Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik a szűlés jelei? Mondjuk...

Mik a szűlés jelei? Mondjuk egy héttel előtte? És napokkal? Miből fogom tudni hogy szűlök, vagy csak a nagy fájás?

Figyelt kérdés

Nem jósló fájásra gondolok, hanem nem tom mi, mondjuk írnak sokan derékfájást.. meg ilyenekre gondolok. Van hogy idősebbek ránéznek valakinek és azt mondják látszik az arcán, hogy hamarosan szülni fog, miből tudják?

35 hetes vagyok, de a derekam nagyon fáj, főleg éjjel.


2008. máj. 14. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
szia! én 34 hetes vagyok és engem is érdekelne a kérdésedre a válasz mert nekem is mostanság nagyon sokat fáj a derekam és nekem is főleg este alig bírok megfordulni az ágyban alig bírok felkelni fáj az ágyékon meg deréktol lefelé olyan mintha izonlázam lenne. sokat émelygek mostanság meg sokszor járok nagy wc-re is! én is nagyon izgulok, bár 2 hete még zárva voltam teljesen és még messze van a következő vizsgálat!
2008. máj. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szülés elötti napokban az már megpüffed ebből következtetnek rá.
2008. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A derékfájás önmagában szerintem nem sokat jelent.

Én már elmúltam 40 hetes, hetek óta fáj a derekam, de a tegnapi vizsgálat szerint, még nem akar jönni a baba.


Vannak akiknél nincs is jel -nekem sem volt a fiammal, egy reggel felébredtem és elfolyt a magzatvíz...


Van olyan ismerősöm akinek napokig fájt a hasa menziszerűen, másnak csak keményedett.


Ez annyira változó.

De 35 hetesen még ne várd, hogy megszüleseen a kisember-még egy kicsit nem árt neki bent.


Boldog maradék pár hetet.

2008. máj. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 39 hetes vagyok.

A pocakod leszáll...ne hidd azt,hogy amikor először észreveszed,hogy lement akkor jön is.Az enyém lassan a bokámnál jár,de baba még sehol.Aztán egyre kevesebbet fog mozogni.Ezt mondjuk ma vettem észre.Erősödnek a jóslók..Tehát közeleg a szülés bmelyik pillanatban beindulhat,de h melyik fájás lesz az ami után már jön a következő és beindulunk.Egyszerűen azt tudom mondani,hogy érzed,hogy már nem jóslók jönnek,rendszer lesz bennük és ilyenek.

2008. máj. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szokták emlegetni a baba mozgásának lassulását, vagy épp gyursulását, a hasmenést, hányingert, hányást, aluszákonyságot, fáradtságot, szédülést, híg folyást, de hát ugye kinél hogy.

Van akinek semmi jele nincs, egyszerűen elfolyik a vize.

Erre nem lehet számítani előre.

menni akkor kell, ha a fájások rendszeresek (az 5 percesnél javasolják a kórházat, de mehetsz előbb is) vagy ha elfolyt a vized. VAgy értelemszerűen ha más baj van, vérzel, vagy erősen görcsölsz...

2008. máj. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszolat, sokat segítettetek, mert ezeknek csak a töredékét tudtam, pedig 12 hetes korom óta itt vok és olvasgatok a gyakorin.. :)

Könnyű szűlést mindenkinek! ;)

2008. máj. 14. 19:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Május 18ra vagok kiírva (2nap mulva) és a pocakom még szinte a torkomban van mintha kb a 30.héten járnánk!viszont mindenem fáj a szeméremcsontom a derekam a hátam és semmi!! azt mondják még csak pici jelét sem mutatja,h jönni akar! a kislányomat 5 éve szültem akkor viszont én is a bokámon hordtam a pocim viszont semmim sem fájt egyszer csak elfolyt a magzatvíz! mintha nem is lenne köze egymához a két terhességnek!

Tehát minden terhesség más és hiába irjuk,h ez vagy az annak a jele nem lehet tudni én azt mondom ha ugy érzed de kételkedsz akkor is nyugodtan menj be a kh.-ba vagy hivd a dokit és nem szégyen ha tévedtél!!:)Mert honnan is tudhatnánk 100%osan???:)

2008. máj. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!