Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miert kivan mindenki konnyu...

Miert kivan mindenki konnyu szulest?

Figyelt kérdés

En ezt most komolyan nem ertem...32 hetes vagyok, nem felek a szulestol de mindenki konnyu es szep szulest kivan...miert is? Tapsztalt anyukakkal beszelgetek, beszelgettem....meg senki a korombol nem mondta, hogy a szules szep volt....az masik tal teszta, hogy a baba erkezese mindent elfelejtet...vagy esetleg van valaki aki kimondottam elvezte a szuleset es a fajdalommal teli perceket, orakat netalan napot?

Ez tenyleg csak egy kerdes..nem kell felhaborodni ha valakit zavar...erdekelne a velemenyetek.Koszi:-)


2008. máj. 12. 13:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én csak annyit írnék, hogy jó ha az ember felkészül lelkileg a nagy fájdalmakra, no én is ezt tettem.. (hátha csalódok), no így is lett, igaz, hogy császár lett a végén belőle de kb. 2 óra után eljutottunk 4-5 ujjnyi tágulásig és én őszíntén szólva akkor sem éreztem egetverő fájásokat, fájt persze, de nem igazán sokkal erősebben mint a mensis. Persze a tolófájásokról nincs véleményem mert odáig nem jutottunk el (de a vajúdás része nem volt egyáltalán borzasztó), valahogy akkora erő gyülemlett fel bennem mint még soha. Szóval zerintem jó "taktika" a legrosszabbra számítani, aztán csak örül az ember, ha könnyebb lesz.
2008. máj. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia!

én nem féltem a szüléstől, sőt nagyon vártam. talán mert a babámra gondoltam csak, nem magamra. Aztán amikor ott voltam a szülőszobán, voltak pillanatok amikor a párom segítsége és támasza kellett, hogy ne omoljak össze teljesen és adjam fel. (természetes szülést szerettünk volna, minden beavatkozásnélkülit). de sikerült! A dokim egy mondata lendített át a holtponton: érezd meg a ritmusát, és hagyd hogy ragadjon magával a szülés". azután valahogy a testem fölé kerültem. kádban vajúdtam, gyergyák között, a holdfény szonátára és hasonló zenékre. És csak ringattam magam a vízben. 13 órán keresztül. alig emlékszem rá, csak képek vannak előttem, mintha álmodtam volna. egyesek szerint azért esett ki, mert az agy a számára elviselhetetlen fájdalmat kitörli, hogy el tudja felejteni. nem tudom hogy ez-e a magyarázat, de tényleg nem voltam akkor a testemben. Csoda az, ami akkor történik. Amikor a fájdalom a poklok poklába repít, de valahogy felette vagy. Végig csak nézett a doki meg a szülésznő, a kitolás alatt is. csak amikor bújt ki a fej,akkor segítettek a gátvédelemmel, hogy ne kelljen metszeni. ( a vajúdás alatt csak be be néztek a szobába, végig ketten voltuka párommal). és igenis, a szülés maga a CSODA! a legnagyobb csoda! és még annál is nagyobb. másnap a cipőmért vissza kellett mennem a szülőszobára. bekéretszkedtem abba ahol szültem: kicsordult a könnyem. A számomra legszentebb szentély volt/van az a szoba, és teljes szívemmel remélem, hogy még megadatik az a kegy, hogy visszakerüljek oda.

2008. máj. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!