Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit lehet tenni akkor, ha...

Mit lehet tenni akkor, ha "nemzetiségi" anyukákkal kerülök egy szobába a szülést követően?

Figyelt kérdés
Két napja a nyílt utcán megtámadott két c., kb. 16 éves srác, annyira kiborultam, hogy sajnos előítéleteim vannak azóta, mindenhol őket látom. Félek tőlük, ráadásul a városom tele van velük. Nem bírom ki, ha egy kórteremben leszek, s hozzák a pereputtyukat. Nem akarok így érezni, segítsetek!
2008. máj. 20. 21:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Szia. Nincs lehetőség plusz pénzért külön szobát kérni ott ahol szülni fogsz? Sajnos ha volt egy rossz tapasztalatod nagyon nehéz leküzdeni az előítéletet. Lehet, hogy nem szép dolog amit tanácsolok, de ne legyen nálad érték a szobában, és ne a legszebb ruhácskákat vidd a babának, ha kell neki rucit vinni a kórházba.Sajnos nálam is az a helyzet, hogy a városban sokan vannak, ráadásul nekem még a foglalkozásomból kifolyólag is vannak előítéleteim.

32 hetes kismama

2008. máj. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Meg tudom érteni! Ezek más világban élnek! Azt a pár napot vhogy kibírod, ugysem velük leszel elfoglalva, meg abszolút nem biztos h velük leszel!
2008. máj. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Szia!!!

Embere válogatja!!!Amikor szültem nekem is volt a kórtermembe egy nemzetiségi ahogy te hívoD de nagyon kedves aranyos volt és a rokonsága is!!!Szval ne itélkezz!!!ÚGYANÚGY KÖZTÜK IS VANNAK JÓK!!!

2008. máj. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
lehet, de én sem lennék velük egy szobában... Én egyágyasba mentem, mert első éjszaka egy 3ágyasban voltam egy másik anyukával, és igaz ő nem roma volt, de annyit fecsegett, h nem tudtam pihenni... Átmentem egyágyasba, oda csak naponta kétszer jött be ˝látogatni¨. De jobb volt így! Szóval egyágyas! Nem mindennap szül az ember és ha az anyagiak engedik, akkor csakis a legjobbat mindenből.
2008. máj. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

És sajnos nemcsak velük van a baj. Nekem szerencsém volt, mert a Máv-ba nem engednek be látogatót a szobába. De volt egy kis beképzelt pi..a (szerencsémre nem az én szobámban), akinek ott ült az egész rokonsága, miközben a másik két anyuka próbált szoptatni, meg vérezve, egyszál hálóingben.... Szerintem ez gusztustalan, hogy nem hagyják nyugton a másikat. Szerencsétlen nővérkék meg nem tudták kipaterolni őket, végül a biztonsági őrökkel dobatták ki a pereputtyot. És sajnos ez a romáknál gyakoribb.

Nekem nem volt rá anyagi fedezet, hogy 1 héten keresztül napi 10 000 Ft-ot fizessek saját szobára. De kérheted az áthelyezésedet is, egy másik, nem fizetős szobába. Meg szokták érteni a nővérek!

Szép szülést! :o)

2008. máj. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Hát ezzel nem lehet mit csinálni. Amúgy meg nem is mindenhol van egy ágyas szoba. Nálunk pl. nem volt, minden kórterem négyágyas volt. De a kórtermekbe nem jöhetnek be a látogatók ám, hiszen ott fogsz szoptatni meg minden, oda senki nem mehet be, csak akik ott fekszenek, meg a dokik és a nővérkék. De azért a kórházak általában igyekeznek kicsit szelektálni a kismamáknál is, nem pont bőrszín alapján, de azért megnézik, hogy kik passzolnak jobban össze. Legalább is nálunk valami ilyen volt, az én kórtermemben tök normális kismamik voltak, de kettővel arrébb csupa nagyszájú, közönséges, kissé fogatlan nő volt (nem romák), a folyosó végén meg olyanok, akik azért jóval idősebbek voltak, már közel a negyvenhez. Szóval próbálják életkor és bizonyos fajta kulturáltság szerint szétszórni az embereket a kórtermekben, legalább is jobb esetben. Ha annyira nem bírod a szobatársakat, akkor azért lehet valami panasszal élni azt hiszem.
2008. máj. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

Mindenképp próbálj mási kkórházba menni vagy külön kórtermet/szobát kapni még ha sokba is fog kerülni. Hallottam ilyen sztorikat amikor a nevezett csoportosuláshoz tartozó nőt meglátogatta az egész pereputty, több mint 10 ember, és ott zajongtak, balhéztak, elvették és megették a betegeknek/kismamáknak szánt kaját, szemeteltek. A gyereked sokkal fontosabb a pénznél és a toleranciánál, ne kockáztass sztem.

Ha más megoldás nincs akkor pedig a családból/ismerősök közül MINDÍG legyen valaki melletted, aki vigyáz rátok.

2008. máj. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha van választott orvosod akkor némi pénz fejében próbáld meg megkérni hogy ne tegyen egy szobába ilyenekkel. Nem hiányzik az ideg egy frissen szült kismamának, hogy ott zajonganak körülötte. Minden jót!
2008. máj. 21. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
szia..én nem értek egyet a legtöbb elöttem szólóval..és mondjuk ki én sem vagyok roma.De tudom azt hogy nem minden ember egyforma..Nem irtad hogy mennyi idöd van még szülésig..Én azt tanácsolnám hogy addig probáld feldolgozni és elfogadni hogy köztük is vannak jo emberek.Mert ha most elkezdessz menekülni akkor majd az utcán amikor sétáltatod a cseppedet átmész a tuloldalra?szoval örökké csak menekülni fogsz..Szerintem gondold át,fiatal buta kamastok voltak akiknek ez az élet.Örülök hogy nincs bajod,de egy magyar is megtehette volna ezt veled.És a börszin nem minden..
2008. máj. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Sajnálom, hogy mindig be kell, hogy igazolódjon a gyanum.

Én már 100%, hogyha lessz hely, akkor csakis 1 ágyasba megyek.Max 4 napig van bennt az ember, és kb 7000ft egy szoba.Hááát csajok, inkább mint a hasonló nevelésben és eszmében felneveltekkel eggyütt.

Remélem minden rendben lessz nálad, könnyű szülést kívánok neked.

2008. máj. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!