatni, hogy a fájdalom az jó, mert az segít kijönni a babának és minden egyes fájdalom közelebb visz a célhoz. Egyáltalán nem olyan rossz, mint ahogy hallottad! Szerintem is jobban teszed, ha nem bújod ez ügyben a netet, inkább a dolog jó oldalára koncentrálj és legfőképpen éld ki még magad, mert fiatal vagy még az anyasághoz. Én most 35 éves vagyok, de emlékszem, hogy 20 éves koromban minden hónapban vettem egy terhességi tesztet (mondom, hipochonder vagyok :-)) és remegő kézzel csináltam meg, úgy, hogy a torkomban dobogott a szívem és imádkoztam, hogy ne legyen pozitív. Aztán eltelt 5 év és egyszer csak azt vettem észre, hogy könnyezni kezd a szemem, ha meglátok egy babát az utcán és mikor a nővérem gyermekét a kezemben tartottam, zokogtam, úgy fájt a szívem egy gyerek után. Addigra értem meg az anyaságra. Soha nem gondoltam volna, hogy ez is eljöhet. Igaz, hogy utána még majdnem 10 évet kellett várnom arra, hogy valóban anya legyek, de megérte és mikor ránézek a kislányomra mindig azt gondolom, hogy minden perc szenvedés és fájdalom megérte és még százszor átélném újra érte. Várd meg, míg eljön ez az idő. Ha nem zárkózol el a gyermekvállalás elől és valóban egyszer majd szeretnél, akkor hidd el, egyszercsak érezni fogod, hogy nem bírod már tovább nélküle és akkor teljesen elhalványul majd a szüléstől való félelmed. Érezni, hogy élet növekedik benned, nincs szó, ami ezt kifejezné!
2013. jan. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
utolsó nagyon köszi, rendes vagy:) gratulálok a kislányodhoz:)
2013. jan. 14. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!