Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kell elítélni azokat az...

Miért kell elítélni azokat az embereket akik császárral szűltek, (fognak)?

Figyelt kérdés
Ugyan úgy megszenvednek csak a baba születése után. Ha valaki 4kg fölötti babót vár, senki sem kényszerítheti arra hogy megszűlje! Sok anyuka elszégyelli, kényelmetlenűl érzi magát mikor megkérdezik tőle hogy hogyan szűlt. NEM KÖTELEZŐ A SZÜLÉS!!
2008. máj. 16. 17:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
21%
Hát,az utolsó hozzászólónak aztán semmi fogalma a szülésről,az tuti.Valami pláza ccica mica lehet,aki még gyereket is divatból akar szülni,de nem a gyerek lenne a fontos,hanem,hogy trendi az manapság.Szerintem kicsit olvass utána a témának mielőtt már a születésénél elkezded tönkretenni a gyerekedet,utána vállald csak.Ha egyáltalán ilyen gondolkodású embernek kellene gyerek.
2008. máj. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolónak: Én is császárral születtem...akkor most tönkre tett az anyám???
2008. máj. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
20%
Engem a kérdés háborít fel! "Ha valaki 4kg fölötti babót vár, senki sem kényszerítheti arra hogy megszűlje!" Nem a gyerek mérete dönti el, hogy meg lehet e szülni természetes módon. Én 4350 grammal hoztam világra a lányomat. Senki nem itéli el a császárt, ha indokolt. Az én nővérem is programozott császárral szült,mert előre megmondták nem szülhet. Én inkább sajnáltam, mint elitéltem ezért. Kimaradt egy csodálatos élményből. Nem azt mondom, hogy nem fáj, de azért császárral szülni, mert nagy a baba, és félek, hogy kifér-e hát ezt elitélem. Az orvos azért van, hogy ezt eldöntse. Nem hiszem hogy a kismamák 6 évet jártak orvosira és utána 5 évet szakvizsgára, hogy ezt el tudják dönteni. A kényszerítésről meg annyit, hogy arra sem kényszerítette senki, hogy megcsinálja a gyerekét, akkor nem lázadt? Akkor nem féltette a hüvelyét? ...
2008. máj. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem császárral született, az öccse természetes úton. Kettőjük közül a férjem sokkal életrevalóbb, pedig mondják, hogy kell az az erőfeszítés, amit a baba megél a születés alatt (nem mintha az, hogy hirtelen kiveszik a méhből nem lenne félelmetes).

Én félek a természetes szüléstől, de a baba miatt, nem magam miatt. Félek a köldökzsinórtól és az oxigénhiánytól (van a családunkban olyan, akinek ez teljesen tönkre tette az életét, a szemén kívül semmilyét nem tudja mozgatni, szellemileg viszont teljesen ép). Keskeny csípőjű vagyok, és nem fogok elkeseredni, ha azt mondja a doki, legyen inkább császár, de rábízom a döntést. A fájdalomtól egyáltalán nem félek, tudom, hogy az más, de én a fogorvosi székbe is mosolyogva ülök be, még ha műtenek is.

2008. máj. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Láttam már olyan kismamát aki nyíltan hirdette hogy ő bizony majdnem 1 napig vajúdott, és hú de milyen nehéz volt a szülés, de őőő nem engedte hogy császározzák.... Nem attól jó anya valaki hogy döngeti a mellkasát hogy hű mekkorát szenvedett a gyerekért. Igenis minden nő elsősorban nő, mert láttam már olyat aki nehéz szülés után egyedülmaradt a gyerekkel mert a férje kiábrándult belőle a gátmetszés, szakadások miatt. Akkor már nem lett volna egyszerűbb rábólintani a császárra? Nem persze, mert akkor mit szólnak az ismerősök? Sajnos ez élő példa....
2008. máj. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!