Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kútvölgyiben fogok szülni,...

Kútvölgyiben fogok szülni, mit vigyek magammal?

Figyelt kérdés
2008. máj. 21. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hálóinget, betétet adnak. Csak ha a sajáthoz ragaszkodsz akkor vigyél. A babának az ellátásához is adnak mindent, én ettől függetlenül vittem, nehogy kevés legyen valami. Egy ágyasban voltm így nem kellett, de ha 3ágyas a kórterem könnyen elfogy a pelus.Én a picinek vittem ruhát is, bár adnak rá pólyát. A szokásos kórházi cuccok kellenek, tisztálkodáshoz, evéshez.

A legjobb ha megkérdezed helyben, szülésznődet, vagy a nővéreket, én 2éve születm nem tudom változott-e valami azóta!

nagyon sok sikert, és könnyű, boldog szülés mindkettőtöknek!

2008. máj. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :-)
2008. máj. 21. 12:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én két hete szültem, kicsit frissebbek az információim. :)


Adnak hálóinget, ami főleg a szülésnél, szülés után jön jól, azt nem sajnálja az ember, ha összevérezi, stb. Másnap(tól) már lehet a sajátot hordani, mégiscsak komfortosabb. Adnak betétet is, ami ha elfogy, csak kérni kell.

A babának pelenka, popsitörlő, kisruha, kenőcsök, stb. van elegendő és nyugodt lehetsz, akárhány ágyas kórteremben is vagy, nem fog elfogyni. :) Sőt, fürdetés után akár válogathatsz is, hogy milyen ruhácskát adjanak rá.

Bevallom, én is vittem be a kicsinek minden vackot magammal, teljesen fölöslegesen, mert tényleg mindent adnak.

Vigyél étkezéshez poharat, kést, villát, kanalat (ez azért minden kórházban ajánlatos), néhány váltás hálóruhát, 1-2 törülközőt, 2 pár papucsot (egy ugye kell a tusoláshoz), eldobható bugyikat (akár hálósat, akár olcsó kínait, amit nem sajnálsz).

Ja, a legfontosabb, hogy legyen elegendő inni valód, ezt menet közben kérheted a látogatóktól is.

És legyen nálad 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat, ill. 60 napnál nem régebbi apasági nyilatkozat (vagy hozasd be közben) a kisbabád születési anyakönyi kivonatának és lakcímkártyájához (ezt a kórház intézi és mire haza mentek meg is lesznek).

Most egyelőre ennyit jut az eszembe, de valóban hasznos lehet, ha még megkérded a szülésznődet is a biztonság kedvéért.


Könnyű szülést és sok boldogságot kívánok. :)

2008. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Neked is! :-)
2008. máj. 22. 09:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!