Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Koraszülés. Ha a 36. hét...

Koraszülés. Ha a 36. hét elött indul meg, akkor automatikusan egy erre kijelölt kórházba visznek? Bajcsyban vagy az Uzsokiban van ilyen osztály?

Figyelt kérdés
Kinek mi a tapasztalata erről? Hol szültél volna eredetileg? Mikor indult meg a szülés, és hova vitt a mentő? Tapasztalatok?
2012. szept. 20. 07:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az Uzsokit nem tudom,de a Bajcsyban nincs koraszülött ellátás. Én ott fogok szülni,de mikor 33 hetesen beindult a szülés a mentő a Péterfybe vitt,mivel a Bajcsbyan nem tudták volna ellátni a picit és el kellett volna szállítani onnan. Ha megindul idő előtt,akkor a mentősök a központból kapnak információt,hogy melyik a legközelebbi olyan kórház,ahol van koraszülött ellátás,és oda fognak bevinni.

38hkm

2012. szept. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem.Pl.a Szt.István kórháznak nincs koraszülött osztálya,mégis lehet ott szülni betöltött 35 héttől.Amikor a 2. gyerekem született-ott-olyan kismamával voltam egy kórteremben,akinek 35-36 hetesen született a kisfia.Annyi volt,hogy neki kötelező volt 2 óránként cicire tenni a picit,és kb. 5-6 napig voltak bent(nem 3 napig).39hkm
2012. szept. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok.Az enyém is előbb jött,igaz,pont betöltötte a 37. hetet,mégis már 3 nap múlva hazaengedtek,mivel minden rendben volt.
2012. szept. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen mert 36.héttől asszem már nem koraszülött. De valószinüleg egy 34 hetest a koraszülött osztályra küldenek.
2012. szept. 20. 14:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Betöltött 37. héttől nem számít koraszülöttnek!A 35.-36. hétre született babákat még koraszülöttnek tekintik,csak már más megítélés alá esnek,mint az ennél korábban érkezett babák.
2012. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A sógornőm a 27.héten szült.Ha a kiírt időpontban született volna meg a pici akkor a Péterfybe szült volna,de így onnan át vitték a Honvéd kórházba,mert ott van koraszülött intenzív.
2012. szept. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!