Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyibe kerül a babakelengye...

Mennyibe kerül a babakelengye kb az első 3 hónapra? Nem a legdrágább, hanem ugy átlagban! Beleértve esetleg a használt dolgokat (babkocsi, kiságy, ruhák, stb)?

Figyelt kérdés
Hozzávetőlegesen megtudjátok írni, ki mennyit költött babakelengyére, a nagyobb dolgoktól egészen az aprókig?
2013. jan. 2. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

ez engem is érdekelne!!:)

köszönöm!

2013. jan. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ez engem is érdekelne! :)
2013. jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a bababútort akciósan vettük a Brendonban, így a szekrény, az ágy (később alakítható gyerekággyá), a pelenkázó (később alakítható komóddá) került 100 000 ft-ba, a babakocsi szintén itt hordozóval, mózessel, sportrésszel került 70 000 ft-ba.

A légzésfigyelő ha jól emlékszem akciósan volt 15 000, ágynemű (takaró, párna, fejvédő, baldachin) 13 000, Avent kezdőszett (két nagy üveg, 3 kis üveg, mellszívó, üvegmosó kefe, mellápoló krém) akciósan volt 15 000.

A gyógyszertárban minden ápolási kellékért, ide értve a lázmérőt is, meg hasfájás elleni szereket is fizettem kb 11 000 ft-ot. Aztán a többi apróbb dolgokért, mint az orrszívó, körömvágó, sapi, karmolás elleni kesztyű, fürdőlepedő 2 db, vízhatlan lepedő 2db, vízhőmérő és már nem is tudom mik, ezekért kb 13-15 000 ft-ot fizettem. Kiságyba matrac 8000, zenélő körforgó 6000. Hazahozós ruha (nyáron) 6000.

Pólya 5000. A kis cumikat ajándékba kaptuk.

Vékonypléd 2000, vastagpléd 5500. Mérleget kölcsön kaptuk.

A ruhák egy részét ajándékba kaptuk, vagy ha láttam valami olyat amit nem tudtam otthagyni azt megvettem. A többi ruhát pedig használtan vettem, mérettől függetlenül darabját 50-100 ft-ért, gyönyörűek, boltban nem találtam jobbakat, a 80%-a H & M, és a legtöbb 56, 62-es méretű, van elég sok 68-as is, és egy két nagyobb darab.

Születése után vettünk még pihenőszéket újat 22 000-ért, elektromos hintát használtan 12 000-ért (új ára 42 000). Játszószőnyeget ajándékba kaptuk.

Nem tudom mit hagytam még ki.

2013. jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én most a kérdésedet olvasva számoltam össze gyorsan, mert engem is érdekelt mennyit költöttünk kb.

230-250 e jött ki!

De úgy, hogy új ruha egy db nincs, csak használt...babakocsi szintén használt... a bútorok újak, de legolcsóbb, ami áll: kiságy, pelenkázó komód, egy állópolcból!

Jaa, most jut eszembe, az ápolási szereket bele sem számoltam, mint pelusok, fürdetők, ruhapelus,törölköző, fésűk stb...úgyhogy az még dob rajta valamennyit :)

Egy db. játékot nem vettünk, tehát az nincs az összegben, és egyéb "luxus" kiegészítőt sem számoltam, tehát ez tényleg CSAK a minimális ami kell, és tényleg nem a legdrágább dolgok!

2013. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Blankababa válasza:
100%
Átlagban össze adtam kb 150000 ft volt és ilyenek, hogy mellszivó,mérleg mind használtan féláron vettük meg. A ruhákat sem kell túlzásba vinni, mert az első 2 hónapban csak fekszik, alszik. Tescós rugdalozó teljesen jó volt nekünk. 3000Ft a 4 db a body szintén 7 db 2-3000 ft.
2013. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak most kezdtem el vásárolgatni, de most így állok:

Ruhák, pólya, bébiőrző, sterilizáló, kis kád, játszószőnyeg, pihenőszék, utazóágy megvan, ezeket kaptunk. Emellett csak olyan ruhákat veszek, amikbe orvoshoz fogunk járni meg a kórházból hozom haza. Nagyon el tud velem szaladni a ló, úgyhogy ez kb. zonkikkal, harisnyával mindennek együtt 15-20ezer lesz.

Légzésfigyelő (Angelcare): használtam vettem, 7ezer volt.

Mellszívó (Avent): használtan plusz cumisüveggel 2000.

Takarókat vettem újat és egy kókuszpólyát, 6000ft.

Orrszívó, körömvágó, hajkefe, egyéb apróságok úgy kb 5000.

Cumisüveg: még nem vettem meg, MAM márkájút néztem újonnan szettben 6000.

Bepolcozott gardrób szekrény használtan 18000.

Pelenkázós kiságy, ami később gyerekággyá és komóddá alakítható, matraccal, pelenkázószivaccsal használtan 25000.

Sima rácsos kiságy használtan szivacsmatraccal, baldahinnal és tartóval 4000 volt.

Babakocsira használtan max 45ezret szánok hordozóval együtt.

Játékokat vettem egy hatalmas dobozzal használtan 5ezer ft-ért, és még kapunk is, úgyhogy erre többet nem költök.

Ágyneműt meg nem vettem, azt nem tudom, hogy mennyi lesz. Kenőcsök, lázmérő, gyógyszertári dolgok még szintén nincsenek meg, remélem egészségpénztári kártyára meg lehet őket venni és akkor gyakorlatilag nekem nem kerül pénzbe.

Nem tudom mit hagytam ki, de ahogy számolgatok így is el fogja érni a 200ezer ft-ot, pedig szinte mindent próbálok használtan is a legjobb áron kifogni.

2013. jan. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Sok hasznos választ adtatok! :D
2013. jan. 3. 08:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!