Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 21 hetes vagyok de már most...

21 hetes vagyok de már most félek a szüléstől. Kinek milyen volt?

Figyelt kérdés
szülés

2013. jan. 2. 21:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Salgótarjánba tud valaki ajánlani megbizhato szülész orvost?
2013. jan. 2. 21:39
 2/6 anonim ***** válasza:

3 szülésem volt, mindegyik más.

Az első talán a legnehezebb. Én nem féltem, csak izgultam, vártam, viszont amikor elkezdődött, akkor nagyon megijedtem, és ezzel hátráltattam is jócskán a szülés menetét.

Szóval készülj fel, hogy nem tudod elképzelni, én minden lehetséges szakirodalmat elolvastam, jártam kismama tornára, felkészítőre, de azt az érzést elképzelni nem igazán lehet.


Én azt javaslom, hogy arra készülj, hogy amikor eljön az ideje, átadod magad az eseményeknek, engedd, hogy megtörténjen, és ne magadra figyelj, amikor fáj, hanem mindig a babára gondolj. A fájások alatt képzeld el, ahogy előre halad, és lazítsd el az izmaidat, akkor gyorsabb a tágulás.

Másodjára és harmadjára ez már nekem is sikerült, és sokkal könnyebben ment minden.


Szóval a java fejben dől el, lazíts, és menni fog.

Végül meg gondolj arra, hogy hányan megszültek már, így Neked is menni fog az!!

2013. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon féltem tőle, mondhatni rettegtem. Főleg a gátmetszéstől. Brutál nehéz szülésem volt, 19 órát vajúdtam, azt hittem nem jövök ki élve a szülőszobáról. De ha hiszed ha nem, ha beindul a szülés és átléped a szülőszoba küszöbét, elmúlik minden félelem. Ezt nekem is sokan mondták, de nem hittem el. Most már tapasztalatból tudom h tényleg így van. Még a gátmetszést is éreztem, mivel rástresszeltem sőt tolófájásom sem volt, akkor nyomtam mikor a szülésznő mondta. De végül nem éreztem semmit, csak a nyisszanást hallottam. :) Ráadásul én túl is hordtam a babámat, a félelmem már-már izgalomba ment át a végén.
2013. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én most karácsonykor szültem az első babámat. Gyerek korom óta iszonytató módon féltem a szüléstől, ezért nem is akartam gyereket sokáig. Őt sem terveztük, de ha már így alakult, akkor nagy örömmel belevágtunk. A félelem azonban nem múlt el. 29hetet végig rettegtem, hogy nekem ezt a gyereket most már meg kell szülnöm, nincs mese. Folyton faltam a honlapokat, fórumokat, könyveket stb., hogy minél többet megtudjak róla, és legalább az ismeretlentől ne féljek annyira. Mondanom sem kell, hogy hatástalan volt, ugyanúgy féltem tovább :). 29 hetesen veszélyeztetett terhes lettem, kórházba kerültem, utána a maradék 2 hónapot végig kellett feküdnöm, mert kinyílt a méhszáj. Onnantól változott meg a dolog. Már nem féltem, csak az időt húztam, hogy kibírjuk, a végén meg már drukkoltam, hogy legyünk már túl rajta. Inkább izgatott voltam az utolsó hetekben, és vártam. És persze tényleg olyan volt, amire nem lehet felkészülni, nem volt könnyű, de túléltük, már a gyermekágy nehezén is túl vagyok, és sosem voltam ilyen boldog. Viszont egyelőre nem szépült meg annyira a dolog, hogy ne rettegjek ugyanúgy a következőtől...
2013. jan. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek..És a vajúdás rosszabb vagy a szülés maga?Az a lényeg ti már túl vagytok rajta.Azon leszek én is babával minden rendbe legyen..Gratulálok nektek a babához!
2013. jan. 3. 18:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Nah akkor még 1 tapasztalat: Menstruációszerű görcsökkel indult meg a szülésem, kb 1 órán át csak néztük a párommal az órát, hogy pont 5 percenként jönnek a fájások. Aztán kórház...és 4 ujjnyira ki voltam tágulva. Akkor még azt hittem végig ilyen laza lesz...:) Majd burokrepesztés...és kb 4-5 óra hossza kínszenvedés. A végére azt kértem, hogy császározzanak, mertmár nem bírom. Majd kaptam még 1 adagot...méhtágító, amitől még erősebbek lettek a fájások...(állítólag, mert őszintén szólva, én addigra olyan fáradt és kimerült voltam, hogy nem vettem észre már, hogy erősebb lenne bármivel is) Kb 8-9 óra szenvedés után szültem meg a kislányom. De! Attól jobb, szebb, örömtelibb pillanat nincs, mikor kibújik, és láthatod. Abban a pillanatban minden addigi szenvedés értelmet nyert...vagy inkább úgy fogalmazok, hogy eltörpült az öröm mellett, sőt, egyenesen megsemmisült..:) Nem kell félni :)
2013. jan. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!