Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kell elítélni azokat az...

Miért kell elítélni azokat az embereket akik császárral szűltek, (fognak)?

Figyelt kérdés
Ugyan úgy megszenvednek csak a baba születése után. Ha valaki 4kg fölötti babót vár, senki sem kényszerítheti arra hogy megszűlje! Sok anyuka elszégyelli, kényelmetlenűl érzi magát mikor megkérdezik tőle hogy hogyan szűlt. NEM KÖTELEZŐ A SZÜLÉS!!
2008. máj. 16. 17:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha túl nagy a baba, vagy az anyuka szemüveges és a szülés következtében meg is vakulhat az erőlködés miatt, vagy volt már valamilyen problémája korábbi szülésnél, akkor az orvosa egyből a császárt javasolja. Azokat az emberek, akik elítélik, gondolom nem gondolnak bele ezekbe a helyzetekbe. De pl én csak azokat ítélem el, akik nem veszik a fáradtságot a szülésre, pedig megtehetnék... mert nekik a császár kényelmesebb.
2008. máj. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Nem magát a császárt kell elítélni.

Nagyon jó hogy feltalálták,csak arra kellene alkalmazni amire van.A baba és,vagy a mama élete egészsége megmentése megóvása érdekében.Nem többre.A divatcsászárt kell elítélni,és nagyon is elítélendő az,amikor valaki nem a gyereke érdekeit nézi,hanem a saját hisztiét helyezi előtérbe.Az magában nem hiszem,hogy indok lenne,mert 4 kg feletti a baba.Van aki azt is könnyen megszüli,van aki egy 2,5 kg-osat is nehezen.De nem ez a lényeg,hanem az,hogy a szülés a lehető legtermészetesebb lefolyású legyen,mert ez a legjobb mind a baba,mind a mama számára.Csak ezt nem minden anyuka akarja megérteni.De aki igazán vágyik gyerekre,az nem a szülés fájdalmaira helyezi a hangsúlyt,mert ez egy természetes folyamat,az egyetlen értelmes és jó fájdalom ami létezik.Persze,hogy nem kötelező a szülés,meg lehet oldani fogamzásgátlással.

Nekem a 2-ik szülésem sajna császár lett,mert rosszul volt a babám,most várom a harmadikat,de nem szeretném,ha vele is vágnának.A vajúdás pedig mindenképpen szükséges a babának is,és nekünk is,még császár esetében is.

Én 2 vajúdást végigcsináltam fájdalomcsillapítás nélkül,vagyis a császár előtt csak 6 órát hagytak,muszáj volt kivenni sajna:(((De mondhatom ki lehet bírni.Aki ennyit nem tesz meg a gyerekéért,az miért akar egyáltalán gyereket????A prog csaszit ok nélkül pedig nagyon,de nagyon elítélem,sőt,azt kívánnám ha lehetne,hogy az olyan ostoba libák helyett szülhetnének azok a nők,akiknek nem lehet gyerekük,pedig a fél életüket adnák érte.


Üdv

2008. máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
ez baromság!A császár sem kényelmesebb!!!!anyukám is császárral szült és nyilván minden mütét veszéllyel jár éppugy mint a szülés!Tehát nem kell senkit semmiért elitélni!:)Boldog babavárást!
2008. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Pro és kontra, azaz mindig lesz aki ellene és lesz aki mellette szavaz.

Ez kb. olyan téma mint a hálapénz.


Sosem lesz egységes vélemény a dologról.


Én nem ítélem el azokat akik császárral akarnak szülni, ha valaki már átélt egy nagyon nehéz, ... szülést, az megérti.

De a nehéz relatív, így megint kezdődhetne a "vita" előlről.


Nekem nehéz volt az első szülésem. Reménykedek, hogy most a második könyebb lesz (ez akár ma is beindulhat). Viszont ha megint annyit fogok "kínlódni" mint anno, lehet, hogy már én fogom kérni. Sosem lehet tudni.

2008. máj. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát a császár az utána fáj, a sima pedig közben is. Ha kell a császár akkor kell és kész, azért van ilyen lehetőség. Szóvl mindenkinek lehet véleménye, ha ellenzi, oldja meg sima szüléssel, de nem kéne a másiknak beszólni. Én sem szólok be, pedig nem szeretnék császárral, csak ha muszáj. Azt mondják a szülés konkrét átélése erősíti a baba-mama kapcsolatot. Ha te császárral akarsz szülni te tudod, én nem ítélem el, de miért félelmetes a sima szülés? szerintem sokkal rosszab utána a hason a műtét nyoma. Ez elég nagy vágás, nem vakbélműtét.Azért mindenkinek jó szülést vagy így vagy úgy.
2008. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az indokolt császárt szerintem senki nem ítéli el. Ha kell hirtelen, vagy az anya állapota miatt, szeme, gerince miatt, vagy nem jó a baba szívhangja, nem tágul az anya, természetes, hogy császár lesz. Ebben semmi elítélendő nincs.

A köztes kérdés a nagy baba-ebben ugye rengetegszer tévednek a dokik, sokszor egy-másfél kilót, ami ugye nem mindegy. Vagy a faros babát is sokat autómatikusan császározzák, pedig azt is meg lehet gond nélkül szülni. Ha meg látszik a vajúdás közben hogy nem megy, akkor természetesen ennek is császár lesz a vége, és ez sem szégyen, de én nem a császárral kezdeném a "kérdést".

Amivel viszont én sem értek egyet, az ok nélküli császár kérése, mikor az anya nem akarja végigszenvedni az esetleges 32 órás vajúdást. Igen , a császárnak is megvan a hátránya, a gyógyulása, de a szülés élményét elveszi, és a természet sem így alkotott meg minket. Szóval azt nem szeretem, ha valaki a szenvedés elkerülése végett választja a császárt, mert ő tényleg ne szüljön.

2008. máj. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Én is 2 császáron vagyok túl és nekem nagyon hiányzott a szülés minden fájdalmával,örömével.Pl:nem ölelhettem azonnal magamhoz.És ami nagyon szörnyű érzés volt,szinte bűntudatom volt miatta,hogy 2-3nap elteltével éreztem,hogy az enyém és hogy mennyire szeretem.Ahogy hallottam ez sok császáros anyukának lelki problémát okoz.
2008. máj. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítélem el azt aki császárral szül, ha jó oka volt rá. Tesómat nem császározták, szülés közben repedt mindenfelé, plusz a baba a kezével elszakított egy izmot benne kifelé jövet. Több mint 2 év kellett hogy normálisan nőnek érezze magát és tudjon rendesen szexuális életet élni. (Műtögették, plasztikázták, stb.) Valahogy megértem hogy a második gyerekénél majd császárt akar.
2008. máj. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval! Érdekes, hogy a nőknek nincs "legféltettebb "testrészük, csak a pasiknak!? Ha nekik kéne szülni, tuti egy sem rajongana a természetes szülésért, e témában már érdeklődtem a hímnemüeknél. Pedig sok nőtől is hallottam, mennyi problémájuk van az alső fertályukkal szülés után, és, hogy sosem lesz már olyan mint előtte...A császárral meg senki nem ússza meg a szenvedést!!!Az egy másmilyen szenvedés! A vakbelemmel nekem 10 centit vágtak, a barátnőm császáros vágása sokkal kisebb és szebb...
2008. máj. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Senkinek nincs joga beleszólni, hogy ki hogy szeretne szülni, főleg, hogy ha valaki császárt akar, az miért vállalt gyereket, ez igen nagy szemétség! A szülés az szülés! Így is, úgy is, a császárt sem lehet megúszni szenvedés nélkül, nade engedtessék már meg, hogy egy nő határozzon a saját teste felett, hol akarja szétszabdaltatni magát, és nem a mindenem feláldozom hozzállás,lesz ahogy lesz, mert azért az is túlzás kicsit, főleg, hogy a császárral egyáltalán nem veszélyeztetik a baba épségét! Miért jobb a fogó, vákum, beszorulás, majd oxigénhiány... stb?

Akik meg császár után amiatt járnak pszichológushoz, hogy jajj nem élhették át a szülés csodáját...elmebaj! Nem az a lényeg, hogy születik egy kisbabája???Miért a hogyanon van a lényeg???Annak kéne örülni, hogy egészséges, nem a ki szenvedett többet licitálás...

2008. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!