Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen esetben könyökölnek...

Milyen esetben könyökölnek bele az anya hasába szülés közben?

Figyelt kérdés

Néztem pár filmet most a neten, és meglepően sok alkalommal azt láttam, hogy a szülész belekönyököl az anyába és nyomja ki a babát.

Sokakatólhallottam, hogy ez igen kellemetlen.


2008. máj. 16. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szoktak nyomni a kismamahasat mikor mar alig van ereje nyomni a kismamanak es evel segitenek neki..Hat nem lehet kellemes.
2008. máj. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is "belekönyökölt" az orvos a hasamba amikor a fiamat szültem.

Már annyira nem volt erőm, hogy nyomni sem tudtam, de levegőt is alig tudtam venni.

Végülis segített vele, hogy milyen érzés volt-nem emlészem rá. Ott már nem arra figyeltem.

2008. máj. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is belekönyökölt a doktornő, mert nem tudtam rendesen nyomni. Nekem nagyon fájt, de sokat segített.
2008. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem azért kellett nyomni a hasamat, mert rövid volt a köldökzsinór és minden nyomásnál visszahúzta a babát.:(

arra nem emlékszem, hogy fájt volna. sőt, inkább azt éreztem, hogy ez értünk van. nagy segítség volt.

2008. máj. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A szülés végére nem maradt erőm nyomni. Nekem nagy segítség volt és nem emlékszem, hogy annyira fájt volna.
2008. máj. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem csak belémkönyökölt a doki, hanem rám is ült. Azért, mert hiába nyomtam minden erőmből, a baba bele volt kicsit gabalyodva a köldökzsinórba és emiatt nem nagyon tudott kijönni. Nagy segítség volt, de elég rossz volt, levegőt sem kaptam ezalatt. De így nem lett császár.
2008. máj. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 13 órányi vajudás után a tolófájásoknál a babám csak annyira mutatta meg a buciját, hogy adokim ne tudjon segíteni. Így aztán vákum rásegítéssael kellett szülnöm és az egyik doki a könyökével segített, meg is lett a lányom! Kellemetlen volt csak, a fájdalomra nem emlékszem. Inkább boldog voltam, hogy megszületett a lányom.

Ne aggógj ilyen dolgokon, mindenkinél előfordulhat bármi, de bízz benn, hogy nálad minden rendben lesz!

Azért én is utána néztem szülés előtt sokmindennek, mert szerintem sem árt, ha egy kismama nem tájékozatlan.

A legjobbakat!

2008. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is besegített a doki, rövid volt a köldökzsinór, a babának nagyon rossz lett a szívhangja, és már benn volt a szülőcsatornában...

Dokitól függ, mennyire rossz, az enyém nagyon vigyázott, így csak levegőt kaptam nehezen, mert a rekeszizomnál nyomta...

2008. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!