Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell, lehet elintéznem...

Mit kell, lehet elintéznem szülés előtt?

Figyelt kérdés

A támogatások benyújtására gondolok elsősorban, hivatalos ügyekre. VAn valami, amit már előre el tudok rendezni? Vagy mindent csak a baba születése után?

Kórhzba csak az anyakonyvi kivonat, terheskönyv és a leleteim kellenek?

A baba csak születési anyakönyvi kivonatot fog kapni? Azt már a kórházban odadják távozáskor?

A lakcímkártyát postázzák utána?

Ha jól tudom a többit (pl taj) igényelni kell..

(tudom a neten fenntvan, de olyan bonyolult összeszedni, ha valaki megosztja a tapasztalatait, köszönöm szépen. De jöhet link is:-)


2008. máj. 19. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A baba születésekor a házassági anyakönyvi kivonat is kell, vagy apasági nyilatkoza, mert másképp nem írják a babát az apa nevére, hanem a tiédre. Úgy tudom, van olyan kórház, ahol megkapod a TAJ-kártyáját is a babónak, de ez változó. Sajnos mindent a gyerek születése után tudsz csak igényelni. Bürokrácia, BRRRR!

Egyébként a védőnődnek fel is kellene világosítania téged arról, hogy mit és hol tudsz beszerezni, mert a helyi viszonyokat ő ismeri. Az viszont biztos, hogy nem kell neked szaladgálni szülés után, mehet az apa is vagy nagymama, bárki közeli családtag.

Könnyű szülést!:-)

2008. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm:-)

A fura, hogy 37 hetes vagyok, és a védőnő azt mondta, nem kell mennem hozzá többet... Ő tudja:-(

Jártam tanfolyamra is, ahol téma lett volna, de nem jutottunk el odáig. Így nem sok fogalmam van, csak amit fél füllel hallok, vagy olvastam futva.

A baj az, hogy apa regeltől estig dolgozik, más nincs a közelben, de majd megoldjuk valahogy:-)

Szivesen várok további tapasztalatot is, vagy akár linket, ahol infót, nyomtatványt találok..

2008. máj. 19. 11:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem kell menned hozzá többet? És ő se megy hozzátok? Nekem azt mondta, hogy ha hazajövök a kórházból, utána egy-két nappal kijön!
2008. máj. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szülés után igen, kijön, de terhességem alatt már nem kell menni hozzá. Nekem ez azért fura, mert ahonnn elköltöztem, ott szülés pillanatáig minden héten menni kell.
2008. máj. 19. 16:44
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Sziasztok! Nekem egy hónapba csak 1szer kell mennem, és azt mondta hogy szülés előtt jön ki megnézni hogy hova kerül a baba. Aztán nekem kell majd mérnem a babót szülés után 1-2 hétig.Mindenhol másképp megy.
2008. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!