Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg nem érdemes egyszerre...

Tényleg nem érdemes egyszerre szedni a homeopátiás szereket és inni a málnalevél teát?

Figyelt kérdés

Már olyan sok különböző véleményt hallottam, nem tudom, hogy a homeopátiás bogyók mellé igyam-e a teát, vagy inkább hagyjam. Akinek van ebben tapasztalata, megírná? Illetve hogy valóban segített-e a vajúdás alatt?

Köszönöm!

37 hetes kismama


2009. aug. 26. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én ittam 36.héttől + ettem két féle (cimicinfuga+ callophyllum)bogyót, szülés 1 héttel a kiírt előtt indult meg, minden előjel nélkül fél 5kor elfolyt a magzatvíz 9.20-kor meg lett a baba, nagyon gyorsan tágultam mikor beértem a kórházba már beöntést is lekéstem mert már félig nyitva voltam, szerintem érdemes együtt enni-inni őket!

Könnyű és gyors szülést kívánok!

2009. aug. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De jó! :) Ez jó hír! Még hadd kérdezzem meg, hogy első babás szülés volt?
2009. aug. 26. 11:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia, első baba, mostmár 3 hónapos nagylány:)
2009. aug. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én pont tegnap kezdtem el a teát és a bogyókat is szedni. Cimicifuga és Caulophyllum 5CH. Te hogy szeded? én délelőtt Caulo-t 5 szemet, délután Cimicifugát 5 szemet. Este meg iszom a teát.
2009. aug. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszaitokat!

Nekem a szülésznő így javasolta:

1.nap Pulsatilla C30

2-6.nap Caulophyllum C9

7.nap szünet. Aztán a köv. héten szintén a Pulsatillával kezdeni, majd a Cimicifuga C9-t 5 napig. És így ismételgetni, míg jön a baba.

Remélem segíteni fog majd, most elkezdem a teát is inni mellé.

Első válaszolónak jó babázást, utolsónak pedig könnyű szülést kívánok! :)

2009. aug. 26. 14:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia , én a 36.héttől szedtem a cimicifuga CH30 -ból napi 5 bogyot és a chaulophyllum CH30-bol is napi 5 szemet , és a málnalevél teából napi 2 bögrével. Reggel fél 6-kor mentünk be a korházba 10 perces fájásokkal a 38.héten és 7 óra 25 -kor meglett a baba. Vajúdás alatt is szedtem (máramennyi időm volt rá).
2009. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ! Tényleg nagyon gyorsan megszületett a pici! :))

Egyébként szerintetek a 9CH higításban is ugyanúgy hatásosak a bogyók?

2009. aug. 26. 15:19
 8/11 anonim ***** válasza:
12.42-es vagyok. Hát igen. ezek a hígítások és adagok.. mindenhol másképpen mondják, írják. Nálam végül az döntött, amit a patikában javasoltak. Utánanéztem és a homeopatia.info.hu- n is azt írják,hogy inkább az 5ch-s mint a nagyobb, na de amúgy már nem kevés olyat olvastam, mint az utolsó válaszoló is, hogy 12, vagy 30-as hígításban milyen gyorsan megszületett a baba. Barátnőm 9-esben szedte, neki 4 óra volt. Lehet, hogy a héten ezt bekapkodom, jövőhéten meg veszek nagyobbat??
2009. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja és köszönöm, neked is gyors és könnyű szülést!!

Elsőtől kérdezném, hogy te milyen hígításban szedted és minden nap mindkettőből?

2009. aug. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Jókat hallottam és olvastam róla ezért én is ittam-szedtem mindent mégis 42. héten 2 nap vajúdás után császároztak. Nekem nem jött be sajnos. De ettől függetlenül szedd, mert lehet hogy neked segíteni fog. :)

1 hónapos kisfiú anyukája

2009. aug. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!