Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha 8-án szülök-pl- mikor...

Ha 8-án szülök-pl- mikor kapom meg az anyakönyvit, tb kártyát, és a leadástól-személyes nem posta-mikor kapom meg a pénzeket? Bp.

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Az anyakönyvet 2-3 napon belül megkapod. A tb kártya legalább 2 hét, nekünk legalábbis annyi volt.

A pénzeket legalább egy hónap mire megkapod, tehát olyan november közepére.

2012. okt. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Anyakönyv 2-3 nap, tb kártya nekem 1 hét alatt megjött. Pénzek: az igényléstől számítva kb 8 munkanap (családi+anyasági),a tgyást még várom.
2012. okt. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Anyakönyviért+lakcímkártyáért be kellett mennem az okmányirodáma, itt kézbe megkaptam mindkettőt. TB kártyát az születési anyakönyvi kivonat átvétele után 2 héttel küldték ki. Igényléstől számítva az anyaságit 1 hét, családit 2 héten belül küldték.
2012. okt. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
lakcímkártya is kell az igényléshez,azt intézzük rögtön ha megvan a születési? vagy ahhoz is kell tb kártya?
2012. okt. 2. 15:27
 5/9 anonim ***** válasza:
anyasági, családi, TGYÁS, GYED vagy GYES, mindegyikhez kell a gyerek lakcímkártyája, születési anyakönyvi kivonata, TB kártyája
2012. okt. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól függ hol szülsz.A IX.(Bakáts tér)kerületben 5 munkanap az anyakönyvi kivonat.Múlt héten pénteken szültem (a Szt. Istvánban)-délután-hétfő reggel jöttek az adatokért,és mondta a hölgy,hogy 5 nap,pénteken mehet apuka a papírokért.(De ez a tájékoztatójukon is rajta van).A pénzekről nem tudok reálisan nyilatkozni,nekem nagyon gyorsan megjött,mert a MÁK-nál dolgozik egy rokonom,és pikk-pakk elküldi a papírokat.
2012. okt. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bp. Bajcsyban szültem júniusban. Szerdán született a kisfim,szombaton mentünk haza.Hétfn ment a párom az anyakönyviért,ezzel együtt megkaptuk a lakcímkártyát is,illetve átment a hivatal melletti okmány irodába.,szerdán megjött a tb kártya.Csütörtökön feladtam postán a papírt szerdán megkaptam a pénzt.
2012. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 6. vagyok.Kicsit zagyvának tűnik amit írtam.A most született baba a 3. gyerekem,az előzőek papírjai lettek gyorsan elküldve(és persze amint meglesz pénteken az anyakönyvi kivonat,a picire is intézi a rokon a dolgokat)
2012. okt. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek,ezek nagyon bíztatóak!
2012. okt. 3. 08:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!