Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléssel kapcsolatban lenne...

Szüléssel kapcsolatban lenne egy kérdésem!?

Figyelt kérdés
Ha a baba beleakad a köldökzsinórba, nem csak a nyaka, hanem a válla is, és emiatt nem tágul a méhszáj, akkor semmiképp nem lehet természetes úton megszülni?
2013. jan. 14. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nincs az az orvos, aki kockáztatna. Ha a baba szívhangja romlik, azonnal császár.
2013. jan. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt majd az orvos eldönti. De én biztos nem kockáztatnám a gyerek életét, ha az orvos a császár mellett dönt. Abban az esetben amit leírtál, szerintem 100% a császár.

Mikor a kislányomat szültem, úgy született meg, hogy a nyakán volt a köldökzsinór, de a szülés alatt nem mondott semmit az orvos, a szívhangja végig rendben volt. Mikor kibújt, akkor vette az orvos is észre, hogy a nyakán volt a köldökzsinór, de nem lett semmi baj.

2013. jan. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de annak, hogy a köldökzsinór hol és hányszor van a babára tekeredve szerintem csak ritkán van köze a táguláshoz. Inkább a ctg értékekből következtetnek erre, a tágulásra pedig a manuális vizsgálatból, esetleg uh-val megnézik, ha valami nem stimmel, de a szülőszobán már nem nagyon uh-znak, max előtte pár nappal, ha terminustúllépés van, ott láthatják ezt. Én nem tágultam 1 ujjnyira sem, a dokim vizsgált, pedig nem volt a köldökzsinór a fiamra tekeredve, ugyanakkor volt olyan kismama a gyerekágyas osztályon, aki simán szült és rajta volt a köldökzsinór, de minden rendben volt. Ha a méhszáj semmilyen segítségre (kúp, oxi, tágítás) nem tágul akkor ott egy gyerek tutira nem jön ki és császár, ez jobb mintha elakadna és probléma lenne.
2013. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem a köldökzsinórnak nem sok köze van a méhszáj tágulásához. Ahogy írta 2. is, nem feltétlenül jelent gondot, ha a babára van tekeredve a köldökzsinór, mert ha elég hosszú és nem feszül meg, akkor nem okoz problémát. Ha viszont rövid, és megfeszül, akkor császár. Ezért nézik folyamatosan vagy legalábbis gyakran a baba szívhangját szülés közben.
2013. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha a vajúdás elején csinálnak egy ultrahangot (nem teszik, de ha mégis) ott látják, hogy el van akadva, akkor megcsászároznak rögtön? Nem értem miért kell megvárni, hogy leessen a baba szívhangja, márpedig nálam ezt tették, 2 napig hagytak szenvedni, még haza is akartak küldeni, hogy amíg nincs nyitva a méhszáj, ezek csak jóslók. Rettenetesen bánt a dolog, érdekelne, hogy egy sima UH-val megelőzhető lett volna-e a 46 óra szenvedés.
2013. jan. 14. 13:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem jelent azonnali császárt a köldökzsinór babára való tekeredése. A császárt általában végső esetbe alkalmaznak, ha a baba vagy a mama veszélyben van, vagy a szülés nem halad. Ha uh-n megnézték volna, akkor sm valószínű, hogy csak emiatt megcsászároznak. Az más kérdés, hogyha nincs fogadott orvosod, akkor hagynak az utolsó pillanatig, nekem ezért volt fogadott dokim, 8 óra változatlan méhszáj után ő mondta, hogy nincs értelme várni, a szülésznőmmel beszélgettünk erről és azt mondta, ha nincs dokim, tuti megvárják az utolsó pillanatot.
2013. jan. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, akkor a 36. héten csináltak utoljára ultrahangot. Szülés előtt nem, így nem is tudhatta az orvos, hogy helyezkedik a köldökzsinór. A szívhang rendben volt.
2013. jan. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megint arra jutottam, hogy akinek nincs pénze (fogadott orvosra), az le van sz@rva, dögöljön meg ott ahol van. Szomorú. :(
2013. jan. 14. 22:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!