Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent az 5 perces fájás?

Mit jelent az 5 perces fájás?

Figyelt kérdés
Első babámat várom 39 hetes vagyok, de ez kissé zavaros nekem.
2008. máj. 21. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A fájás kezdetétől a következő fájás kezdetéig 5 perc telik el.
2008. máj. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jön egy görcsöd, fájásod, figyeld az órát, hogy miután elmúlt, mennyi idő után jön a következő. Ha megfigyelsz kb. 10-12 ilyen fájást köztük kb. 5 perc (ez általában sosem PONTOSAN 5 perc, valamivel több, v. kevesebb), telik el, akkor ezt a jelenséget nevezzük 5 perces fájásoknak.


Azt sem árt figyelni, hogy mennyi ideig tartanak maguk a fájások, ezek nagyjából 40 és 70 mp. között szoktak lenni. (nálam legalábbis így volt.:) )


Könnyű szülést és sok boldogságot! :)

2008. máj. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, még csak egy-egy nyilallást érzek, ami 2-3 mp-nél nem tart tovább és csak nagyon ritkán jelentkezik. Akkor ez még nem az... pedig már nagyon várom. Nem igazán a fájdalmat, inkább magát az érzést...
2008. máj. 21. 18:56
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Lassan készülhetsz a szülésre!
2008. máj. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit te érzel, azok a jóslóak :) Nekem azt mondták, PONTOSAN 5 perc telik el két fájás között. Na én erre vártam, mert nekem nem voltak pontos időszakok a fájások között, 1-2 perc eltérések voltak, s éppen ezért végül már a 3perceseknél, amik már fájdalmasabb fájdalmak voltak, mondta a férjem, hogy menjünk már a kórházba! Egy óra múlva már megszültem :) Úgyhogy úgy igaz, ahogy az első válaszoló írta, nem pontosan 5 perc az az 5, lehet 6, és 4 is, de az tuti, hogy 40 és 70 mp-ig tart. Olyankor úgy érzed, görnyedned kell, le kell ülnöd, aztán letelt az a 40-70mp, és újra semmi bajod, majd hoppsza, megint görnyedsz, le kell ülnöd..na akkor már nézd az órát :)

Nagyon sok boldogságot, kitartást és erőt neked és a babónak!!!

2008. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!