Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túl vagyok a 40. héten....

Túl vagyok a 40. héten. Hétfőn indítják, ha nem jön addig magától a kicsim. Mik a tapasztalataitok az indított szüléssel? Valószínübb, hogy a vége császár? Egyébként 2. baba és fiú, a kisasszony 3 nappal hamarabb jött.

Figyelt kérdés
2012. szept. 12. 15:29
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Nekem a 42.héten indítottak 3 napon keresztül,de csak annyi történt hogy a 3.napon elkezdett szivárogni a magzatvíz,4.napra elfolyt teljesen de fájásaim nem voltak.Akkor csináltak uh.-ot és ott vették észre hogy nagyon magasan van a kislányom3 rosszul tartja a fejét,ja és nem tágultam teljesen merev volt a méhszáj.Ezért császár mellett döntöttek.Valahol még örültem is neki mert az én kislányomnak is a nyakán volt a köldökzsinór.
2012. szept. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Nekem a 3. babámnál repesztették meg a burkot, bő két ujjnyira nyitva volt már a méhszáj. Kb 2 óra múlva a kezemben volt a kis 4 kilósom :) Szerintem nem lesz gond, főleg, hogy nem első baba, és talán nyílik is a méhszáj addig, hogy lehessen burkot repeszteni. De addig még simán meg is szülhetsz, szorítok :)
2012. szept. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm csajok! Holnap 11-re megyek NST-re és ASK-ra a kórházba. Tegnap is volt magzatvízvizsgálat is, ami nem kicsit fájt, mert a belső méhszájam még zárva volt. Remélem holnap már jobb lesz és hétfőig már nem húzzuk... Próbálok optimista lenni! :) Legalább a méhszájam lenne már nyitva!
2012. szept. 12. 17:02
 14/35 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek indították, mert az orvosa épp ügyeletes volt 1,5 óra alatt mindennel készen voltak. Nekem elfolyt a magzatvizem és 18 óra után toltak a műtőbe. Nincs két egyforma szülés.
2012. szept. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Szia! Mindkét babám indított volt, mindkettő spontán 4 óra alatt megszületett, a második szülés álom volt, 3.nyomásra megszületett a kislányom.

Könnyű szülést!

2012. szept. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Nekem 40 hetesen és 3 naposan indítottak totálisan zárt méhszáj mellett, nulla fájással.

Burokrepesztéssel kezdett a doki, utána bekötötték az oxitocint. Burokrepesztéstől számítva 5 óra múlva már babáztam, tehát nem gondolom, hogy hosszú szülés volt ... Az igazsághoz tartozik, hogy EDA-t kaptam, az pedig gyorsítja a tágulást és az egész folyamatot.

2012. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Nekem 42. hét első napján akarták indítani, de azt mondta a doki, hogy ő ennyi idős terhességnél még nem látott ilyen merev, zárt méhszájat, a főorvossal együtt, aki ráadásul azt mondta, hogy totál téraránytalanság áll fenn, azonnal megcsászároztak.
2012. szept. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogyan indítják. Nekem burokrepesztéssel indították a másodikat, oxi nem kellett. Háromnegyed 8-kor volt a burokrepesztés, fél 9-kor érkezett meg az első fájás és háromnegyed tíz előtt már a karomban tarthattam a kislányomat. :)

Szóval nálam nagyon hamar lement.

2012. szept. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Szia. Az első kommentedhez fűzve: az én kisfiam 4240grammal született 40+5 hétre természetes úton, kifért :):):):)

Csak hogy a kérdésre is válaszoljak a kislányommal indítottak, az is 12 órás vajúdás volt - mint a fiammal - az indításkor a belső méhszáj még nálam is teljesen zárva volt. A 12óra végén, mikor sikerült a szülésznőmnek "kitágítani" teljesen (bizony, kézzel, szörnyű volt, míg meg nem kaptam az EDA-t, utána nem éreztem) a leányzó nem volt hajlandó kijönni, nagyon fenn volt a feje, de aztán kicsalogatták :) Szerencsére nem lett császár belőle de tény, hogy az indított szüléseknél nagyobb az esély a sürgősségi császárra. De nálad nem lesz!!!!!!!!!!! Szugerálj :):):):):)

Könnyű szülést kívánok neked!!!!!!

2012. szept. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Szia, engem is indítottak, magzatvíz szivárgás miatt, viszont nulla fájásom volt, még csak jósló fájásaim sem voltak. Szóval az első babámat így 12 óra alatt, természetesen szültem.
2012. szept. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!