Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg igaz az, hogy akinek...

Tényleg igaz az, hogy akinek mindig erős menstruációs görcsei voltak az fájdalmasabban szül?

Figyelt kérdés
Nekem a menstruáció első napján rettenetesen görcsölt mindig a hasam,gyógyszert kellett bevennem.Most pedig azzal riogatnak,hogy a szülés is 2x annyira fog fájni,mint az átlagnak.Mik a tapasztalatok?
2008. máj. 21. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez butasa´g.

nekem sosem voltak nagy görcseim.Mégis nagyon nehe´z,e´s fa´jdalmas szülésem volt.38órás.A kettönek semmi köze egymáshoz.Nem is tudnám azt a fájdalmat ba´rmivel összehasaonlítani.

2008. máj. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Hát tapasztalatom nincs még (majd kb 2 hét múlva lesz...38 hetesek vagyunk), de én nem hallottam ilyet. Nekem is annyira tudott görcsölni a hasam az első pár napon, hogy nem egyszer kórházban kötöttem infúziós no-spával, algopirinnel (és ez nem csak hiszti volt). Nekem mindig azt mondták, h ennyi fájdalommal simán meg lehet szülni egy gyereket is... és hogy ez elmúlik, az első baba után.

De most megrémítettél...lehet hogy ebből is dupla szenvedést kapunk???:S

2008. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csajok én úgy hallottam, hogy akinek nagyon erős görcsei voltak az hozzá van szokva a fájdalomhoz és nem lessz olyan nyögvemenős a szülése.Úgyhogy nyugi, csak összeszedetten hiszen a babának micsoda fájdalom lehet onnan átpréselődni és kijönni ebbe a hideg rideg világba:oD

Így talán könnyebb lesz.

2008. máj. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok... Az első válaszolótól kérdezném, hogy ha sosem voltak erős görcseid, akkor honnan tudod, hogy ez butaság? Mert igaz, hogy nem tudod a szülés fájdalmait semmihez sem hasonlítani, de mivel olyan menstruációd sem volt, hogy ájuldoztál, hánytál és nem tudtál lábra állni a fájdalomtól, akkor azt sem tudod összehasonlítni a szüléssel....

A kérdezőnek: Ha neked még belefér, akkor nemsokára tudok tapasztalatból választ adni a kérdésre...:)

2008. máj. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Belefér,mert még az elején tartok.Nagyon meg fogom köszönni,ha megosztod velem a tapasztalataidat!
2008. máj. 21. 10:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

eléégé görcsölős voltam mikor a fiamat megszültem nem éreztem fájást és megcsászároztaak!aztán már egy görcs nélkül menstruáltam a kislányom természetesen született ezután nagyon könnyen szültem csak 3órát vajúdtam azt meg ki lehet bírni a görcsim a menstruációhoz viiszajöttek most megint szülni fogok remélem most meg majd elmúlik ;) szerintem teljesen változó lényeg az h tartalékold az energiádat vajúdás közben és nem lesz olyan vészes! Nem szabad magadba beszélni,h nagyon borzalmas lesz mert akkor tényleg az lesz!

2008. máj. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szai! Én borzalmas görcsölős vagyok, többször voltan én is kh-ban sima mensi miatt. A kisfiam születése után viszont mérföldekkel könnyebb lett minden! A szülés simán ment 4óra alatt, fájdalmakkal de megszületett. Ennek a fájdalomnak viszont van értelme! Nem úgy mint a havonta jelentkező 24órás szenvedésnek.

nme tudom nehezebb volt-e, de remélem a mostani babám is ilyen "könnyen" jön majd! Most vagyok 6-7 hetes

2008. máj. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

én azt hittem nincs rosszabb ill. nagyobb fájdalom a menzi görcseimnél. De van: a szülés. De ahogy már írták előttem, ez valahogy mégis más, valahol GYÖNYÖRŰ, és értelme van. Úgyhogy szerintem nem lehet a kettő között párhuzamot vonni, egyénenként változó. Görcsölés ide vagy oda, van aki a poklok poklát éli meg, és van aki úgymond megússza egy elviselhető fájdalommal. Egyénfüggő. Tehát ne félj, akármilyen fájdalom is lesz, ha nem küzdesz elene, sőt, átadod magad neki, akkor életed legszebb élménye lesz (nekem legalábis az volt).

minden jót

2008. máj. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!